Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Huragan


oleczek1988

Pytanie

Witam serdecznie.

Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi ^_^

Mam na imię Olek.

Mieszkam w mieście Łódź[dzielnica-Widzew]

--

 

Poniżej chciałbym przedstawić mój projekt który powstał w tamtym roku.

 

dgqy.jpg

 

Oto jego krótka historia:

Rower zakupiony z portalu „Tablica.pl” z okolic Łodzi który zakupiłem za „sumę 260zł" w stanie krytycznym.

Ogólnie nie przemawiał do mnie z racji jego stanu ale byłem tego świadom gdyż sprzedający mnie poinformował o jego stanie potwierdzając to zdjęciami. Nie pozostało mi nic innego jak przejechać z myślą że może nie jest tak źle. Po przyjeździe na miejsce w trakcie oglądania przed zakupem nie miałem żadnego pojęcia co to za marka bądź model.

Po krótkiej obserwacji przeglądam się a ku mojemu zdziwieniu okazuje się że rower posiada części marki Campagnolo: korbę, przednią i tylną, hamulec i stery w które były w stanie średnim z racji tego że jedna z misek miała nadpęknięta szyjkę.

Jedyne co jeszcze mogłem sprawdzić to czy rama nie była w żaden sposób krzywa, pęknięta oraz czy gwinty i spawy są sprawne.Po czasie mogę napisać to że nie żałuję wydanych pieniędzy oraz podjętej decyzji :)

 

Cel był jeden: kupić >wyremontować >cieszyć się z jazdy :thumbsup:

 

Oto specyfikacja:

Rower zakupiony za 260zł:

 

Sprzedałem parę części:

-50zł przerzutka tylna

-30zł stery

-80zł korba

-80zł hamulce

 

Rama: prawdopodobnie Huragan [53cm] jak wyczytałem z róźnych źródeł

Widelec: no name

Piaskowanie: 25zł

Lakierowanie: 30zł

Stery: BBB 1”[maszynowe] z montażem, 125zł

Obręcze: Shimano WH-R500, 370zł

Opony: CST TR-CS232, blue/Black, 700X23C, 60zł

Hamulce: Tektro R510A, 80zł

Klocki: 2x Clarks, 40zł

Manetki: Shimano ST-R220 2/8, 90zł

Kaseta: Shimano Sora,8[12-25], 75zł

Korba: no name, 110zł

Wkład suportowy: Accent [kwadrat], 35zł

Łańcuch: Shimano HG40, 25zł

Przerzutka tył: Shimano Sora, 70zł

Przerzutka przód: Shimano Sora, 45zł

Siodło: Velo, 70zł

Linki/pancerze: 40zł

Dętki: 30zł

Mostek: ZOOM MTB - miałem na stanie

Kierownica: MTB no name miałem na stanie

Sztyca: jest

Pedały: jest

Liczba biegów: 16

Wyposażenie dodatkowe: dzwonek, oświetlenie, pompka

 

w sumie wydałem 1320zł :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kierownicy to chciałem mieć prostą. Druga sprawa to klamkomanetki nie podchodziły z racji szerokosći MTB: 22.2mm , Szosa 23,8mm

Nie jestem w stanie powiedzieć ile waży gdyż nie dysponuję w domu wagą ale postaram się w najbliższym to uczynić :)

 

dane: http://coogee.republika.pl/dane.html#kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkomanetki i tak musiałyby być inne, nie wyobrażam sobie takich z barankiem. Ale skoro chciałeś prostą, to Twój wybór.

 

Ja kiedyś ważyłem się na łazienkowej z i bez roweru, orientacyjną wagę dało się obliczyć :icon_mrgreen: Powiedzmy sobie jednak szczerze, waga nie jest tu najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: Powiedzmy sobie jednak szczerze, waga nie jest tu najważniejsza.

