Skocz do zawartości

[wysyłka] jak zapakować koła?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Sprzedałem ostatnio stare koła, teraz muszę je jakoś wysłać. Pewnie ktoś z Was kupował koła przez net, więc wie jak zapakowane je dostał :)

Raczej ciężko będzie mi dostać karton o wymiarach zbliżonych do koła, dlatego zwracam się z tym problem do Was.

 

Nie chciałbym aby w trakcie przesyłki powyrywano szprychy, pokrzywiono obręcz itp. (czarny scenariusz ;))

 

Wystarczy wyjąc zacisk, osobno go zapakować, koło owinąć folią bąbelkową/papierem a całość owinąć folią stretch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakwoanie wg. mnie ;) podwójna wartswa foli bąbelkowej na obręcz, potrójna na części odstające - piaste. Całość potrójną wartwą w streczu ;)

 

Jak koło dostałem - jak zwykle karton i do kartonu przyłapane zipami ale to od kuriera, ja wysyłałem pocztą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmajstrował największy karton jaki tylko mogę, przyciął na wymiar, posklejał, koło owinął folią, wypełnił dużą ilością makulatury, karton zakleić i jeszcze do tego szary papier na wierzch, żeby wzmocnić karton. Pozostaje już tylko wyprawa do zleceniobiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego kartonu niestety nie mam, a przekonałem się ile pracy kosztuje poskładanie takiego pudełka przy okazji wysyłania ramy ;)

 

Widzę, że folia bąbelkowa nie jest droga. Mam nadzieję, że solidnie owinięte koło bąbelkową + stretch da radę ;)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owijasz sruby piasty folia babelkowa a na obrecz napompowana stara detke przyczepiona do obreczy. Wszytko owijasz folia i zaklejasz tasma. Ewentualnie jak sie boisz to wykrajasz z kartonu okrag i z dwoch stron na szprychy. Na poczcie nie powinno byc problemu z pogietymi szprychami itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w Castoramie można dostać rolkę tektury falistej. Nie wiem jaka jest aktualnie cena ale jakieś pół roku temu to było 19zł za 20 albo 25 mb a szerokość coś koło metra.

 

dostać można - tylko jak już reklamujemy :PP to w casto najdrożej ;)

jeśli chodzi o tekturę to nie prościej poprosić w jakim kolwiek sklepie osiedlowym - gwarantuję Ci, że mają tego pełno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...