Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Na wadze ramy, aż tak bym się nie skupiał bo sam ważę setkę. Bardziej zależy mi na tym aby to ładnie pracowało i nie pękło za szybko ;)

 

Z tego co piszecie trochę bardziej płaska główka niż typowe kozy chyba dość mocono zawęża pole wyboru?

 

Jeżeli tak to alternatywnie mógłbym kupić coś bardziej stromego i zasadzić dłuższy amor z mostkiem lekko ujemnym.

 

 

85e7c2a23a081dd838c2602fd1258291.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Weź no się zdecyduj, bo piszesz scigałka, a za chwilę, moze wyzszy wideł aby wypłaszczyc katy i zmienic prowadzenie :P

 

http://www.curtisbikes.co.uk/frames/curtis-xc9/

 

Curtis XC9 no ale za taka kase to spokojnie już na miare uszyjesz.

 

Singular Swift? Popularny ścigant, przynajmniej w UK...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź no się zdecyduj, bo piszesz scigałka, a za chwilę, moze wyzszy wideł aby wypłaszczyc katy i zmienic prowadzenie

 

Chodzi mi o to, że 69 stopni na przedzie to mój "ideał' dla XC :)

 

@@adamos, sportowe smoczysko w 29 wygląda nieźle. Zanotowałem.

 

EDIT:

 

Taka dzida byłaby perfecto ale chyba mnie nie stać

 

http://www.victoire-cycles.com/en/our-bikes/our-creations/victoire-mtb-formula.html

 

victoire-mtb-formula-9258_0.jpg?itok=MSq

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przeraża waj jakieś arcyprzedziwne rozwiązanie mocowania tylnego koła w tym LAST Fastforwards? Trzeba mieć ichszy zasick i to jeszcze z takim wendyksem do przerzutki i regulacji w jednym?

axle.jpg

Z tym tylnym kołem też cos nie tak, bo trzeba mieć je zaplecione z dedykowanym offsetem:

 

Asymmetric drive trainThe FASTFORWARD will have an asymmetric positioning of the rear hub. This leads to a more symmetric spoke angle left and right. Moving the hub 6 mm towards the drive side increases the stiffness of the bigger wheels noticeably. For most wheels it will be possible to adjust the rim 6 mm to the side as the difference in required spoke length is only 0,8 mm.

Oprócz tych dwóch faktów to maszyna nieziemska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-29,

Gienek HL polecam acz waga 2,5 (20,5) ale do wszystkiego z kierunkiem XC włącznie- dobra cena z 2 ręki

gt kashmir

http://www.gtbicycles.com/cze_en/2013/bikes/mountain/kashmir-niner-2-0

http://mountain-bikes.gearsuite.com/l/8759/2015-Breezer-Lightning

Marin pinM

http://www.marinbikes.com/gb/bikes/description/2016-pine-mountain-1

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

O totototoooo?? 

 

Ciągle uważam, że niebardzo wiesz co tak naprawdę chcesz. Piszesz ścigacz krosiarski, pokazujesz ramy z zacięciem ścieżkowo-olmałntajnowym lub nawet bardziej radykalne...

 

Make up your mind, Your Majesty :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dysonans pewnie się bierze z tego, że obecnie coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy XC, a tzw. ścieżkowcami.

 

Klasyczny XC czyli amor 100mm  i 71st. - fajnie na płaskim i pod górę ale z góry po technicznym jest już lekki dramat. Temat przerabiałem.

 

Po teoretycznie płaskim Mazowszu obecnie najlepiej jeździ mi się właśnie z wielcem nachylonym pod kątem 68-69.

 

PS.

Ja nigdzie nie pokazałem AMów, To Panowie wyżej sypią Lastami itp. :)

 

PS2.

Tak sobie wczoraj jeszcze spojrzałem na Procalibry teamu XC Treka. Główka < 70st. OMFG! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Starszy model z 2013 miał mniej radykalne kąty niż tegoroczny.

 

Ten starszy model, to dość często poszukiwana rama i trudno ją wyrwać, pomimo tego, że waży niemało.

