Skocz do zawartości

[rama] Turystyczne XC na dłuższe wycieczki w terenie


majql

Rekomendowane odpowiedzi

Na nowy sezon mam zamiar zmienić ramę, bo obecny Dartmoor Hornet jest trochę za mały na dłuższe wycieczki. I tu pojawia się moje pytanie. Jaką polecilibyście ramę pod 186cm tak do 600zł. Zależało by mi aby sztyca miała śr. 31.6. Razem z ramą do wymiany pójdzie amor na jakiś 100mm. Z góry dzięki za wszystkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowy sezon mam zamiar zmienić ramę, bo obecny Dartmoor Hornet jest trochę za mały na dłuższe wycieczki. I tu pojawia się moje pytanie. Jaką polecilibyście ramę pod 186cm tak do 600zł. Zależało by mi aby sztyca miała śr. 31.6. Razem z ramą do wymiany pójdzie amor na jakiś 100mm. Z góry dzięki za wszystkie propozycje.

 

Ponadto - napisałeś że hornet jest za mały na dłuższe wycieczki...tzn jakie? :) Fajnie byłoby wiedzieć do jakiego dystansu jest w miarę komfortowy, a kiedy staje się uciążliwy. Ostatnio po prostu zmieniłem styl z nabijania kilometrów na jazdę po lesie i próbuję odnaleźć się w czymś na podobę enduro, stąd chęć takiej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę propozycja droższa niż chcesz ale jak by dobrze poszukać to może i taniej będzie http://allegro.pl/merida-trail-hfs-1000-rozm-19-nowa-gladkie-s-i2048761235.html z tym że do twojego wzrostu to polecił bym 17 cali, ramka fajna do xc jaki enduro, założyć tam jakiś amorek 120-130 skoku i naprawdę fajny i wygodny rowerek się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny dystans jaki zrobiłem w tamtym roku to 120km, z czego tak tak 80% było po asfalcie. Za mały jest dlatego, bo nie mogę wyprostować nogi do końca i na prostych i pod górkę strasznie mnie to męczy. Dodatkowo zmęczenie potęgowały opony: Mountain Kingi 2.4. W tamtym sezonie zrobiłem dokładnie 2700km z czego może 250 było w terenie stąd chęć zmiany na coś większego i lżejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...