Skocz do zawartości

[licznik+pulsometr+kadencja]


ssslawecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam licznika łączącego w sobie minimum 3 w/w funkcje - może tańszej alternatywy Polara CS 200 cad LINK . Preferowany bezprzewodowy (tu bym się zapytał o odczucia z praktyki nt. zakłóceń - z teoretycznie lepszej transmisji cyfrowej zwłaszcza). Mile widziany stosunkowo duży wyświetlacz (kilka wyświetlanych wyników) oraz sensowna cena 300 - góra 500 zł. Ważna jest odporność na warunki atmosferyczne (jeżdżę cały rok) oraz przydatne poswietlanie wyświetlacza, jak i funkcje oszczędzania energii przy tym (ale to już może być traktowane jako opcje). Rewelacją byłaby łączność z PC.

Z góry dzięki za wrażenia, linki i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania - licznik+pulsometr+kadencja w jednym spełniają chyba jedynie Polary i HAC4.

Ceny Polara są wysokie, ale jakość produktu jest na wzorowym poziomie. Warto. Np. szkiełko chroniące wyświetlacz traktuje dosyć brutalnie, scierając rękawiczką błoto podczas jazdy i jest cały czas w idealnym stanie. W opasce Wear Link można wymienić baterię, w innych (np T31, 61) jest niewymienna - takie należy omijać (są w niektórych modelach).

 

Korzystałem z bezprzewodowego Polara, potem z Sigmy 1200RDS i teraz ponownie mam S-serię Polara - przejeździłem z nimi łącznie ponad 500h, zakłóceń doświadczyłem dosłownie kilka razy (na pewno nie więcej niż 10). Raz na przejeździe kolejowym pokazało mi 140% tętna :) Kodowanie działa dobrze, jeśli jest - w grupie pokazuje tylko moje tętno, a u kumpla w niekodowanym, czasami wyskakuje np zsumowane tętno jego i moje...

 

W razie czego, żeby było taniej można zrobić inaczej - kupić licznik z kadencją (np Sigmę 1600) + pulsometr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy warto inwestować w model S 720i jest drogi ale czy wart tych pieniędzy.

 

Wg posiadanych przeze mnie informacji - warto. Pytanie tylko czy w ten model. Kiedyś porównywałem funkcje i możliwości Polarów i pamiętam, że najlepiej wychodziły 725 i 825 - czy jakoś tak podobnie.

Wczoraj rozpakowałem przesyłkę z polarem CS 200 cad - pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. 2-letnia gwarancja, do sensorów i licznika gumowe podkładki, 2 komplety zipów oraz do opcjonalnego montażu po 2 gumki różnej średnicy oraz 2 dodatkowe naklejki pod magnes na korbę. Jest nawet dodatkowo specjalna gumowa podkładka pod sensor prędkości uwzględniająca rant na goleniach widelcówq Manitou ! Do tego soft na PC - ten model Polara umożliwia 2-stronną transmisję danych na komputer (dźwiękowo) - do softu i na stronę www do wirtualnego trenażera (jak nie czyni cudów, to przynajmniej mobilizuje). Brak tylko polskojęzycznej instrukcji - trochę to dziwi, pominąwszy kwestie prawne. Na tym etapie mogę w każdym razie polecić sprzęt wszystkim posiadaczom zbędnych około 500 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 725 i 625 (ten drugi raczej dla bigaczy - ma czujnik mierzący szybkość i odległość podczas biegu, ten pierwszy jest w zestawie z czujnikeim szybkości na rower).

810 może i ma zapis każdego skurczu serca, ale po za tym to raczej niewiele.

 

Ja od niedawna (29.12.2005) korzystam z Polara S520 (podobny do CS200, ale bez czujnika kadencji i w formie zegarka a nie licznika, też komunikacja dźwiękowa dwustronna z komputerem, trochę droższy) i nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki. Żałuję jedynie, że nie miałem dość kasy, aby dołożyć do 720i - w końcu profil trasy na kompie po wycieczce to nie lada gratka :). A po za tym 520 zapisuje tylko jedno ćwiczenie :), a w 720 możesz ich mieć nawet 99 ;).

 

Może przy okazji wspomnę o różnicy między 720 i 725 - ten pierwszy ma autostart/stop w czasie jazdy na rowerze (jak zwykły licznik, nie zapisuje danych, jak nie jedziesz) ten drugi NIE ma takiej możliwości (a niby model wyższy...), dodali mu natomiast "test przetrenowania" (zdaje się że na zasadzie testu ortostatycznego). Różnica między nimi w cenie jest stosunkowo niewiela w porównaniu do ich ceny, więc warto rozważyć co wolimy (resztę funkcji mają identyczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Powyższy tekst uważam za bardzo wartościowy - polecałbym bardzo.

Jeszcze dodam co wiem - Polar CS 200 cad ma 7 (lub 14 wg katalogu bB) plików do zapisania z danymi treningowymi. Maksymalny rozmiar pliku to trochę ponad 99 godzin (wg instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...