Skocz do zawartości

[spd]520 - proszę o pomoc techniczną


mmmak

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

 

dzis dostałem spd 520 z bucikami :D ale bez polskiej instrukcji więc mam kilka pytań:

 

- czy chcąc w kręcić śrubke do naciągu sprężyny też macie z tym trudność u mnie nie chce sie w kręcić a czasem klucz odwraca sie w srodku ;

- czy do wpięcia w pedały zawsze trzeba dużej siły czy może jest jakaś technika a może jakoś sie to reguluje (bo ja myślełem że jak położe nogę na pedale to bedzie lekkie klik i już natomiast muszę niezłej siły użyć aby się wpiąc)

 

nie mam o to kogo zapytać osobiście więc proszę o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tyle że aby się w piac na "sucho" bez jazdy trzymam hample zaciśnięte i ledwo utrzymuję rower w miejscu(a mam hayesy hfx 9) więc siła jąkiej używam do wpięcia jest bardzo duża

 

- czy tak ma być?

-co zrobić aby było lżej?

ma ktoś instrukcję po Polsku;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ci sie imbus obraca w srubie to znaczy ze jest za maly albo ci sie gwint zjechal - ona jest plastikowa.

Kiedys sobie testowalem rozne ustawienia z sila wpiecia. Jak ustawilem na maxa to musialem uzyc naprawde sporej sily....

Teraz jezdze na takim ustawieniu ze wystarczy jak nadepne bez wysilku na pedal juz jestem wpiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo naciag sprezyny regulujesz tymi dwiema srubkami na ampule, u mnie zeby ja przekrecic trzeba bylo uzyc sily tylko za pierwszym razem jak juz puscilo to teraz sie latwo kreca, a co do wpiecia, to jak poluzujesz sprezyne to nie tylko sie bedzie latwiej wypinac ale i wpinac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w megasporcie w szczecinie na allegro zarejestrowani jako coolbike i coolbikezone

 

kupowałem u nich też koła kiedys i kilka drobniejszych rzeczy i było ok.

 

z tego co wiem to już nowe pedałka jadą do mnie i powinny być jutro lub najpózniej w sobote

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...