Skocz do zawartości

[do 1500zł] 15 km do pracy codziennie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dojeżdżam codziennie do pracy 15 km w jedną stronę. Rozglądam się za czymś co pozwoliło by mi na wygodne dojazdy do pracy. Droga która pokonuje składa się z 10 km ścieżki rowerowej (bez krawężników) i 5 km małego podjazdu po miejskich drogach/chodnikach. Samochodem dojazd zajmuje mi 50 minut, rowerem 45 minut.

 

Aktualnie mam rower kupiony za 40 zł, który wyremontowałem. Nie posiada on jednak profesjonalnego osprzętu, brakuje mi amortyzatorów i jazda jest bardziej "wymagająca".

 

Myślę o zakupie roweru do 1500 zł. Jedyne wymagania jakie mam to to, żeby posiadał pełną osłonę na łańcuch i błotniki (mogą być dokładane) i żeby podróżowało się w nim szybko (wąskie i duże opony?).

 

Myślałem o zakupie trekkingowca Kross Trans Siberian/Pacific lub roweru cross Evado 2.0, ale wolałbym poradzić się fachowców przed zakupem.

 

Pozdrowienia z zakorkowanego Poznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę rower crossowy. Kupowanie rowerów z 2012 jest nieopłacalne - są droższe katalogowo o około 100 zł, na modele z poprzednich lat sklepy dają rabaty, oraz te nowsze mają coraz gorszy osprzęt więc radze przejść się po sklepach rowerowych w Poznaniu - pewnie znajdziesz coś z poprzedniego roku, najkorzystniejszy i tak jest chyba zakup przez internet. Krossa 2.0 2012 nie kupuj.

Kross evado 1.2 tylko 2011, obecne 2.0 ma o klasę niższy osprzęt. http://www.mudserwis...6fbdfa2b78e5da0 za 1400

Merida 100v też 2011 na allegro za 1500 parę albo 2010 na rowerzysta.pl, tu nie ma żadnych części najniższej klasy i co merida to merida :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako codziennie i bez względu na warunki atmosferyczne, dojeżdżający rowerem do pracy, radzę Ci nabyć klasyczny rower trekkingowy z pełnym wyposażeniem - błotniki, bagażnik, oświetlenie i otwarta osłona łańcucha. Pełna osłona łańcucha może występować tylko przy napędzie opartym o piasty planetarne (tj. przerzutki w tylnej piaście).

Ze względu na oczywiste przy takiej eksploatacji, zużycie elementów napędu, rozglądaj się głównie za rowerami, które nie mają wolnobiegów, lecz minimum 8 rzędową kasetę.

Z racji wyższych cen, szukaj starszych roczników modeli np. Kross Trans Alp, Unibike Voyager (np. 2009) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...