Skocz do zawartości

[Soho Bike] - prośba o pomoc w ocenie


Tornan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Uprzejmie proszę szanownych forumowiczów o pomoc w ocenie tego roweru:

 

http://allegro.pl/soho-bike-fixie-bike-ostre-kolo-i2283112144.html

 

Pytam Was bo nie znalazłem zbyt dużo informacji na ten temat w internecie więc genaralnie co to jest i z czym się to jje? Warto za takie pieniądze? Myślę o wolnobiegu/single speed. Wcześniej jeździłem po mieście na "górskim" więc ten temat to dla mnie absolutna nowość. Miałoby to być dla mnie coś na początek do "normalnej jazdy bez szaleństw" A skoro tak to:

 

1. Czy model zaroponowany przeze mnie można by w przyszłości ulepszyć?

2. Co myślicie o ramie i jakiejkolwiej jakości użytych podzespołów?

3. Czy ten biały lakier na kołach mógłby zacząć schodzić pod wpływem używania hamulca?

 

 

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam,

Tornan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje delikatnie wtrącić swoje zdanie bo moja koleżanka kupiła w zeszłym sezonie taki rower i prosiła mnie o pomoc w złożeniu go.

 

Zacznę od tego, że pewnie jak się już sam domyśliłeś, nie jest to sprzęt najwyższych lotów i nie znajdziesz tutaj porywającej jakości podzespołów. Jakbym miał całość opisać jednym słowem to powiedziałbym "poprawnie". Rower jeździ prosto, ładnie wygląda, ale jakbyś chciał nim śmigać na single speedzie to od razu uprzedzę, że hamulec dołączony w zestawie jest bardzo słaby. Rower raczej powoli zwalnia niż hamuje, to tego obręcz brudzi się od klocków.

 

Odpowiedź na Twoje pytania:

1. Nie widzę sensu żeby go ulepszać, to jest taki jednorazowy rower i lepiej nie robić z niego skarbonki po połknie dużo gotówki.

2. Co do jakości to tak jak pisałem powyżej, masówka bez dbałości o detale. Całość była robiona przez maszyny, także wykonana jest dobrze, ale jest to towar raczej z niższej półki, aczkolwiek cały czas "poprawny".

3. Czy lakier szedł, tego nie wiem, ale obręcz zabrudziła się od klocków i do tego słabo hamuje.

 

Nie chcę się zbytnio rozpisywać i mędrkować, ale rower poleciłbym raczej dla dziewczyny (koniecznie dokupując tylny hamulec w trosce o bezpieczeństwo). Jego atutem jest głównie wygląd, a to dla kobiet jest często ważniejsze niż jakość, z zastrzeżeniem, że rower nie jest totalnym szmelcem, bo sam na nim jeździłem i tragedii nie było.

 

Od siebie dodam, że jeżeli szukasz czegoś co mógłbyś później dofinansować to za 1200zł, lepiej kupić jakieś używane ostre / singla, ale na porządnej ramie i dobrymi kołami. Tak na marginesie ostatnio widziałem na allegro rower NS Analog (single speed z hamulcami) za 1500zł a on byłby o niebo lepszym zakupem niż ten Soho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skopiować swoją wypowiedź z innego forum na temat tego roweru.

cena niby nie wysoka, ale za tyle (najwyżej) ja złożyłem swój rower, dużo lepszy na pewno niż ten (na torowym Romecie Super)'. kwestia polowania na okazje no i tego, czy lubisz sam składać-sporo obniża koszt, gdy wszystko robisz sam, zamiast lecieć do serwisu i płacić.

sprawdź, ile są warte części z tego roweru i sam oceń, czy rama i złożenie tego w kupe jest warte pieniędzy, które ktoś za to chce.

piasty Novatec torowe: ok. 230zł za komplet

obręcze Stars Circle 43mm: ok 100zł za komplet

opony kendy ok 50zł. za 2

korba Prowheel ok. 100zł

kokpit kwestia upolowania, ale w 50zł można taki mieć.

zostają gripy, hamulec, suport, łańcuch, szprychy, pedały. powiedzmy, że 100 na to wszystko.

Wychodzi 630, czyli rama i zkładanie drugie tyle. Gdzie nie wiesz dokładnie, z czego ta rama itp.

A i te części nie są z najwyższej półki, można kupić za to spokojnie fajne używane, ale klasowe rzeczy. Obręcze wolałbym klasyczne niskie, przy okazji dużo lżejsze. Za 100zł ja kupiłem korbę Shimano 600 ultegra, która na pewno jest o niebo lepsza od tej. Rama-możesz upolować za dużo mniejsze pieniądze klasyczną szosową ramę z dobrych rur.

Oczywiście wybór należy do Ciebie, ja tylko sugeruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi. Jest tylko jeszcze jeden drobny szczegół :), dla mnie bardzo ważny jest wygląd moich rzeczy. Bardzo lubię minimalizm i ten rower spełnia moje kryteria pod tym względem - w końcu ma mi się również podobać. Nie zwykłem nabywać dobrych ale brzydkich rzeczy. Jestem przekonany, że udałoby mi się złożyć coś extra ale nie wiem czy jestem gotów na to poświęcenie :D. Jak dotrę do domu to pokażę wam co mi się podoba.

 

Pozdrawiam,

Tornan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...