Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam dlatego, jak ten mimośród w krossie ma działać, czy tam tylko tych dwóch śrub się używa, czy czegoś jeszcze.


Nie wiem co was ujmuje w tym Krossie, ale wideł, hamulce, korba, rama, krótki ogon i cała reszta jest po prostu lepsza w Kona Unit. Idzie to kupić w podobnej cenie, więc nad czym się zastanawiać?
Mi się i tak Karate Małpa lub Ogr marzy i na bazie tego bym składał stalowca.

Możesz dać linka do sklepu, co ma to w podobnej cenie, bo ja wciąż szukam, jak widziałeś, to będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Rambol? No skoro o marzeniach rozmawiamy.. :)
1. Sarna 4 (na oponę 2,5" minimum, nierdzewne haki, może jednak pod wyższy wideł )
.... i dalej nie wiem :) Niner ROS9? Wolfhound Cycles 29? VanillaBikes gdyby odważyli się zrobić :)
Cholera ! Ciężko wybrać ramę marzeń ;)

Co do BezPrądowca - trzeba by pojechać, zobaczyć na żywo. Na moje oko - napinasz "z ręki" i blokujesz śrubami. Nie wiem jak przy ich położeniu miały by naciągać napęd. A na pewno nie byłby by to system prosty i tani -jakiejś krzywki mimośrodowe w środku, śruby działające na zasadzie popychaczy itp 

am400d - a nie masz jakieś "zalegającego" sprzętu w domu co by samą ramę i wideł kupić na początek, dokoptować resztę z pudła w piwnicy a potem co najwyżej tuningować o lepszy napęd itd?

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am400d - a nie masz jakieś "zalegającego" sprzętu w domu co by samą ramę i wideł kupić na początek, dokoptować resztę z pudła w piwnicy a potem co najwyżej tuningować o lepszy napęd itd?

Mam, dlatego właśnie się wstrzymuje, przed zakupem tego krossa jeszcze, brakuje mi kół w sumie do pełni szczęścia, i bym szukał ramy i widelca tylko, a tak ze względu ekonomicznego mam dylemat. A zajawka ciśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

No to stary Pisz tak: mam 2000, dwa z hakiem na ramę, wideł, koła - Koledzy pomóżcie!
No i od razu łatwiej będzie (mam nadzieję)

Kazik - 575 górnej przy 195cm wzrostu? No wybacz......
A dobrze zapłacę ;)

Rambolrambol - tak - Sarna 4. Jak chcesz mi pomóc w spełnieniu marzenia odkup set z Sarny3. Lżej na tym forum nie znajdziesz :) Ani bardziej unikatowo ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
W takim razie poczekam do jesieni i zobaczymy czy z ceny 3700zł zejdą do 2000, obawiam się, że w Polsce to nie, ale kto wie jak za granicą.

 

Taniej niż 2499 PLN-ów nie znajdziesz i nie ma wuja we wsi. Za tyle chłopaki z Kony wystawili Unita na alledrogo jesienią ubiegłego roku po maksymalnych zniżkach. Myślę, że realna cena za calego Unita to ok. 3 klocki. Poza tym, jesienią możesz nie dostac już 19-stki, bo to popularny rozmiar i jak się będzie dobrze sprzedawał, to trafisz na obiżkę, ale nie swoich rozmiarów. :)

Zauważ też, że tegoroczny model jest już na innych rurkach, no i trochę się w geometrii pozmieniało, w porównaniu do lat poprzednich.

Ale to i tak fajny rower. :thumbsup:

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos, am400d

Bzdury panowie gadacie. Na jesieni były wszystkie rozmiaru Unitów. Na allegro po 2399zł a jak się zadzwoniło to cena spadała do 2200, bo prowizji płacić nie musieli.

http://archiwum.allegro.pl/szukaj/kona%20unit/2?sort=price

 

@anarchy

Myślisz, że bym nie chciał tej Sarny zaadoptować? Kochałbym jak własny. Komitet akceptacyjny łatwiej znosi coś w stylu: "pedały się połamały, musiałem na SPD zmienić", niż "kochanie kupiłem nowy rower".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może klasyka: Inbred + Salsa Cromoto? :D Surly to już co najmniej 2300, więc w budżecie się nie zmieści, o ile ma jeszcze starczyć na koła... Ewentualnie Pipedream Skookum. Są jeszcze Salsy, Singulary i inne wynalazki, ale to już droga zabawa.

