Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Oj wy chyba za dużo tej papryki żrecie.

Jak piszę gdzieś tam podoba mi się rama tytanowa pomimo, że wiem co piszę i dobrze piszę tylko ktoś niedoczytał/niezrozumiał to od razu na mnie jakiś paprykarz, chili czy inszy gulasz naskakuje "gdzie ty tam widzisz tytanową - przecież jest stalowa?",

Jak tak samo zwracam uwagę ja i pszę "gdzie ty tam widzisz klinowy- przecież jest zębaty" to już jest mentos be.

Paprykarska sitwa :verymad:

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kolego, ale sam przyznac musisz ze Paprykarz z Mentosem po prostu nie komponuje sie zbyt dobrze ;)

 

W ramach poprawy relacji miedzykolezenskich postaramy sie nastepna impreze nazwac "Diet Coke" - zapewne wyjdzie z tego wybuchowa mieszanka! :D

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

mieliśmy tematu nie drążyć ale "gdzie TY tam widzisz" a "do CH.. pana" (czy w podobny deseń) to dwa różne języki, nie uważasz?
kończmy, tematu szkoda
niech ktoś wrzuci tu kilo złomu

ps:

 

Paprykarska sitwa

 
to trzeba w takim razie zebrać dupę w troki i przyjechać, zobaczyć jak to smakuje, zakopać topór wojenny i obalić piwo przy jednym ogniu, proste.
 

 

A tak na boku to wspomnę (raz jeszcze) że gdyby kto chciał jeszcze zdążyć na SP2014.. mam ciągle tytułowego Romana w wydaniu 17,5 kolor paprykarz metalik na zbyciu ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK paprykożercy, a taki koncept:

1. Zakup ramy stąd i pomalowanie jej tylko lakierem bezbarwnym.

DSC05611.jpg

2. Wymiana główki ramy na 1 1/8'' z delikatnym poprawieniem kąta główki.

3. Wstawienie cruiserowego, tłustego 26x2.5 z Alfine tyłu.

4. Wstawienie długiego sztywnego widelca z przodu i koła 29+

 

Wiem, że wielu powie "This is blasphemy! This is madness!", ale tak właśnie wyobrażam sobie idealnego stalowego 29era dla siebie. Trek Savyer jest niedostepny i drogi, Honzo jest po prostu drogi. Czy ten ghetto-pomysł ma jakikolwiek sens?

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a Kolega spawy widział? I nic to nie mówi? Owszem, napisałem przed chwilą "wrzućta kawałej złomu" ale nie traktujcie tego tak dosłownie
Rambol oddechnij głęboko, prześpij się, odmów sobie "ewentualnie" tegorocznego Paprykarza, weź miniratkę, podkradnij "chrzestowe" i kup wskazywanego Ci stooga, w dodatku z widłem jakiego offsetu GF by się nie powstydził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ale tak właśnie wyobrażam sobie idealnego stalowego 29era dla siebie.


:confused:

Taki konik-garbusek trochę?

Nie no rambol, proszę Cię odstaw na chwilę magiczną szałwię i zejdź na twarde podłoże. Na tym to sobie możesz na bydgoskich albo toruńskich bulwarach na masie pojeździć, a nie w teren zabierać.

Stoog fajny, tylko ciekawe skąd się bierze ta jego "nieprzewidywalnosć" z przytaczanej recenzji? Czyżby jednak za krótki ogon? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardzo krótki ogon to jedno (np recenzje honzo wysławiają ten zadziorny ogon), ale jest jeszcze mocny offset widła. Miałem podobnie z Sarniakiem (offset raptem 50mm). Najpierw - wow, jak to skręca! POtem "może szerszej kiery mu trza", potem cofnąłem koło do 430. A jak wsadziłem 29 na ogon i 440mm z tyłu zrobił się świetnie. Ale..do tego trzeba się przyzwyczaić, jedna recenzja, jedna jazda i wyrok "niepzrewidywalny". 
A on po prostu ma ADHD pod lakierem.
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zajrzałem na stronę i rzeczywiście nawet sam twórca się przyznaje, że rower robił pod siebie. Progresywny, rigidowy najner. Bolały go nadgarstki, to zrobił sobie wysoki przód i w połączeniu z krótkim tyłem tak wyszło. Ale jak sam napisał rozwiązaniem dla tej ramy może być długi mostek (przy jego wzroście, to aż 130mm), żeby w pełni cieszyć się rowerem. Hmmm, może być ciekawie... :)

____________________________________

I jeszcze coś dla artoor'a. Dwa Slackline'y 631 ze stajni Stanton w akcji.


  Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rambolu - nie idź tą drogą....

 

 

Czy Osobnicy posiadający Rometa 29er stalowego w rozmiarze 17" mogliby mi podać w przybliżeniu ile wynosi "reach" czy też wysięg, czy jak się zowie ten wymiar  po polskiemu? Interesuje mnie czy jest bliżej 400mm czy raczej 420mm (lub więcej). Coś nie mogę tego odnaleźć w internecie... Powoli ten Romet zanika z jego archiwów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Macieju, my mieliśmy problem dowiedzieć się ile wynosi realna długość górnej rury czy ogona a co dopiero takie wynalazki jak reach. Myślę, że w fabryce rometa nawet nie wiedzieli wtedy że coś takiego istnieje.
Jeśli sprawa nie pilna zmierzę Ci to przy pomocy widła KAzika (co by rama stała idealnie)

Niby znikają, niby rarytasy czy legenda..... ale jak wystawiam na otwartej dłoni to cisza i zero zainteresowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ramy nie objeżdżalimy, założyliśmy wideł, koła, korby, Antka siadła "za długi" a mnie się aż tak nie chce jej przekonywać, że jest ok (bo kolejne 3 lata będę słuchał "a nie mówiłam"..)
75 realnie górnej rury mierzone z poziomicą na wysokości górnej krawędzi sterówki. Zmierzę Ci w wolniejszej chwili, a jak wpadniesz to sam podotykasz (no chyba, że masz już coś na podorędziu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...