Skocz do zawartości

[opony] Schwalbe Hurricane, MAXXIS IGNITOR


Michu909

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Siemka wszystkim.

Przymierzam sie do zakupów nowych opon na wiosne.

Jeżdzę głównie po asfalcie,zależy mi najbardziej na niskich oporach toczenia i troche przyczepnosci na zakretach.

Popatrzalem po sklepach i znalazlem dwie oponki:

-Maxxis Ignitor

-Schwalbe Hurricane

 

Któras z nich się nadaje ?

Napisano

Przejechałem dobre 8 kkm na Hurricane. Opona nie do zajechania, duża odporność na przebicia. Miałem wersję 1.95 w drucie ;)

 

Opory toczenia jak to w semi-slicku, w tym konkretnym modelu bieżnik pozwala naprawdę bezszelestnie pomykać po asfalcie. W terenie na mokrym rzecz jasna buksują, ale w generalnej ocenie i tak nieźle sobie radzą jeśli jest w miarę sucho. Moim zdaniem komuś kto kupuje semi slicka na asfalty, nie potrzeba aby prezentowały w terenie coś więcej :) Do przyczepności bocznej na szosie nie miałem pretensji.

Swego czasu stosowałem je zamiennie z kompletem opon terenowych (Kenda Karma 2.0) i po założeniu semi slicka było wyraźnie czuć, że rower idzie o wiele lżej. Z Maxxisami nie miałem niestety styczności.

Napisano

jak chcesz Maxxisy to tylko Wormdrive, fakt oponki szybko się kończą ale na asfalcie nie do przebicia, w terenie też dają radę. Ja od kilku lat na tym śmigam w sezonie i poza i daje radę. Na wyścigi zakładam oczywiście inne ale do codziennej jazdy są deluxe

Napisano

Ja na asfalcie moimi Tomahawk-ami mogę się prawie kłaść w zakrętach, przyczepność super,

chociaż na prostej szybsze są Geax-y Saguaro, innych nie testowałem.

Napisano

Dzieki za odpowiedzi.

 

Co byscie powiedzieli na to zeby na tył dac schwalbe hurricane a na przód jakas np.maxxis ignitor zeby przy deszczu sie nie zabic?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...