Skocz do zawartości

[Hamulec hydrauliczny] Avid Elixir CR - jaka tarcza i klocki ?


jaro86

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jaka tarcza fajnie pasuje do Elixir'a CR? Wolałbym coś innego niż standardową G3CS, może HS1? To samo tyczy się klocków, jakiej firmy wybrać? Pewnie wybór padnie na metaliki, ale nie chce oryginalnych Avid'a kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe tarcze Avid na ten rok to HSX czyli następca XX również na aluminiowym pająku 140/160 i 180mm(XX występowała tu w wymiarze 185)

Różnica polega na zmianie powierzchni styku z klockami(otworki zamiast podłużnych wycięć).

HS1 (140/160/180/200mm)ma też tą samą powierzchnię trącą co nowe HSX z tą różnicą że w całości jest stalowa - no i że nowość jeszcze nie wszędzie dostępna.

Co do klocków A2Z też uchodzą za dobre,ale nie miałem możliwości ich katować.

 

Chyba masz świadomość że nie każdy amor przyjmuje tarczę w rozmiarze 200mm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz świadomość że nie każdy amor przyjmuje tarczę w rozmiarze 200mm???

 

Tak oczywiście mam taką świadomość. Wolałbym HS1 niż HSX ze względów finansowych oczywiście. Powierzchnia trąca jest taka sama jak w G3, prawda? Bo zdaje się, że te nowe zaciski Elixirów są takie same jak w CR'ce. Te HS1 to już nie 185 i 203?? Zeszli na 180 i 200? To zmieniła się też budowa mocowania zacisku? Bo z podkladkami Avid'a teraz zacisk nie złapie całej tarczy. Dobrze myślę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...