Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Radon ZR Race 7.0 by YgreK


YgreK

Pytanie

Witam. :)

Chciałbym zaprezentować mój nowy nabytek. Maszynka kupowana z myślą o maratonach i XC. Miała być lekka, szybka, zwrotna i chyba tak się udało.

Rowerek jest sprowadzony z Niemiec.

 

Radon ZR Race 7.0 (2011)

Rama - Alu 7005 Triple Butted, Hydroform Tubing

Amortyzator przedni - Rock Shox SID RLT

Mostek - Race Face Evolve

Kierownica - Race Face Evolve flatbar

Gripy - Syntace Moto

Sztyca - Ready For Race (Powinna być Race Face Evolve, ale chyba coś im się pomyliło)

Siodełko - Radon light

Hamulce - Formula RX, 180mm/160mm

Manetki - SRAM X9 Trigger 10-Speed

Przerzutka tył - SRAM X9 10-Speed

Przerzutka przód -SRAM X9 10-Speed

Korba - SRAM X9 10-Speed

Kaseta - SRAM PG1050 10Speed

Łańcuch - SRAM PC1050 10Speed

Koła - Maxic Crossride

Opony - Schwalbe Nobby Nic 2,25″

Pedały - Shimano PD-M520

 

Dokładnej wagi roweru jeszcze nie znam, ale niedługo poznam.

Jeśli zaś chodzi o rozpiskę to jest ona w trakcie realizacji. Niestety nie chcę rozbierać całego roweru bo boję się, że go już nie złożę, więc na razie wpisuje w tabelę same dane z internetu.

 

 

Planowane zmiany:

Schwalbe Nobby Nic 2,25″ --> Continental Race King 2.0 Supersonic

 

 

P1080745.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

20 km z okularami. Potem już nie było czym wycierać. Wszystko było brudne i zostawała mgła brud, woda. Czyli dalej nic nie było widać.

Dlatego 60km bez okularków i nawet nie było tak źle. Na zmianę oczami mrugałem. Jedno czyściłem, drugim oglądałem trasę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na jeden bidon... Miałem 700ml izotoników, z czego było tak wilgotno, że piłem tylko popijając żele... Wypiłem łącznie może 300ml i pół kubeczka izotonika z pierwszego bufetu.. Na kolejnych 4 ludzie zrobili sobie pikniki...

 

Oprócz Thule i BM będę jeździł (nie wszystkie, ale chociaż trochę) Maratony Gogola.. To jest Grand prix Wielkopolski w Maratonach MTB...

na dokładkę jeszcze chyba pojadę do Kargowej na Kaczmarek Electric MTB. Więc na brak startów w tym roku nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i powodzenia w nastepnych :sorcerer:

Kiedys pamietam ogladalem w Walbrzychu zawody MTB Zamek Ksiaz - Swietna impreza ale to bylo jakies 10 lat temu heh nawet nie wiem czy dalej sie takowa odbywa bo teren, krajobraz idealny...

Ladnie adrenalina musi skakac podczas zawodow - to przeciez rywalizacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne zdjęcia.

Po udanym wyścigu w Zdzieszowicach rower katowany był przez tydzień w Gorcach i Pieninach... Bardzo dobrze sobie radził, nawet na korzeniach i kamieniach co mnie zdziwiło, bo RK to nie są do takiej jazdy oponki. Większym jednak zdziwieniem był śnieg. :D

 

20120430354.jpg20120430355.jpg20120430356.jpg20120501359.jpg20120501360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęica YgreK. Widać, że Cię nosi ! :D A tak przy okazji bawiłaś się DualAirem w swoim SId-dzie od momentu zakupu ? Bo ja chyba zaczne. Jak na razie zabawa z ciśnieniem w NN daje sporo fanu w lesie, co będze jak ustawie odpowiednio pod siebie Rebe :D BTW opon dużo dobrego słyszałem o Geax-ach Aka. Równie drobny i gęsty bieżnik jak w RK. Dobrze czytać opinie że i te drugie dobrze sobie radzą w trudniejszym terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SID-a to trochę bawiłem się pompką. Jako, że jeżdżę XC i maratony to ważniejsza jest dla mnie prędkość niż komfort.. Mam mocniej napompowany niż w tabelce...

A co do wyścigów to jutro Radon jedzie do Wielunia na BM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem na 29er, ale w zeszłym roku były jeszcze drogie, więc postawiłem na lżejszego 26" i decyzji nie żałuję.

 

Wczorajszy wyścig (Wieluń) był najdziwniejszym w moim życiu. Z jednej strony nigdy nie byłem taki słaby, nigdy nie padałem po 25 km a z drugiej pobiłem swój rekord w Open... Ale to przez to, że na GIGA pojechało baaardzo mało osób... Wynikiem nie ma się co chwalić, ja się cieszę, że dojechałem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do roweru założyłem neopren.. Rama niestety bardzo się już poobijała, ale lepiej późno niż wcale.

Do tego zmieniłem komplet klocków hamulcowych, bo przód się praktycznie skończył.

 

Rower będzie katowany w niedzielę na maratonie w Gnieznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower z tygodnia na tydzień jeździ maratony. Jak dla mnie spisuje się genialnie :)

 

DSC_4339.JPG

To zdjęcie było robione w Piechowicach ;)

 

Rower trochę ma już przejechane i trzeba byłoby zainwestować w nowy łańcuch, żeby nie dojechać napędu do końca... Do tego dochodzą kółeczka do przerzutki, które mają już dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek doczekał się kilku zmian:

  • Nowy zacisk sztycy: Pro na imbus. Przy starym sztyca zjeżdżała co stawało się uciążliwe, zobaczę jak przy nowym, jeszcze nie testowałem
  • Nowy łańcuch Sram PC 1051, powinien się przyjąć :)
  • Nowe kółeczka przerzutki, stare były.. a raczej ich nie było... :)
  • Nowe klocki hamulcowe w do tylnego hampla. Dziś zabawa w docieranie :voodoo:

To byłoby na tyle.

Co do startów.. Cały tydzień chorowałem, ale jutro jednak pojadę do Wyrzyska się pościgać. Może mocy nie będzie, ale trzeba się pokazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...