Skocz do zawartości

[kurtka softschell] Endura Convert Softshell


Marek W.

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy ktoś z Was miał okazję wypróbować kurtkę softschell'ową Endura Convert Softshell. przymierzam się powoli do zakupu kurtko-kamizelki, która będzie użytkowana bardziej w sezonie wiosenno/letnio/jesiennym niż w stricte zimowych warunkach z ujemnymi bądź oscylującymi wokół zera temperaturami. warunkiem zakupu są odpinane rękawy, które w szybki sposób pozwalają zrobić z kurtki lekką kamizelkę. charakterystyczną cechą dla podanego powyżej przedziału sezonowego jest dość duża amplituda temperatur towarzyszących wyjazdowi na szlak /godzinny poranne/, przebywaniu w ciągu dnia /często na słońcu/ i wieczornemu powrotowi do "miejsca zakwaterowania". stąd też pomysł na dość lekki softshell z odpinanymi rękawami, które w przypadku podwyższenia się temperatury można schować do kieszeni, bez zdejmowania całej kurtki /jazda bez plecaka/. w zasadzie jest tylko jedno "ale", które dla mnie, jako dla człowieka o specyficznym bilansie cieplnym organizmu /zawsze jest mi cieplej niż innym/ jest nie bez znaczenie - wg opinii znalezionych w sieci /między innymi testy:bike Radar/ kurtka jest dość ciepła. lepsza byłaby dla mnie pewnie bez membrany.

nie ukrywam, że jakość i wzornictwo ciuchów ENDURY bardzo mi odpowiada /mam ich nawet kilka/, lecz nie wiem czy w tym konkretnym przypadku nie była by lepsza ta kurtka: Pearl Izumi Elite Barrier Conv

 

http://www.mikesport.pl/pearl-izumi-elite-barrier-conv-ultralekka-kurtko-kamizelka-rowerowa.html

 

szczególnie o konsultację proszę Szymona. mam nadzieję, że będzie mógł powiedzieć coś popartego doświadczeniem

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Convert Softshell Endury to moim zdaniem jedna z bardziej udanych kurtek Endury, lecz przeznaczona na określone warunki.

Materiał nie jest bardzo cienki, choć z drugiej strony nie jest ocieplony dodatkową warstwą materiału od wewnątrz.

Odpinane rękawy zdecydowanie zwiększają zakres temperatur, w których może być używana, lecz w lecie raczej bym jej nie założył.

 

Biorąc pod uwagę typowego użytkownika, zakładając że pod spodem mamy jedynie koszulkę/bieliznę termoaktywną, realny zakres temperatur to mniej więcej

od +6 do +15. W formie kamizelki może trochę wyżej z uwagi na dość sensownie zaprojektowany krój w okolicach odpinania.

Tak więc typowa wiosna/jesień... chyba że lato będzie słabe :)

 

Z podobnym patentem odpinania rękawów jest model Convert II, lecz to jest już typowa kurtka wodoodporna na membranie.... której nie potrzebujesz (membrany) jeśli nie zamierzasz jeździć w deszczu.

 

Pearl Izumi - wygląda na cieńszą i jest dobrze skonstruowana. Jedno mnie jedynie zastanawia - o co w niej chodzi z tą wodoodpornością? Producent nie mówi nic o zastosowanej membranie czy klejonych szwach i nie do końca jest jasne czy jest to coś w stylu showerproof czy może typowa membranówka. Niestety nie miałem jej w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem!

 

wydaje mi się, że PEARL IZUMI to bardziej bezmembranowy showerproof. dostałem od obsługi sklepu Mikesport info, że ta kurtka jest wodoodporna ale szwy nie są klejone, więc będzie przeciekać. w zasadzie jest ona bardziej wiatroszczelna. co do produktu Endury - tak mi się właśnie wydawało, że jest ona trochę za "gruba" jak dla mnie. w zasadzie całe ubiegłe lato, nie wspominając oczywiście wiosny i jesieni, panowała w wyższych partiach temperatura, przy której jazda w samej koszulce z krótkim rękawem /zwłaszcza w porannych godzinach/powodowała lekki dyskomfort termiczny - było po prost chłodno, ale nie na tyle by zakładać typowy softschell czy jakąś grubszą bluzę. nawet, jeśli by się coś grubszego na siebie włożyło to w godzinach południowych - w szczególności na dłuższych podjazdach - zrobiłoby się już nieznośnie gorąco i nie byłoby problemu, gdyby była to dłuższa eskapada po górach z plecakiem, do którego można zawsze zbędną warstwę spakować - ale krótkie kilkugodzinne wyjazdy bez dodatkowego ekwipunku uniemożliwiają całkowite zdjęcie kurtki.

w Pearl Izumi podoba mi się również to, że wraz z rękawami odpinany jest cały panel na plecach, po zdjęciu którego zostaje tylko siateczka.

 

 

a tak przy okazji czy Conver Softshell ma klejone szwy? tej informacji także niem ma w ich katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego, co mi wiadomo, stosowanie klejonych szwów ogranicza się do materiałów wodoodpornych, więc ich zastosowanie w tej kurtce byłoby lekkim marnotrawstwem pieniędzy producenta i klienta..

 

No chyba, że się mylę, w takim wypadku prosiłbym o sprostowanie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...