 

Na tym ze zdjęcia miałem okazję nawet trochę pośmigać. Fajny. :)

 

A co do samego ścigania, to musisz wziąć pod uwagę, gdzie i w jakich zawodach chcesz tym rowerem startować. Taka "ścieżkowa" charakterystyka na Mazowsze, to chyba lekki przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ja nigdzie nie pokazałem AMów,

 

Jaasne... A Honzo i BigWig  to takie krosiwko :P 

 

 

W/g mnie Solaris, El Mar a potem cała reszta. Tak po prawdzie to nawet zwykły Inbred z amorem 110-120 pozwala poczuć się w miare wyluzowanym na zjazdach...

 

Tu masz mojego, a aktualnie Skwarkowego wsobniaka ze 120-tką...

 

P7280085.JPG

 

Tanio, skutecznie do codziennej jazdy szersze papucie, do ścigafki jakiś szmaty i dajesz...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inbred w rozmiarze XL nawet ze sztywnym widłem szedł w dół jak marzenie, aż żałuję, że mojego piżamowca nawet na chwilę w Rebę nie wyposażyłem bo przecież można było jej 120 skoku ustawić ;(  rozmiar L już jest mniej "zjazdowy"  co nie znaczy że są z nim problemy, ale XL miało wydłużony dziób o 2cm z pozostawieniem wszystkich kątów, czyli pupa suport siodło  kierownica były w tym samym miejscu a oś przedniego koła i widelca 2 cm do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pany, zrobiłem se explosiffa na małym kole praktycznie tak jak chciałem, tylko mi brakuje owalnej NW. I już jest pięknie i funkcjonalnie, i już, już...

 

175cm wzrostu i 81-82cm nogi styknie na 18" unita na dużym kole?

allegro.pl/50-nowa-kona-unit-29-ner-avid-maxxis-fsa-i6049903259.html

Rrrrwał twoją nać, kolor, firma, materiał ramy, nawet haki pod przerzutkę mam.

Niektóre graty z małego koła do przerzucenia i jechane.

Amor do kupienia, ale to druga połowa sezonu, albo zima...

Co z tymi centymetrami? Wystarczą na rozmiar ramy?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam mam 176cm i ujeżdżałem takowego unita (z mostkiem 80mm) - mnie siedział idealo. nie za długi nie za krótki.
Ale wiesz, teraz jest nowomowa - mostek musi mieć max 60 a górna minimum 600 nawet dla Prince'a ;)

Bierz Pan 18, będzie dobrze leżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja przy 183cm jeżdzę na 19-stce (rok młodszy, model '13).

Wpowadzono wówczas w geometrii Unita nieznaczne korekty, ale raczej bym Ci tego rozmiaru nie polecił, bo byłby chyba nieco za duży, przynajmniej z fabrycznie montowanym mostkiem. Bierz 18-stkę, będzie gicio.  :thumbsup: 

PS. 1 Fajnie, że nówka sztuka, nie śmigana. 
PS. 2 Gwarancję na ramę i tak masz dożywotnią, musisz ją tylko zarejestrować na stronie www Kony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Dziękuję za informacje o parametrach rower/jeździec. Rozmiar powinien być OK.

Kurna, łamię się... Żonkę ugadam :) ale samemu żal pozbywać się explosifa na małym kole. Doinwestowałem go ostatnio: nówka sztuka koło pod tarcze z przodu (nie wykorzystam w nowym rowerze, nie odsprzedam w dobrym piniondzu), nowe stery accent airplane (których wybijać raczej mi się nie będzie chciało :) ), itp. No i sporo dobrego mnie z ramą wiąże. Po prostu mi żal :|

 

W nowy pewnie też będzie coś trzeba włożyć. Powiedzcie mi, w piastę spokojnie wsadzę kasetę 10rz shimano? Nie mogę znaleźć tego konkretnego modelu żeby sprawdzić. Na zdjęciu chyba widać normalne wyżłobienia bębenka.

Rama różni się coś od ramy honzo z tego samego roku? Wrzucę tam amor 100mm?

 

Spróbuję znaleźć gdzieś geo tego unita i przyrównać do explosifa. Podumam, czas na razie jest... 8 dni do końca aukcji :D

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Prysz bardzo: http://2k12.konaworld.com/mtb_trail_allmountain_singlespeed.cfm?content=unit

 

10-tkowa Szitmano chodzi na standardowym bębnie.

 

Z resztą Sram też. Dopiero przy 11-tce zaczynają się cyrki...

 

Honzo ma dłuższą o pół cala górrurkę i o 0.2 cala większy ricz. Plus kąty ofkors insze...

 

I tylny widelec krótszy o 0.8 incza...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...