Skocz do zawartości

[dętki]Czy warto inwestować?


Gość Cameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cameleon

Przyszło zmienic detki i zastanawiam sie co kupic. Czy warto wydac 20-25zl za sztuke i kupic cos lepszego czy kupic dębice lub decathlona. Zalezy mi jedynie na szczelnosci. Wiem ze dębica jest jedna z naciezszych detek ale znajomi je chwalili.

Co polecacie, za czym sie rozgladac? Interesuja mnie wersje na grubosc 1.95 i 2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jadę po Decathlony :)

"Dwupak" w Krakowie kosztuje 7zł, waga 170-180g/szt czyli jak standardowe zwykłe dętki. Na codzień wydają mi się odpowiednie, a na maraton czy wyścig xc można założyć jakieś lepsze.

Z droższych nie polecam Maxxisów XXLight (~108g; 25zł/szt)- jedna mi pękła w niewyjaśnionych okolicznościach (duuuuża dziura), w drugiej poszedł wentyl. Kumpel też za długo się nimi nie nacieszył....

Z tego co wiem (jeszcze nie testowałem) dużo trwalsze są Maxxis'y Ultralight (120g/13zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze i warto, ale ja bym nie kupował drogich detek do takiego amatorskiego jezdzenia, kupiłem sobie 2x Rubana kazda po 10zł i na razie trzymia powietrze, tylko ze mam jakies 3,5 atmosfery napompowane, na sezon napompie jeszcze wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam lekkie i wytrzymałe dętki GEAX - dostępne na allegro po 12 - 13 zł. U 1. ze sprzedawców wysyłka gratis przy zakupie 4 szt. Nie polecam Continentala - chyba jakieś wadliwe były i pękały wzdłuż (3 sztuki).

 

Jezdziles na nich? Wlasnie sie nad nimi zastanawiam. Obawiam sie ze nie beda trzymac powietrza i pompowanie co 2 tygodnie by mnie nie ominelo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziles na nich? Wlasnie sie nad nimi zastanawiam. Obawiam sie ze nie beda trzymac powietrza i pompowanie co 2 tygodnie by mnie nie ominelo...

 

Jeżdżę na nich od paru lat. Lubię też czasem poeksperymentować z innymi - żeby mieć jakąś skalę odniesienia - stąd mogę polecać właśnie te. Podobna cenowo (i chyba jakościowo, ale mam tylko sztukę) jest firma CST, dobre, ale droższe są dętki Schwalbe. Jednak GEAX wydaje mi się wyborem optymalnym. Nie schodzi powietrze, albo bardzo rzadko i mało. Mam obecnie 3 komplety kół do Gianta i 2 do Kony - chyba wszystko na Geax-ach. 2 znajomych bikerów też jeździ na GEAX-ach. Wszyscy chwalą. Podobno nasze lotto też tej marki używa, ale to dla mnie nie tak istotne. Polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu no-name a z tyłu rubenę. Nigdy nie było z nimi problemów na jakieś 10tys. km (w raz z użytkowaniem bike'a przez Tatę) przód był raz przebity po wieeeeeelkiej dziurze i OTB w 1999r. :) Jeżeli już będe zmieniał to kupię Maxxis'y Ultralight ,aby troszkę zejść na wadze kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dętki Kenda.

Po 1000km nie zauważyłem ubytków powietrza.

Któregoś dnia na szosie było pełno potłuczonego szkła za zakrętem i nie zdążyłem wychamować.

Przejechałem potem jeszcze 30km i dopiero w domu w ciszy usłyszałem, że coś syczy.

Wyjąłem z opony kawałek szkła.

Dętka miała małą dziurkę i mimo to powietrze nie schodziło tak szybko.

Na bezfirmówkach z mniejszą dziurą nie przejechałem nawet 5km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dętek Kendy nie polecam bo moje puszczały powietrze i trzeba je było dopompować co jakiś tydzień. Z przodu jeszcze ok ale z tyłu to już wkurza. Z braku kasy jak już nie dało się uratować tylnej Kendy kupiłem Dębicę za 9 zł, która dodatkowo okazała się lżejsza od Kendy 20 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie kendy i dębice... Obie na wentle samochodowe, dla mnie to jakas porazka jest ;)... wentle wielkosci 2-3* normalnych, wazy to tone. Juz wole doplacic do geaxów, ktore jak kupisz wiecej to pewnie tez kolo 10 zł wyjdzie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Hehe po wyciagnieciu mojej dębicy z kola i napompowaniu jej okazalo sie ze ma jakies smieszne miejsca w ktorym jest bardziej rozpierana. Wyglada to jak rozpruta pilka z krotej wychodzi balon, detka w jednym mijescu puchnie a w drugim jest normalna.

 

Z braku innego sprzetu chwilowo kupilem jakies polskiego dystrybutora bodajze z ALMOTu. Szlag by trafil zeby w miescie 25tys nie mozna bylo kupic jakiejs lepszej detki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe po wyciagnieciu mojej dębicy z kola i napompowaniu jej okazalo sie ze ma jakies smieszne miejsca w ktorym jest bardziej rozpierana. Wyglada to jak rozpruta pilka z krotej wychodzi balon, detka w jednym mijescu puchnie a w drugim jest normalna.

 

To nie tylko Twoja dętka tak działa - moje dębice też tak miały - parodia po prostu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie unikajcie tcyh dętek ALMOTu(z taka czerwona karteczka w woreczku) jak ognia. Po trzech dniach mam dosc. Najpierw puszczala powietrze, pod woda nic nie widac niby ale powietrze uciekalo. Krotka walka ze sprzedawca i wymienil. Druga sztuka zlapala malenka dziurke po 5-6km jazdy. Zdecydowalem sie na klejenie. Latki TipTop nie trzymaja sie tej gumy. Ku...wa co za szajs. Jutro jade do wrocka i kupie albo Decatlhony albo szarpne sie na Continentala.

 

Swoja droga skad takie roznice co do przeznaczenia detki. GEAXy zdaje sie sa do kol 1.7 do 1.95(2.1) a Continentale 1.75 do 2.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na pewno jak już o dentkach wystrzegajcie się Schwalbe XXLight i ExtraLight. Pękają jedna po drugiej od wewnątrz - i te węższe i te szersze i to nawet jak rower sobie stoi i 2 razy podczas pompowania :) , w czasie jazdy oczywiście też - ani razu ich nie przebiłem zawsze to samo - syk i bez powietrza. Łatałem je tymi długimi łatkami ale rozłaziły się w innych miejscach. Podejżewałem opaski albo obręcze ale nic z tego, wszystko jest o.k. te dętki są do banii - tragediaaaaa. Nie polecam i unikajcie ich, jeszcze ta cena 34 zł chyba te lżejsze. Na dodatek i tak nie 95 a a 118 i 122g ważyły te XX. Teraz chce kupić Geax'a. Widzę, że nikt na nie nie narzeka. Tyle że po 6 sprzedają, jak ktoś z Krakowa chciałby to kupiłbym chętnie na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...