Skocz do zawartości

[Kierownica] Prosta Kiera do XC poradzcie.


muzycom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stanełem przed wyborem prostej kierownicy. Obecniem mam gięta Bontragera.

Jeżdze XC. W tym sezonie mam zamiar startować w maratonach. Waże 86 kilo.

Moi Faworyci:

Richey WCS - koło 180 zł :035: (pytanie czy warta swojej ceny?)

KBIX Pro Race Nie jestem fanem marki Kellys :) .

oraz Tioga TASKFORCE XC U Arnika 100 zł obawiam się o jej wytrzymałość.

Trafiłem jeszcze na:

Richey PRO + mostek - 180 zł Kierownica 150g Mostek też 150g (waga katalogowa)

No i jestem w kropce. Zależy mi w pewnym stopniu na wadze, ale chcę też aby kiera nie nadawała sie do wymiany po pierwszej glebie. Zastanawiam się czy opłaca się wywalić na samą kierę 180 zł. Może coś poradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakis czas temu kupilem tioge tyle ze za 60zl na allegro :) i uwazam ze to najlepsza propozycja.. potem kellys na koncu WCS glownie z powodu wysokiej ceny a praktycznie braku zysku wagowego(zysk jest ale bardzo kosztowny) natomiast jezeli wolisz troszke bardziej mocny sprzet to np. kup tego ritcheya PRO OS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie docenia się tak sprawdzonej marki jak DM. Ich kiera do XC jest jedną z najlżejszych w przedziale do 100pln i nie ma się co obawiać o jej wytrzymałość, ponieważ jest sztywna i odpowiednio cieniowana (bez cieniowania w miejscach najbardziej narażonych na przeciążenia). Generalnie jestem za DM i Tiogą- najlepszy stosunek waga/cena. Pozdrowerek ALL :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnik pewnie ma rację co do DM ale ja bym Ritchey'a brał... Czy PRO czy WCS to już sprawa ile kaski się ma... WCS jest klasą samą w sobie ale PRO też jest bardzo dobra więc każda z nich będzie pewnie długo i dobrze służyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bizonie a jaką masz długość mostka?

Jak by była sama kiera do kupienia w takiej atrakcyjnej cenie, to już by była chyba moja :D Mostek mam Bontrager sport, i jestem jak na razie z niego zadowolony. 10 stopni i 100 mm. Przy wymianie na Richeya radykalnie zmieniła by się moja sylweta na rowerze. Wole zacząć jednak stopniowo z uwagi na kapryśne plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Aaaaa DM to tylko skrót od Dangerous Mike, że też na to nie wpadłem. Całkiem fajna kierownica tylko kolot paskudny. Tzn. czarny jeszcze przejdzie, ale nie błyszczący. Czy są też matowe, albo w ogóle srebrne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw Tioga XC plus rogi Tioga Power Studs 6 i nie zauważam, żeby końcówki się odkształcały po naprawdę mocnym dokręceniu. Natomiast sama kiera nieco się wygina przy mocnym naciśnięciu na końce rogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żyłowałbym się na Ritchey'a ,kupiłbym Tiogę taskforce ,lub DM. Myśle ,że nie opłaca się dokładać prawie 100zł aby zyskaćte kilka/kilkanaście gramów. DM i Tioga to sprawdzone firmy ,może nie ma wokół nich takiego "kultu" jak Ritchey'a ale to równie dobry sprzęt za mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie docenia się tak sprawdzonej marki jak DM

Szkoda, że Cię Arnik nie było jak miałem dylemat właśnie między DM a tiogą. W końcu wybrałem tiogę, ale DM mnie kusił i dopiero po fakcie zaczęły napływac przychylne opinie o nim.

 

A co do zakłądanie rogów do tiogi, to pzryznam, ze mnie zaciekawiliście. Jak to jest bo zamierzam właśnie kupić WCS bo jest dobra cena na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...