Skocz do zawartości

[Buty] Sidi Blaze


ziolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pewien czas temu zdecydowałem się kupić buty Sh-M121. Zamówiłem ich czarną parę w sklepie. Po 3 tygodniach nadal ich nie ma. Okazało się ze Shimano Polska ich nie posiada, a nie posiadała (w rozmiarach 45, 46). Prawdopodobnie będą dostępne za około 3 tyg.

 

Zacząłęm więc szukać alternatywy i znalazłem co takiego: Sidi Blaze. Wyglądają jak nowszy model Sidi Rampa, z tą różnicą że paski są wreszcie zapinane po zewnętrznej stronie (dużo ludzi na to narzekało).

 

Buty wyglądają bardzo solidnie, no i Sidi to w końcu specjaliści od butów. Jedyny, ale za to dość poważny minus to tylko 2 rzepy :(

Ale jak to mówią, liczy się jakość, a nie ilość :)

 

I moje pytanie: Czy ktoś coś o tych butach słyszał? Może ktoś je ma i mógłby się podzielić doświadczeniami z jazdy?

 

Dodam, że to mają być moje pierwsze buty, a na rowerze jeżdże XC, sporadycznie jakiś wyścig albo maraton.

 

Pozdro.

 

EDIT: sh*t, zapomniałem o formie tytulu, wybaczcie to z rozpędu, a w edycji nie mogę tego zmienić :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, ale nie kupie butów bez przymierzenia... No i rozmiar też by mi nie pasował, bo z naklejki na kartonie wynika, że rozmiar 46 odpowiada wkladce o dlugości 28 cm, a długość mojej stopy do 29cm.. :/

 

Nadal proszę o jakieś opinie o Sidi Blaze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Sidi Blaze nic Ci nie powiem, ale w zwiazku z tym ze sa one (tak przypuszczam) nastepcami Sidi Rampa, to sie wypowiem w tym temacie.

 

Mam Sidi Rampa (model damski) od troche ponad pol roku i:

- obydwa buty rozklejaja sie przy podeszwie

- dwa paski slabo trzymaja stope; jesli teraz kupowalabym buty to na 100% zainwestowalabym w 3 paski

- na zapinanie paskow po wewnetrznej stronie nie narzekam :D

- ogolnie buty nie sa zle, ale mysle, ze 3 tygodnie to nie tak dlugo i warto poczekac na pasujacy Ci model Shimano z 3 paskami

 

Aha, jeszcze jedno koniecznie przymierz buty przed kupieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Northwave'y nie patrzyłeś?Mają bardzo fajen buciczki.Mój kumpel je kupił.Użytkowanik forum Karolyfer.Kupił buciki Northwave Hydrogen i całkiem solidnie wyglądają.Ciekawe jak z Jazdą bo jeszcze w nich nie jezdził.Najlepiej jak sam się o nich wypowie.Dam mu linka albo znajdzie posta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje! :)

 

Z tego co wiem, to na Rampy wszyscy narzekaja (glownie na to, ze sie rozklejaja). Nie wiem, co jest tego przyczyna, ale wydaje mi sie, ze Sidi po prostu nie stawia na jakos przy nizszych modelach butow. Moze nastepca Rampy tzn. Blaze bedzie lepszy (wytrzymalszy). Ja jednak mimo wszystko zdecydowalabym sie na inna firme niz Sidi... Moje Sidi kupilam tylko dlatego, ze byly to jedyne dostepne w Bydgoszczy buty, ktore mozna bylo przymierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northwave'y - fajne buciki. :) Caly problem polega jednak na tym, ze w Bydgoszczy rynek rowerowy jest tak wielce "rozwiniety i wyspecjalizowany", ze kupienie jakichkolwiek butow graniczy z cudem. Ogolnie to butow w ogole nie ma, ewentualnie mily sprzedawca moze je dla Ciebie zamowic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

Ja mam SiDi Rampa (kupilem je w polowie poprzedniego sezonu, tylko, ze model 2004) i nie narzekam, jezdze takze w nich zima i nic sie nie dzieje. 2 rzepy trzymaja buciora wystarczajaco. Sa bardzo dobrze usztywnione, pod strome gorki da sie tez podejsc z rowerkiem (nawet na sniegu) dzieki temu, ze maja dosc duzy protektor i dodatkowo 2 korki. Butow wlasciwie nie oszczedzam. W sumie troche kosztowaly, ale nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki na nie.

Zreszta buta trzeba zalozyc i z regulyjuz sie wie, ze to jest wlasnie to albo nie :) (jakosc wykonania SiDi jak dla mnie bez zarzutu, zreszta firma w koncu sie specjalizuje w tej dziedzinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...