Widły Cromoto mi się podobają, sama rama Ibred mniej, ale jestem skłonny ją nabyć, bo ceny kuszące. A jaka jest jej waga, bo nie mogę znaleźć nigdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No taka "spora-sporsza" wersja Inbreda (koło 20-21"?) u mnie nawadze wskazała skromne 2900. Można by tym drzewo rąbać na ognisko ;)
Ale szukałbym tez na ebayu jukejowym. Ostatnio sam śliniłem się na ragleya takiego jak Koval zbudował w Beskidy. Rama stała za 130 funtów od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieugięty jest ten sprzedawca od Krossa, 2000zł bez pedałów. Jakby był z pedałami, tak jak go sprzedawał w zeszłym roku, to bym poleciał i wziął. A tak wciąż szukam :) i pewnie skończy się na tej Konie Unit na jesieni. Szkoda, bo sklep mam w swoim mieście. Ale trzeba ćwiczyć samokontrolę i cierpliwość.


No taka "spora-sporsza" wersja Inbreda (koło 20-21"?) u mnie nawadze wskazała skromne 2900. Można by tym drzewo rąbać na ognisko ;)
Ale szukałbym tez na ebayu jukejowym. Ostatnio sam śliniłem się na ragleya takiego jak Koval zbudował w Beskidy. Rama stała za 130 funtów od ręki.

Faktycznie, nielekka :) ja tak celowałem do 2,5kg. Kross nagiął tę wagę. Ale chciałbym, by rowerek nie ważył więcej niż 12kg.
Co do Ragleya, to on ma kąty kolarzowe takie bardziej, pochylona sylwetka mocniej, a ja tak nie lubię. Choć podoba mi się idea krótszego widelca, większa sztywność przy hamowaniu i lżejsze itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am400d, odp

1. tak, od kilku miesiecy rower codzienny

2. geometria, obawiałem się że będzie nerwowo w zakrętach, nie jest 

3. mam 186, zmieniłem rurę na 400 i jest ok.

4. potrzebne narzędzie,  łatwa w obsłudze sprawa, odkręcasz śruby, napinasz, przyręcasz

5. nic nie sparciało, heble nie ciekną, widelec nie zgnił

6. trzeba zmienić zacisk pod siodło i zaciski kół, lipne sa( jakby nie patrzec to kross. ;)

    mimośród nie trzeszczy,  

    wideł mimo że to tani zapychacz wytrzymuje moje 88 kg,

    czy kupiłbym drugi raz?, tak, to zabawny rower

    czy czekałbym na konę, nie wiem, to inne rowery, 

    u mnie kross podziałał, składam teraz inbreda ( jak masz reszte gratów to zakup ramy wydaje sie rozsądniejszy)

 

 

 

 

    

Edytowane przez drezyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajak bierze podobnie lub nawet teraz więcej (Maciejas "z pewnego powodu" z nim o tym ostatnio rozmawiał - może uzupełni)

Bierze od 3 kloców w górę. Za 3 kloce to coś na podstawowych rurkach. To już ciekawiej byłoby wypróbować wspomnianych wcześniej południowych sąsiadów SingleBe (http://www.singlebe.com/)

 

 

 

Widły Cromoto mi się podobają, sama rama Ibred mniej, ale jestem skłonny ją nabyć, bo ceny kuszące. A jaka jest jej waga, bo nie mogę znaleźć nigdzie?

 

Inbred ładnieje z dnia na dzień, ale tylko pod warunkiem, że się go zakupi :D Dziś uważam, że wcale nie jest brzydki, ma taki swój prostolinijny urok. Moje 19 i pół cala Inbreda ważyło ponad 2700 gram. Udało się zbudować rower tuż pod 12kg, ale zaraz potem dołożyłem: oświetlenie z akumulatorem, hak do przyczepki, mocowanie fotelika a ostatnio - Hans Dampfy. Aż boję się pomyśleć ile to wszystko ważyło, ale rower nadal fajnie jeździ. Jak będziesz składać na sztywnym widelcu i SS - masz dodatkowo ~800 - 1200 gram mniej ode mnie.

Edytowane przez maciejas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drezyna, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi! Mam pytanko, to narzędzie do regulacji mimośrodu to dokładnie ten model:
https://velo.pl/akcesoria/narzedzia/park-tool/spa-2https://velo.pl/akcesoria/narzedzia/park-tool/spa-2 ? bo jest jeszcze drugi:
https://velo.pl/akcesoria/narzedzia/park-tool/spa-1
Co się dzieje z zaciskami? Co masz na myśli mówiąc, że Kona i Kross to inne rowery? Dlaczego składasz Inbreda dodatkowo?

Maciejas, dzięki za odpowiedź, ta czeska manufaktura to piękna sprawa, choć ceny jak dla mnie na razie za wysokie. Ale miło popatrzeć na takie cacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...