Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

pereria-cycles-erics-29er-1.jpg

 

Hiszpanska gruszka 29 w stali no i suwane haczyki.

 

wiecej fotek na http://www.cycleexif.com/pereira-cycles-erics-29er

 

mam nadzieje ze nie bylo

 

Ktoś tu powyżej pisał, że często w tych sliders dropout patencie oś nie wypada w szczycie trójkąta. Tutaj też ten pomysł chyba jeszcze bardziej niż w mojej Konie Unit 2-9 uwypuklony. Aż boli patrzeć jak się ułamie. Co ci projektanci mają nie tak z głową bo to faktycznie aż w oczy kole? Salsa to jednak mądrze wymyśliła.

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Obstawiałbym raczej Solarisa od Cotica, Sciona od Pipedream albo innegoDragona

Adamos....Mój stary Przyjacielu, postaraj się bardziej ;)

Gdyby to było tak proste sam bym  napisał.

Z pewnym względów zakładam (na 98%) że to nie Pipedream, tzn na 100 ze względu na sterówkę - zauważcie, że spod papieru widać prostą rurę z przetoczonym kołnierzem na końcu a pipedreamy mają kielichowate rury... W dodatku nawet jak PPDR miał pancerze pod spodem to ciut inaczej ułożone (a czasami w ogóle nie miał przedniego).

Cotic w życiu! Dlaczego? A gdzie monostaj? No ja się pytam - gdzie?

Dragona odrzuciłbym bo dragony (choć stal by się zgadzała) raz - naklejkę reynoldsa maja na głównej rurze w okolicy suportu, a dwa - na ogół sprzedawane są z napisami a tu mamy prawie gołą ramę.

Nawet przez sekundę podejrzewałem pierwszego Honzo z jego minimalistycznymi napisami, no ale nie ta stal i opór przedniej przerzutki...

 

Na co bym zwrócil uwagę? Na sterówkę, na mostek tylnych wideł, i dół koło suportu (podgiete rury a nie blacha, chyba brak poprzeczki) i na rame która ma napisy po wewnętrznej stronie górnych piór (nieprzypadkowo autor nam to zamarkował). Szukał bym ramy jak np surley czy ragley gdzie dają golasa i komplet naklejek.

 

Mam nadzieję, że artoor nam za szybko nie zdradzi tajemnicy (ale odkryje karty gdy ktoś odgadnie) ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Ktoś tu powyżej pisał, że często w tych sliders dropout patencie oś nie wypada w szczycie trójkąta. Tutaj też ten pomysł chyba jeszcze bardziej niż w mojej Konie Unit 2-9 uwypuklony. Aż boli patrzeć jak się ułamie. Co ci projektanci mają nie tak z głową bo to faktycznie aż w oczy kole? Salsa to jednak mądrze wymyśliła.
 

Na to samo zwróciłem uwagę. Unity/honzo widziałem połamane, rometowi też się to przydarzył, a tu hak z tyłu jeszcze bardziej wylajtowany niż w tych wyżej wymienionych. Piękny rower ale z DDRa bałbym się zjechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

design i szybsza strata opony na ostrym zjeździe po sneku ;)
Drgań żadnych, żeby taki wideł nie chodził na boki, nie pływał musi być pierońsko sztywny, jakoś nie wieżę, że udało im się tak zaprogramować włókna by pracował przód-tył a nie pracował na boki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

w sumie tylko czekać aż artoor potwierdzi te przypuszczenia
Naklejka się zgadza, napis w miejscu mało popularnym na głównej też, nawet to prowadzenie linek, czy przetoczona sterówka (i jej kawałek schodzący sporo poniżej głównej rury)...
...ale jest pewien detal w sherpie, nie tak popularny który potwierdzało by ostatecznie pierwsze foto - połączenie górnych piór z podsiodłową.
Standardowo dochodzą one "od tyłu" podsiodłówki i spawane są obok siebie, w sherpie nachodzą na podsiodłówkę od boku. I właśnie to widać na pierwszej czarno białej foto..

aaa i jeszcze to o czym pisałem - napisy po wewnętrznej stronie widełek.. coś jak tutaj?
(zobaczcie w lewym dolnym rogu ramy)
Sherpa%202.jpg
No to jak tam artoorze? ;)


ps: tak po za tym, piękną ramę Kolega kupił...
ps2: brawo Kolego BikerUkrytyWLiczbach ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artoor - wybrałeś szmaragd czy cień? ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

Cień.

 

Czułem, że śledztwo skończy się nieomylnym werdyktem.

Skoro zaliczyli Panowie 10tkę, nie ma co się dalej krygować

 

- objawione rurki składają się na Stantona Sherpę w barwie ciemnego cienia.

Byłbym wrzucił kolor, alem wyjechany do wtorku bez kąpa.

Wszystkim Pannom Marple gratuluję oka i nosa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa w formie zapytania jest :

czy któryś z Szanownych ma może sztywne widły na zbyciu bądź wpadły w oko na jakiś ebajcach?

(470-490 mm, sterówka 170mm min)

mam serdecznie dosyć bujania na amorze, niestety finansowo w przysłowiowej pupce siedzę więc jakby sie do 5 stów zamkneło to byłaby bajka.

bliski zakupienia saso jestem , inna sprawa że faktycznie z niego zadowoloy i nie ma co ukrywac podaba mi się.. :icon_redface:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...