Skocz do zawartości

[Transport kolejowy]Kolej na rower 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Przed ostatnią podróżą z rowerem, dzwoniłem na infolinię, aby dowiedzieć się co to znaczą dokładnie te "ograniczenia w przewozie rowerów". Pan tłumaczył mi, że to może być wtedy gdy tych podróżnych z rowerami, będzie zbyt dużo i kierownik bany, nie będzie chciał wpuszczać tyle osób lub gdy (ja miałem taką sytuację), podjedzie pociąg typu piętrus, gdzie nie ma przedziału na rowery i wtedy też Cię mogą nie wpuścić, jeśli będzie chciało nim jechać dużo podróżnych. Mi na szczęście się udało, nawet miałem miejsce siedzące, z tym, że przeciskanie się z rowerem po tym pociągu jest męczące, są bardzo wąskie przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Możliwe ograniczenia w przewozie rowerów

Ja z kolei taką informację widzę często gdy na trasie jakiś odcinek pokonać trzeba komunikacją zastępczą tj autobusem. Pytałem w informacji czy nie ma jakiejś możliwości przewozu roweru, np. jak autobus wiózł by powietrze itp ale dowiedziałem się że nie ma opcji. Chyba można jedynie pokombinować z tą torbą ale i kosztuje i trzeba ją dźwigać gdy pociągiem chcemy tylko wrócić z wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam, że informacja "możliwe ograniczenia w przewozie rowerów" pojawia się gdy:

- IR - tak, jak wspominał michac - sład pociągu z wagonów typu piętrus

- IR - skład pociągu z wagonów z przedziałami (takich jak TLK) bez wyznaczonego przedziału dla rowerów

- Koleje Dolnośląskie (być może dotyczy to też innych przewoźników wożących szynobusami) - szynobus bez specjalnych wieszaków na rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...