Skocz do zawartości

[przerzutka przednia]Shimano XT: fd-m761 a fd-m760 ?


Duckbill

Rekomendowane odpowiedzi

No więc na czym polega różnica tych przerzutek. W opisach mają że jedna ma Down Swing a druga Top Swing ale czytając dalej możemy przeczytać że zarowno jedna jak i druga mają system Dual Pull pozwalający zamontować je w rama zarówno z górnym jak i dolnym prowadzeniem linki. Tak więc moje pytanie: Czy one się kurcze różnią (poza wyglądem)??

 

PS

kozystałem z opcji szukaj... niczego ciekawego nie znalazłem. jeśli przeoczyłem coś to proszę o link do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa dwie rozne przerzutki, jedna to dolny a druga to gorny ciag!

 

Bzdura, przecież wyraźnie jest napisane przy obydwu "dual pull", czyli pasują do ram z górnym lub z dolnym ciągiem - tylko inaczej się prowadzi linkę.

Różnica jest w budowie - top swing (FD-M760) jest lżejszy, podobno łatwiej wrzuca na cięższe biegi.

FD-M761 to down swing, czyli cięższa, ale trwalsza - wolniej złapie luzy itp. Ja bym brał down swinga właśnie ze względu na większą trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A czy te XT 760 i 761 współpracowałyby z korbą Alivio o najwiekszej zębatce 42T?

 

 

Bez problemu

 

Duckbill, uważaj tylko, czy w tym down-swingu obejma nie będzie kolidowała z mocowaniem bidonu.

Ja tam jeżdzę tylko na top-swingach, aktualnie na wspomniaym FD-760.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj tylko, czy w tym down-swingu obejma nie będzie kolidowała z mocowaniem bidonu.

Ja tam jeżdzę tylko na top-swingach, aktualnie na wspomniaym FD-760.

 

U mnie obejma przerzutki zachodzi na pół dolnego otworu.

Wypiłowałem kawałek tej plastikowej redukcji na 31,8 i śruba jakoś się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliście chłopaki, bo moja Acera już pada i trzeba jej operacje plastyczne przy pomocy szczypców przeprowadzać, a w serwisie mi powiedzieli, że XT są przystosowane do tych nowych korb i nie będą współgrać z moją Alivio i zasugerowali kupno X-Gena lub Srama 9 (czytaj: pewnie im nie schodzą :) ). Ale w takim razie wezmę XT! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...