 

waga hm... jak ktoś niema siły w nogach to powie że piasty źle chodzą / to była taka przenosnia :P

a nie zbaczając z tematu to miałem w planach zrobienie kolarki tylko przeważnie na przeszkodzie była gotówka :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Piękny klasyk. Rowerek świetnie wygląda w takim kolorze. Ciekawie zamocowałeś światełka. Nie wiem czy właśnie kierownica typu baranek nie pasowałaby tu bardziej, ale prosta też jest ok. Tylko po co ci ta linka przy ramie? Nie zostawiaj nigdzie takiego sprzętu. Szkoda ryzykować ;-)

 

Btw. Dodałem fotkę do pierwszego posta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny klasyk.

dzięki :thumbsup:

 

Tylko po co ci ta linka przy ramie?

ta linka idzie do tylnego hamulca tak fabryka stworzyła :whistling:

 

Nie zostawiaj nigdzie takiego sprzętu. Szkoda ryzykować ;-)

Rower kusi oko nie ukrywam że ludzie się oglądają mowa o tych młodych i starszych :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tylko po co ci ta linka przy ramie?

ta linka idzie do tylnego hamulca tak fabryka stworzyła :whistling:

 

Chodziło mi o linkę chroniącą (teoretycznie) przed kradzieżą roweru. :P

Dlatego napisałem, żebyś nigdzie go nie zostawiał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin, punkt 2i.

 

a rozumiem o tą linkę chodziło :sweat:

co do linki to posiadam jedna a rowerów mam aż trzy-3 i akurat nie zwrocilem uwagi robiac zdjecia.

Żadko Rzadko się rozstaje z szosówką na miescie ale jak już trzeba się zatrzymać idąc np. do sklepu to wolę się zabezpieczyć :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin, punkt 2i.

nie ukrywam że nie ;)

ale patrząc na to z drugiej strony to na pewno bym się rozpłakał gdybym stracił obecną kolarkę czy inny rower zrobiony własnymi rękoma z kilku powodów: własny projekt, poswiecony czas, gotówka, zadowolenie z ukończenia projektu bezcenne :)

niż kupiony gotowy w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Olek, mam prośbę. Zerknij do regulaminu forum (konkretnie punkt 2i), bo poprawiłem dwa (teraz już nawet trzy) twoje posty, dałem adnotację na czerwono, a mimo to dalej cytujesz post znajdujący się bezpośrednio nad twoim, co jest wbrew zasadom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to lakierowanie było proszkowe i potem całość była wygrzewana w piecu ^_^

Tak jak napisałem na początku swojego tematu mnie usługa wyniosła 30zł

I jeśli miałbym ponownie lakierować proszkowo to z pewnością wybiorę tą metodę :yes:

niż miałbym sam lakierować w domowych warunkach gdzie i tak nie wyjdzie idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi to bardziej wygląda na jaguara special :woot: , przede wszystkim pomijajac dziwnie dobre kąty względem zwykłego huragana/jaguara jest hak na przerzutke , śrubki do regulacji wysunięcia koła , kołki , inne prowadzenie przelotek od hamulca tylnego , same przelotki też są inne. Widelec ma inna mufe , orginalnie były takie jakby serduszka a tu jest łuk. Więc wychodzi na to, że nieświadomie wyrwałeś megaaaaa frykasa :sorcerer: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo 78 no to mnie zaskoczyłeś. Żyłem ze świadomością że jest to Huragan :rolleyes:

Co do detali które napisałeś wszystko się zgadza.

Wygrzebałem z archiwum allegro parę zdjęć z aukcji na których są części które były w Romecie i poszły do następnych właścicieli: przerzutka przednia, hamulce, korba

Brakuje zdjęć: tylnej przerzutki oraz sterów no ale to już nie możliwe ^_^

 

co to miałem to pokaże

 

13658508.th.jpguuymg.th.jpgytyk.th.jpgtytui.th.jpgtytytv.th.jpg

 

59045421.th.jpg95694920.th.jpg66332587.th.jpg70520329.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...