Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

A co ty chcesz od tego widelca? Tłusta i sztywna oś. Wygląd trochę jak proca z On-One. Fajna maszyneria im wyszła.

I jaki fajny patent na haki mają z ruchomym mocowaniem hamulca.

Od kiedy wywlekliście tego producenta, to spać nie moge, bo takie coś mi się śni (SingleBe BTW 1.0).

BTW. Rajdowców do tych filmików promocyjnych też wyśmienitych znaleźli. Downhill na przednim kole ... szacunek.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3143k4r2

Patrz, a ja dopiero teraz zauważyłem, że napęd w BTW 1.0 to pasek klinowy. No to teraz pozamiatali po całości.

 

Widzieliście Steet-Killera ze sztywnym lefym? No toć to pozamiatane po całości cudo jest. Najbardziej neo-pogański zestaw do bujania się wszelakiego od czasu jak człowiek konia oswoił. 26 calowe koło, ale jak przyrządzone!

singlebe_bikes_vyroba_kol_na_zakazku_let

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Widzieliście Steet-Killera ze sztywnym lefym? No toć to pozamiatane po całości cudo jest

(ja polecam zobaczyć takie projekty jak u Julii Racing Design. Nie dość, że "wieki" temu takie cuda rzeźbili to jeszcze z jednostronnym tylnym trójkątem - toć Panie jest prawdziwe barbarzyństwo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fetysz Julii Racing Design z carbonowym kijem w podsiodłowej, to jest coś pięknego.

62153074.jpg

Lew Starowicz by mógł ksiązkę o tym napisać.

 

A tobie anarchy chodziło zapewne o to:

http://julieracingdesig.canalblog.com/albums/_1_2_jrd____l_unijambiste/index.html

53909943.jpg

Cannondale ma Lefty a w wykonaniu tego producenta wychodzi to tak jakby 2x Righty.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos:

 

img_singlebe_ocelove_ramy_na_zakazku_29e

 

No nijak bym tego łańcuchem nie nazwał ;)

 

 

A ja tam się nie podniecam sztywnymi lewakami bo finezji w nich tyle ile w kopniaku w tyłek! Przesztywne okrutnie to-to, miałem co prawda okazję jedynie na kanondejlowym pośmigać ale takiego przenośnika drgawek asfaltowych nigdy wcześniej(ani później) nie ujeżdżałem. Plomby się luzują, stawy wycierają a gały w oczopląs wpadają! Wygląda fajnie i przyśpiesza wymianę dętki, hehe, ale poza tym wymaga gumowej kiery i chwytów z pianki o grubości materaca. Takie moje zdanie. Co innego telepawy Lefty(czy tam rajty - każdemu wedle przynależności politycznej) to ma sens, daje wyśmienicie radę...ale albo trzeba pokochać i zaakceptować albo odwrócić wzrok w drugą stronę i błagać o możliwość "odwidzenia" tegoż. ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie wspomniałęm łańcucha ale nadal nie widzę tu paska klinowego choćbym nie wiem jak wzrok wytężał ?

 

http://lmgtfy.com/?q=pasek+klinowy

 

ewentualnie:

 

http://lmgtfy.com/?q=pasek+wieloklinowy

 

i ostatecznie vuala !  :

 

http://lmgtfy.com/?q=pasek+z%C4%99baty

 

:D

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kazałeś, wpisałem pasek klinowy w wujka gugla i np. trzeci lub czwarty obrazek potwierdzają to o czym napisał 3143k4r2 i ja... Jeśli chcesz dalej walczyć o wolność dla pasków klinowych oraz wyższość pasków zębatych to zapraszam na priva, nie będziemy tutaj paskudzić.

 

 

POZDRo-:ver


p.s.: jak będziesz następnym razem na wakacjach w guglu to sprawdź sobie pisownię włala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehehe
to nie jest ( o czym przekonałem się dobitnie nie raz) forum mechaniczne a rowerowe. 
Na tym forum łożysko jest "maszynowe" a koła zębate to zębatki albo koronki (prawdopodobnie przedstawiające motywy ludowe), 99% używa słowa "mufa",a co niektórzy mylą stal z tytanem. Chcesz poprawiać poprawiaj wszystkich i wszystko po kolei a nie czepiaj jednej wypowiedzi.
Ma Ci ktoś czoła chylić za to objawienie?
Siedzisz z cicha i komentujesz - to brzydkie, tamto wiadomo znam ale sram na to, a to może na deser sobie sprawię. Rzuć coś dobrego ciekawego, wynajdź, posłucham chętnie. 
A jak szukasz wątku nie wzajemnej adoracji to skocz gdzie indziej, może pójdzie kto z Tobą szybciej na noże.

amen i nie przeciągajmy tego więcej
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za bardzo macie na siebie alergie, zdecydowanie pasek klinowy w idei nie przypomina paska zębatego i właśnie warto zwrócić na to uwagę mimo naszej gwary ... skoro pasek klinowy ma w razie potrzeby sprzęglić przy przeciążeniu to może lepiej nie instalować go w rowerach :)

 

Także z dystansu koguty nie wyrywajcie piór sobie z pod ogona  bo bez sensu... Miło można więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och ja biedny marny człowiek. Jakże ja mogłem pomylić pasek klinowy z paskiem zębatym. Trę przeto czołem gumolit brudny w uniżeniu przed majestatem tych, co wiedzieli i różnicę widzieli. Jakże oko moje parchate i ropą plujące mogło nie zauważyć takowej różnicy. Rwę z mojego wątłego ciała szaty przed tymi, którzy w swej wszechwiedzy pouczać niskich i chromych raczą. Posypuję głowę gorącym popiołem i modły proszące wznoszę o egzemę, jako karę za swą niewiedzę. Pójdę przeto teraz pomiędzy najbardziej wonne menele, aby odbyć pokutę w ciszy i poniżeniu.

Chwała tym, którzy wiedzą i karcić niewiedzących raczą, albowiem oni w majestacie swym Snickersy jeść będą. Przeklęci ci, którzy nie wiedzą, albowiem oni mosznę w napęd będą mieli wkręconą.

 

Tako rzecze rambolbambol

 

PS. Nie bierzcie tego tak na serio, ja z deka dziwny bywam :whistling: ... czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Pasek zębaty to i fresh maker potrzebny, a że wcześniej jakiś snikers albo milky way pogryziony to ph w ustach spadaaa :D

 

Nie przesadzaj z tym worem pokutnym i po kwadransie wskakuj w kolczugę stalową co utkana jest z konexów sramów i sziman i koła zębate jej nie straszne, a pasem klinowym zepnij się w pasie :)

 

Najśmieszniejsze jest teraz, że sam nie wiem jakiego określenia potocznie na ten napęd bym użył bo mnie ten temat już tak rozprowadził że nie wiem czy w głowie miałem pasek klinowy czy zębaty

 

Na pewno nie myślałem o nim : wieloklinowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...