Skocz do zawartości

[opony] singelspeed - 26" jakie dobrac?


TeoriaSnu

Rekomendowane odpowiedzi

Papista: 26 x 1 3/8 nie wejdzie na obrecz 26" - jest za duza!

 

TeoriaSnu: wiele zalezy od tego w jakim terenie bedziesz jezdzic - na plaskie ja polecilbym Schwalbe Big Apple albo Table Top jesli lubisz duze kapcie lub Schwalbe Marathon Plus jesli chcesz zwykle waskie laczki z najlepsza ochrona przed flakami...jesli zamierzasz uzywac bajka w mieszanym terenie to opona z luzno rozmieszczonym klockami po bokach i mozliwie jak najbardziej "nieprzerywanym" profilu bieznika posrodku opony - niskie opory toczenia na asfalcie a w terenie dobra przyczepnosc boczna. Przyklady: Maxxis Crossmark, Schwalbe Black Jack...ja w swoim 26" singlu mam Geax Saguaro a w 29" Schwalbe Big Apple.

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede sie poruszal wylacznie w miescie,chcialbym lepszej jakosci opony niz zaproponowane w pierwszej odpowiedzi na moje pytanie:]

Papista dzieki za wyczerpujaca wypowiedz,poszukam ich.Oczywiscie jesli ktos ma jeszcze jakies ciekawe porady to chetnie poczytam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossmark jest świetną oponą ale jak tylko do miasta to nie ma sensu.

Dobrym pomysłem było by Schwalbe Smart Sam - bardzo uniwersalna opona i żywotna, trudno ją zetrzeć.

Continental Double Fighter II też bardzo dobrze się sprawdzi.

A jeżeli coś jeszcze lepszej klasy to Schwalbe Marathon Plus - świetna opona, trudno ją przebić i długo posłuży ale jest sporo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...