Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie taki chiński adapter, jak wrzucił @itr mam w moim pudełku ze skarbami. Do Gienka HL pasuje idealnie, bez jakiegokolwiek luzu. Temat napinacza w tej ramie zaimplementował sam producent w postaci dwóch śrub, o ile mnie oko nie myli, M3. Na tym zdjęciu akurat ich nie ma.

Na razie będzie adapter, ale cały czas myślę nad rozwiązaniem mniej upierdliwym, czyli hakiem zespolonym z ramą.

BTW, ten adapter nieco odsuwa przerzutkę na zewnątrz. Jutro sprawdzę, czy zdoła ona ne tyle się wychylić, żeby obsłużyła mi największą tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery są lepsze bo się skasują przy upadku, a zespolenie haka p z hakiem  może sam hak otwarty do tyłu demolować... 

Xtr krôtki wózek trzeba  dość dobrze śrubą ustawić,  działa z kasetą 11-32  chyba.

hak  alu zmodyfikowałem, nie przesuwa mi osi koła w tył , mam urwaną srubę regulacji po przeciwnej stronie  chcę aby oś koła wjeżdżała w hakach do końca  i po lewej i po prawej stronie...

na zdjęciach wcześniej są haki gdzie przerzutka wkręcana jest w linii osi koła , nasz chińczyk jest dotylny.

W klasycznych szosach jest bardziej doprzednio

 

Snapseed.jpeg

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2024 o 11:03, itr napisał:

Adaptery są lepsze bo się skasują przy upadku, a zespolenie haka p z hakiem  może sam hak otwarty do tyłu demolować... 

 

100%, ale w praktyce rzadko coś takiego się zdarza. Chyba że ktoś jeździ tak arcydynamicznie jak Szanowny Kolega.

Ponieważ takie persony występują w proporcji 1:10 000 000, manufaktury (Ritchey, Surly, Breezer) częściej wypuszczają haki zespolone.

A zatem, niech każden jeden sobie zrobi test na profil rajdera i przypasuje typ haka do swego jestestwa.

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest wypowiedź związana z pomysłem spawania oczka do już istniejącego haka prostego, sugestia żeby nie spawać,  nie lutować...  haki otwarte do tyłu zaginają się mniej fajnie niż klasyczne haki stalowych szosówek czy mtb retro. Klasyczny hak wolę bez adaptera. ( taki bez przesuwania koła przód tył) 
Otwarty  do tyłu jak Surly czy w Gienku  to inny temat.

Nie lubię adapterów suwnych obustronnych  jak Konach ( haki obustronnie na śrubach)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.06.2024 o 12:04, RafalxM napisał:

Zobaczcie jaki ładny! 

"Rama Surly Krampus rozmiar S-M"  - nie ma wg mnie czegoś takiego jak S-M ,    to jest po prostu Small ;) 

https://www.olx.pl/d/oferta/rama-surly-krampus-rozmiar-s-m-CID767-ID10zlbK.html

Na pudle pisze SM bez myślnika i 14.5, więc 100% small.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Roballinho napisał:

Na pewno jest, problemem może być jedynie cena. Czego szukasz?

Coś w stylu Singulara Peregrine/All-City Monsoon, w wersji wypasionej, albo jako chwilowo-doraźne zaspokojenie chcicy konstrukcje wizualnie zbliżone do Bombtrack'a Arise

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...