Skocz do zawartości

[Transport kolejowy]Kolej na rower 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jak zapewne większość z Was wie, w ubiegłym roku między 1 kwietnia a 30 września była świetna promocja dla rowerzystów podróżujących pociągami Przewozów regionalnych. Przewóz rowerów w weekendy kosztował symboliczną złotówkę.

Mamy nowy rok więc, jakiś czas temu napisałem maila do PR w tej sprawie, odpisali, że nie mają jeszcze informacji na temat tej oferty... Jednak miła pani zasiała ziarno nadzieji i dodała że najprawdopodobniej będzie dostępna. Kwiecień już się zbliża a strona PR milczy na ten temat. Dzisiaj zapytałem na dworcu o to panią z okienka, twierdziła że jeszcze nie dostali żadnych wytycznych z góry.

Czy ktoś z Was ma informacje, czy w tym roku tez będzie obowiązywała ta promocja?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby obowiązywała ale jednak znając obecną sytuację PKP nie spodziewałbym się takiej oferty w tym roku. Zresztą nawet podczas Euro 2012 PKP każe płacić za przewóz ludzi z akredytacją co podczas Euro 2008 było nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania PKP a Przewozy regionalne to nie to samo. Co ciekawe PR dostają z roku na rok coraz większe dotacje z samorządów do których należą. Pozatym takie promocje powinny zwiększyć zainteresowanie przewozami, czyli w efekcie wpływy z biletów.

Dla zainteresowanych artykuł z zeszłego roku podsumowujący akcje promocyjną - http://www.rynek-kolejowy.pl/28133/PR_Poszybowala_sprzedaz_biletow_rowerowych.htm

"Przez sześć miesięcy sprzedaliśmy 122,5 tys. biletów. To o prawie 44 tys. biletów więcej, niż w 2010 roku (79 tys.), czyli nastąpił wzrost aż o 55%!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze się coś urodzi. Faktycznie było bardzo tanio

 

 

Oby obowiązywała ale jednak znając obecną sytuację PKP nie spodziewałbym się takiej oferty w tym roku. Zresztą nawet podczas Euro 2012 PKP każe płacić za przewóz ludzi z akredytacją co podczas Euro 2008 było nie do pomyślenia.

No i słusznie. Nie widzę powodu, dla którego wszyscy mamy dopłacać do wożenia takich osobników :icon_cool: Jak ktoś ma hobby w oglądaniu bandy facetów gnających za kulką to jego sprawa, niech za siebie płaci. Wystarczy, że przez najbliższe dziesiątki lat będziemy wszyscy spłacać długi naszego państwa z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma hobby w oglądaniu bandy facetów gnających za kulką to jego sprawa,
Oj tam oj tam przecież każdy facet lubi piłkę.
Nie widzę powodu, dla którego wszyscy mamy dopłacać do wożenia takich osobników
Ale każąc im płacić spowodujemy że będziemy źle postrzegani za granicą - bo nawet w RPA nie płacili;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osatnio zapłaciłem za około 300km ponad 14zł... Dlatego, że jedyne połączenie było ze zmianą przewoźnika z TLK na regio - musiałem kupić bilety dla obu przewioźników... Za samo TLK płaciłem chyba 9.10zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam przecież każdy facet lubi piłkę.

Ale każąc im płacić spowodujemy że będziemy źle postrzegani za granicą - bo nawet w RPA nie płacili;)

Ja jej nienawidzę, jest wszędzie, przestawiają programy, zabierają filmy bo muszą mecz wstawić. Wiadomości sportowe to powinny się nazywać - wiadomości futbolowe, bo 90% czasu mówią o piłce. W dodatku my nie mamy żadnego zespołu i czym sie tak podpalać i topić te grube miliony, podczas gdy inne dziedziny sportu w których mamy osiągnięcia lub realne widoki na nie są mocno niedofinansowane, ale grubasy z PZPN mają kasę na wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuchajcie, muszę znów ogarnąć te regulaminy ale w ubiegłym roku doczytałem coś takiego że jeśli rower jest przewożony w pokrowcu ze zdjętymi kołami, to przewożący jest zwolniony z takowej opłaty.

Rozwiązanie - doczytać regulaminy przewoźników i zamówić w zakładzie krawieckim jakiś zwykły pokrowiec-torbę.

Teraz lecę na pysk ale może jutro to ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, muszę znów ogarnąć te regulaminy ale w ubiegłym roku doczytałem coś takiego że jeśli rower jest przewożony w pokrowcu ze zdjętymi kołami, to przewożący jest zwolniony z takowej opłaty.

Rozwiązanie - doczytać regulaminy przewoźników i zamówić w zakładzie krawieckim jakiś zwykły pokrowiec-torbę.

Teraz lecę na pysk ale może jutro to ogarnę.

 

Co Ci da wożenie roweru zapakowanego w pokrowiec, że konduktor nie wie co jest w środku torby?

Za szmaty, za uszycie tego kilka dyszek zapłacić musisz... W weekendy bilety na rower kosztowały złotówkę, w tygodniu 5zł. Naprawdę tak bardzo na tym zaoszczędzisz? I będzie Ci się chciało później z tą wielką płachtą jeździć..?

Sorry, jakoś nie widzę tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fludi, to zależy. Jeżeli ktoś pociągiem dojeżdża na lokalny maraton itp to w porządku, zapłaci te góra 5.50 i nie ma problemu z jakimiś torbami, jednak jak ktoś regularnie jeździ gdzieś dalej z rowerem i w jedną stronę za niego musi zapłacić ponad 14zł to taka torba na pewno byłaby bardziej opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my to na Mazowszu mamy fajnie, i w Kolejach Mazowieckich i w warszawskiej SKM przewóz rowerów jest darmowy :) i nawet w niektórych pociągach są stojaki, coprawda moim zdaniem dziwnie zaprojektowane, ale cóż. A no i ludzie są bardzo niemili jak ktoś z rowerem wsiada, ale tego nie idze zmienić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Fludi - zakładamy że ja z Olsztyna chcę dojechać do Wrocławia. Mam dwie przesiadki - do Poznania jadę IC a od Poznania PR. Potrzebuję dwóch biletów na rower, mimo że na przewóz swoch 4 liter mam jeden bilet na dwóch przewoźników, bo takową informację uzyskałem w kasie. Na drogę powrotną analogicznie.

Nie chodzi mi o uchylanie się od płacenia, ale skoro tak twierdzi regulamin i daje mi taką możliwość to czemu nie.

Dodatkowo - chcę pojechać autobusem - kierowcy marudzą że mogę komuś bagaż pobrudzić lub uszkodzić i że w przepisach jest info, że rower musi być w pokrowcu.

Pokrowiec może być ze zwykłego materiału, tak aby zajmował jak najmniej miejsca po złożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w sobotę rano w informacji pasażerskiej PR w Poznaniu o tegoroczną promocję "kolej na rower" i nadal nie mają oficjalnego pisma o rozpoczęciu promocji. napisałem więc oficjalnego maila do rzecznika Przewozów i pewnie jutro doczekam się odpowiedzi. Wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracałem pociągiem z rowerem i niestety musiałem zapłacić 5,5zł, ani w kasie ani załoga pociągu nic nie wiedziała na temat tej promocji. Twierdzili, że wprawdzie w zeszłym roku była natomiast teraz nie dostali żadnej informacji z góry. Gdybym miał tusz w drukarce to bym sobie druknął ze stronki bilet za 1zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...