Skocz do zawartości
  • 0

Wybór ramy Kross Level A6


Gość Artek

Pytanie

Witam!

 

Zamierzam zakupić Krossa Levela A6 :yes: ale mam dylemat z wyborem ramy. Mój wzrost 183 cm, odległość między podłożem a kroczem 86 cm. Problem w tym, że rozmiar ramy jaki powinienem zakupić wychodzi z obliczeń 19 z czymś :wallbash: , a ten Kross jest dostępny tylko w rozmiarach 18 i 20, no i nie mam za bardzo możliwości przymierzenia go w tych rozmiarach. Jaką ramę wybrać?, Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

radeks23, jakieś uzasadnienie? Kolega Artek zapytał, która rama naszym zdaniem będzie lepsza, więc napisaliśmy. Nie wiem co w tym złego. A że nasze porady opierają się na własnych doświadczeniach, a nie super mega skomplikowanych kalkulatorach wyboru ramu, to już inna sprawa. Wiadomo, że "najlepiej by było, gdyby sam przymierzył", ale napisał, że nie ma takiej możliwości. Więc co, według ciebie pod wzrost ~185cm lepsza byłaby rama 18"? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 183cm jak już; ja mam 181 i na 18" jest mi idealnie, a cieszę się że nie jestem na Jego miejscu bo pewnie też doradzali byście mi 20", miał bym duży problem z wymianą ramy potem.

 

Do autora tematu:

 

Sklepów gdzie są Krossy jest cała masa, dla chcącego nic trudnego, na pewno byś coś znalazł, wybieranie na podstawie tych komentarzy to i tak wybór w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawy jestem co powiesz o Scale jak dla ciebie A6 jest długą ramą :icon_lol:

Ichniejsza Lka czyli 19" jest tak samo długa jak 20" od Krossa. Zalecana jest dla ludzi o wzroście 176-188cm.

 

Jak ktoś lubi przy wzroście 185cm jeździć na 18" z wyciągniętą na maksa sztycą bo tak jest pro to już jego problem. Później założy kolejny temat pt. "pęknięta podsiodłówka jak wyłudzić od sprzedawcy nową ramę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest tak samo długa jak 20 od Krossa, bo jest jego odpowiednikiem. Scale ma 4 podstawowe rozmiary: S, M, L, XL odpowiadające Krossowskim 16, 18, 20, 22. Nie zmienia to faktu, że rzeczywiście - jest dłuższy. Przytoczyłeś jednak chyba jedną z "najdłuższych" oferowanych na rynku ram, a z drugiej strony postawić można Cube'a, który w tym samym rozmiarze, co Kross (18) ma górną rurę krótszą o 2,5 cm. I to jest właśnie krótka rama. Nie chcę się tutaj kłócić, ale chyba przyznasz, że rama Krossa jest raczej po stronie tych "długich"?

Co do wysunięcia sztycy - przy długości nogi 86 cm wysokość siodła mierzona od osi suportu do górnej powierzchni siodła wyniesie ok. 76 cm. Co przy ramie 18" i niezbyt "płaskim" siodle jest do poprawnego obsłużenia przez sztycę 350 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie jak Franio pisał - czemu się nie cieszysz, gościu po prostu ramę chce wybrać a ty tu płaczesz o coś - nie rozumiem Cię ;/

 

Widać z rozumowaniem jest u Ciebie bardzo słabo :P nie wiem czego tu można nie rozumieć ;)

 

Proporcje długości ram dla różnych rozmiarów ram nie są zachowane, dlatego np 18" Krossa nie można nazwać krótką rama, jest sporo dłuższa od 17" scale, takie uogólnianie nic nie mówi.

 

@Schwefel

 

Kto tu ma 185cm i jeździ na 18"? na pewno nie ja i nie autor tematu.

 

A to że jak ktoś ma nogę 86cm i 18" to za mało to też nie prawda.

 

465mm + 170mm+ sztyca wystająca na 230mm + siodełko i już masz ponad 86cm a rama jest bezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu mowy o żadnych odpowiednikach. Jeden producent ma rozmiarówkę parzystą, drugi nieparzystą co pozwala świetnie dopasować ramę pod siebie. Jak wybór jest między 18" a 20" to ja mówię 20". Gdyby wybór był między 19" a 20" to bym powiedział 19".

Cube, Radon i reszta bików robionych na niemiecki rynek ma krótkie ramy. Kross jest średniakiem.

Wcale nie przytoczyłem jednej z najdłuższych bo sam jeżdżę na dłuższej 20". Mój Sonix ma 625mm, ja mam 183cm i dogadujemy się świetnie a jest to full, który według niektórych powinien był o cal mniejszy niż sztywniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze opinie i cieszę się że nie jestem na miejscu Arteka

 

Ja również się cieszę... ale z tego, że Ty mi nie doradzasz. Bo z tego co czytam to ja powinienem mieć 16" (174cm wzrostu czyli 3,5 cala niższy), a że mam fulla to powinienem mieć 15". Masakra :D

 

Dla autora - jeśli zdecydowałeś się na krossa wybierz 20" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" raczej żebyś nie brał. Sam mam wzrost 183 cm. Też brałem tą ramkę tj. Kross A6 19" i trochę żałuję że, nie kupiłem jej w rozmiarze 21". 19"-stka dobra jest w góry. Dlatego że jest bardziej zwrotna i dobrze sprawdza się przede wszystkim na podjazdach. Jeśli jedzie się na niej po asfalcie (szosa, miasto) w tedy zaczyna się odczuwać że, jest troszkę za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...