Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Radon ZR Race 7.0 by YgreK


YgreK

Pytanie

Witam. :)

Chciałbym zaprezentować mój nowy nabytek. Maszynka kupowana z myślą o maratonach i XC. Miała być lekka, szybka, zwrotna i chyba tak się udało.

Rowerek jest sprowadzony z Niemiec.

 

Radon ZR Race 7.0 (2011)

Rama - Alu 7005 Triple Butted, Hydroform Tubing

Amortyzator przedni - Rock Shox SID RLT

Mostek - Race Face Evolve

Kierownica - Race Face Evolve flatbar

Gripy - Syntace Moto

Sztyca - Ready For Race (Powinna być Race Face Evolve, ale chyba coś im się pomyliło)

Siodełko - Radon light

Hamulce - Formula RX, 180mm/160mm

Manetki - SRAM X9 Trigger 10-Speed

Przerzutka tył - SRAM X9 10-Speed

Przerzutka przód -SRAM X9 10-Speed

Korba - SRAM X9 10-Speed

Kaseta - SRAM PG1050 10Speed

Łańcuch - SRAM PC1050 10Speed

Koła - Maxic Crossride

Opony - Schwalbe Nobby Nic 2,25″

Pedały - Shimano PD-M520

 

Dokładnej wagi roweru jeszcze nie znam, ale niedługo poznam.

Jeśli zaś chodzi o rozpiskę to jest ona w trakcie realizacji. Niestety nie chcę rozbierać całego roweru bo boję się, że go już nie złożę, więc na razie wpisuje w tabelę same dane z internetu.

 

 

Planowane zmiany:

Schwalbe Nobby Nic 2,25″ --> Continental Race King 2.0 Supersonic

 

 

P1080745.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Już sobie koszyczek ogarnąłem - Specialized RIB Cage PRO, czarny, używka, ale za 15 zł + przesyłka :)

Bidon też będę musiał jakiś kupić, ale po cichu liczę na to, że dostanę w jakimś pakiecie startowym... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszły oponki.

2x Race King Supersonic w wersji 2.2

Ważą 490 g i 488g

 

Zaraz zabieram się za zakładanie ;)

 

Oponki już zmienione. Pierwszy raz miałem w rękach zwijane i dziwnie mi się je zakładało. :)

 

Małe podsumowanie wagowe ostatnich dokonań:

Gripy stare 118g, nowe - 20g. ZYSK: 98g

Opony: Stare (Nobby Nic) ważyły 708g i druga też 708g. Nowe RK - 490g i 488g. ZYSK: 438 g (na masie obrotowej) :)

 

Ogólnie rower schudł o 536g. :)

 

 

Teraz tylko bezdętki.. Z tego co spojrzałem to dętki które mam w rowerze założone ważą dużo (jedna z nich nawet 198g) czyli po przejściu na mleczko będę miał kolejny duży zysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz chłopaku :D Piszesz o zyskach wagowych, a o wydatkach nic a nic :P

Ale zacnie Ci waga spadła po wymianie opon. Dorzuć jeszcze Crossmax'y SLR i prawie kolejne 0,5 kg do przodu....tylko ta cena :D Ogólnie na naszych bajkach po modyfikacjach można zejśc sporo poniżej 10 kg.

PS. Ja też jak kleiłem dętkę w swoim Radku zauważyłem że jest dosyć ciężka i z czasem trzeba będzie zmienić na coś lżejszego. Też dziwnie mi się zakładało Nubiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen. Mogę powiedzieć. Chwyty - 30zł, zysk 100g.

Opony 286zł, zysk ponad 400g.

 

Co do SLR-ów to byłbym ostrożny. Podobno są malo sztywne.. Lepiej zainwestować w coś innego. W zmianę kółek prawdopodobnie będę bawił się po wakacjach, jak trochę zarobię (jeszcze się uczę, więc na razie muszę poczekać).

 

Najbliższe zmiany:

Przejście na system bezdętkowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć jakiekolwiek podobieństwa między tymi oponami.

Nooby nic - jak dla mnie straszny traktor. Opona na kamloty i na błoto.

Race King - bardzo szybka oponka, uniwersalna, z dużym balonem. Jedynie w lepkim błocie nie daje rady.

 

To był mój pierwszy start w XC i wykręciłem 7 miejsce w kategorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje ! :)

Zapytałem o opony, bo pewnie w przyszłości bedę chciał zmienić, a że od dłuższego czasu zapatruje się na RK a obecnie mam NN dlatego chiałem usłyszeć Twoją opinię, która przekonała mnie o uniwersalności RK. Tak się tylko zastanawiam czy RK nie będzie się uślizgiwał na większych korzeniach :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nidgy takiego czegoś nie odczułem.

Można jeszcze pokombinować np. na tył Race King, a na przód X-king. Podobno lepiej trzyma w zakrętach a też jest szybki..

 

Powiem jeszcze tylko, że RK i NN to są zuuupełnie inne oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przeszedł błotny długodystansowy test, czyli BM Wrocław :). Spisał się dobrze. Trochę pod koniec trasy ciężej zmieniał biegi z tyłu, ale nie ma się co dziwić. Przy takiej ilości błota i tak ładnie wszystko działało.

 

A teraz pierwsze zdj które znalazłem w necie. Kto zgadnie jakie barwy klubowe reprezentuje? :D

462987_410933018935525_100000564909562_1457726_1175877395_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałeś wcześniej, czy wywnioskowałeś ze zdj? :D

 

 

Koleś z tyłu to pewnie koleś z Mini albo Mega. To było po zjeździe wszystkich dystansów.

Dokładnie jeszcze suportu nie sprawdzałem, ale wiadomo, trochę błota musiało się dostać. Amor mimo, że był zalany błotem praktycznie ciągle, to działał, choć trasa nie była wymagająca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...