Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ta Soma jest bajka nawet chodziła mi po głowie bo sprzedałem Titusa. Jednak mając ninera nie wiem czy ta Soma to nie jest szukanie na siłę czegoś nowego. Ogólnie mam wrażenie, że gravele to nie moja bajka lub potrzeba czasu by przyzwyczaić się do nowego chwytu.

Edytowane przez 3143k4r2
Napisano

Aaaa tam od razu.  Ja odrosłem na 189cm a przełajkę mam 555mm.  Kwestia długości górurki, mostka, pozycji siodła vs gibkość / proporcje ciała / preferowana pozycja.  

Napisano

Kaźmierz Ty po latach kompletnej degrengolady cyklomoralnej, i wielokrotnych zmianach oramowienia uzyskałeś szatański dar plastyczności rozmiarowej i pojedziesz nawet na ugniaratce do kruszywa zamieniając ją  przódy w singla, także myślę że Twoja przełajka ni krzty widzi mi się jako rozmiar 666 , a ulegamy jednie grupowej iluzji kiedy gibonisz na niej gibkim ciałem.

Sam też gnę się, ale najważniejsze do Barana jest wysokość jego Kujozakretów Łbowych do trzymania... I już na poważnie - rozmiar - i co za nim idzie realne szanse na ułożenie dolnego chwytu barana dość wysokiego człowieka względem zadu mają znaczenie najważniejsze aby przyjemnie trzymać na dole i podczas wykrotów i podczas podwiatrów.

PS o ramach które są fajne ale akurat nie trzeba kupić zawsze piszemy, BO ZA MAŁA BYŁA :D

  • +1 pomógł 2
Napisano

 Dla niektórych 2cm to będzie przepaść, dla innego żaden problem, kona w rozmiarze L z barankiem spisała się nad wyraz dobrze, niema co kręcić burzy o rozmiarach przy rodzę nie.

Napisano

No Marcin, ale Twój brazzers za mały był, a też sie na niego zasadzałem ;) a kuń w rozmiarze L to ile ma ett? A ile ta soma? Sztycą se rurki nie wydłużysz w poziomie ;)

Napisano (edytowane)

Soma 58cm na 95% będzie za mała na 193cm. Ludzie w Polsce jeżdżą na za małych rowerach, kropeczka.

Nie no, jest coraz lepiej z doborem rozmiaru. Personel w sklepach się wyrabia a i ludzie się edukują przed zakupem.

Przy okazji - długość mostka to nie jest dowolność, tylko wynikowa pozycji jeźdźca nad suportem. Ta pozycja ustalana jest w pierwszej kolejności i jest dostosowana do budowy ciała, gibkości, dyscypliny, stylu jazdy itd. To daje dobry "balans" nad osią korby (aha - metoda rzepka-oś działa tak rzadko, że można w ogóle ją pominąć). Wtedy mostek dobieramy tak, żeby uzyskać lekki koci grzbiet i lekkie ugięcie łokci przy dłoniach na klamkach (w szosach, gravelach itp.)

Jak ktoś myśli, że offsetem sztycy i długością mostka nadrobi wszystko, to oznacza, że ma jeszcze dobre i silne mięśnie ;), które skompensują brak zbalansowania mas na rowerze. Im starszy, słabszy i mniej gibki zawodnik, tym trudniej oszukać fizykę przy dłuższych dystansach.

Edytowane przez danielson
Napisano

Rama całkiem udana (aczkolwiek ja nadal nie wiem po co ten gussett przy suporcie), z uwag: więcej niż 32T nie wejdzie a 27.5 x 2.8" na słowo honoru.  Ardent 29 x 2.4" nie dał rady.  Cena dobra, jeśli ktoś się zdecyduje to mogę pomóc w ustaleniu legalności pochodzenia.  

Napisano

Teal,  w wolnym tłumaczeniu madefake ołfull  blue,wymiotny cjanek.

 
Teal is a cyan-green color. Its name comes from that of a bird—the Eurasian teal (Anas crecca), which presents a similarly colored stripe on its head
 
Czyli kolor z główki ptaszka Anaszka ...
Przeczytałem dokładnie w opisie roweru który podlinkowałeś oraz wykipedii, czyli stronie o kolorach naciskaczy rowerowych

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...