Skocz do zawartości

[Napęd] Jaki wybrać 2x10 czy 3x10 ?


Bonk

Rekomendowane odpowiedzi

dawniej jak ktoś potrzebował przerzutki pod dwa blaty korzystał właśnie z szosowych i śmigało to aż miło (a i na wadze się oszczędzało jak napisał1415chris), więc faktycznie w tym wypadku mixchris nie masz racji.
Nigdy nie miałem okazji spróbować takiej konfiguracji. Wiem z doświadczenia jakie kapryśne mogą być przednie przerzutki i od pewnego czasu stosuję się do zaleceń producentów bo wszelakie kombinacje zazwyczaj kończyły się marnym efektem. Dla tego też jestem zaskoczony, że taka kombinacja działa. Spoko dobrze wiedzieć :) Kiedyś będę musiał to przetestować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga to nie wszystko. Z Shimano zmiana na durę to zysk ok 50 g ale z XX już tylko 35 a jeśli chodzi o działanie to gorzej niż z przednim XX... A żeby nie było - 1415chris wg swoich słów także byłeś średnio zadwolony z działania tego zestawu i nagle taka zmiana...

Fakt, nie wszystko ale dla niektorych istotne. Nie wiem skad u Ciebie taka roznica pomiedzy xtr 970 a xx (bo rozumiem ze porownujesz najwyzsze grupy mtb)?

Obydwie przerzutki waza niemal identycznie, zdjecia na wadze xtr 119g xx 118g.

Zauwaz, ze nie jest tu mowa o dzialaniu dura ace z manetkami xx, tylko o zasadnosci stosowania przerzutek szosowych w rowerach mtb.

Tak masz racje, dura w moim zestawie dziala gorzej ale gorzej od poprzednich kombinacji z manetkami xtr, gdzie dzialala jak bajka. Dla mnie lepiej niz wczesniejsza zmieniarka xtr. I ta gorszosc polega na wiekszej sile jaka trzeba wlozyc w ruch dzwigni manetki i to wszystko.

Nie zapominaj tez o tym, ze dla rowerow z dolnym prowadzeniem linek ten problem moze nie istniec lub tez dla tych z gornym ciagiem, w zestawieniu z xx manetkami potrzebna jest specjalna krzywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie XX to 116 g za to moja XTR 970 to już 132 ( chyba na jakąś pancerną trafiłem ) i z dura + plc nie widziałem sensu parowania tego z XX i podejrzewam że tak jest w każdym Sramie 2/3x10. Do nowej ramy zalożyłem 970 a że trafił się dolny ciąg to jednak zaryzykowałem durę bez przeróbek i waga 65 g oraz praca całkowicie mnie zaskoczyły czego nie moge powiedzedzieć o pracy szosowego przodu z manetkami XX ( w sumie to tu też byłem zaskoczony ale niemiło ). Sumując - dolny ciąg i shimano zakładamy dura w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mi namieszaliscie z ta przerzutka szosową ale jako że jestem mniej doświadczonym riderem to się posłucham i pewno sprawdzę najpierw zwykła przerzutkę mtb i szosową :) bo co do wagi to jakoś bardzo mi nie zależy żeby ją zbijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...