Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

W zeszłym roku zakupiłem Jamisa Dragona i zwiedziony przez sprzedawcę łudziłem się że dla mnie (186 cm) rozmiar 21 jest ok. Moje kolana powiedziały że jednak nie. 

 

Zastanawiam się nad zakupem ramy pasującej do moich wymiarów i przełożenie osprzętu ze smoka. Ramki które przed chwilą się w wątku pojawiły wyglądają smakowicie :-).

 

Z drugiej strony może warto sprzedać smoka i douzbierać do nowej kony honzo ?

 

Jaka jest Wasza opinia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Pomysł jest, a na smoka kręgosłup pewnie szybko znajdzie się chętny. A sprzedawcy wbij aluminiową sztycę prosto w czoło - tak się załatwia cyklozombii.
Co do Honzo - pamiętaj, że to wyjątkowy projekt - prawdziwy czołg o genach królika i pod słabą nogą czy na piaszczystych szutrach kompletnie się nie odnajdzie. On lubi łomot, ataki desantowe,  agrafki  lub wyznaczanie trasy w linii prostej na mapie bez względu jak idzie prawdziwa ścieżka :D
Ale jak patrzę na ten Twój hełm.. może byście się polubili hehe

ps: jak się mają kolana do rozmiary ramy? Rozumiem plecy, kark, nadgarstki lub "narządy płciowe" ale kolana? Jak by co - tam się reguluje sztycę - góra-dół, na ogół to pomaga :D

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
W zeszłym roku zakupiłem Jamisa Dragona i zwiedziony przez sprzedawcę łudziłem się że dla mnie (186 cm) rozmiar 21 jest ok. Moje kolana powiedziały że jednak nie.

 

Ekhmmm...

 

Kilka cytatów:

 

 

 

 

Turo - wiesz tak patrzę w tabele i z tymi twoimi 184 cm wzrostu nigdy nie dąłbym Ci ramy z 625mm rurą górną, szczególnie do jazdy spokojniej, rekreacyjnej. Nie czujesz się nadmiernie wyciągnięty na rowerze? No chyba, że rzeczywiście nóżka krótka na 1/3 tułowia

 

 

A jaką Ty masz nogę długą przy swoim 184cm, że ten przekrok w 21" dobry, hę?

 

 

Kurcze, ja przy wzroście podobnym do Twojego - 183cm, w SPD-kach nogę mam długą na jakieś 84cm, a dla tego Jamisa w rozmiarze 21" standover to 866mm. Jak stoisz rozkrokiem nad rowerem, to nie obijasz sobie czasem rodzinnych klejnotów?

 

 

Ja mam Dragona 19", 186cm i 89cm nogę i nie raz już obiłem sobie wewnętrzną stronę ud przy podczas niespodziewanych, wymuszonych zatrzymań w trudniejszym terenie. Także taki przekrok do takiego wzrostu to wg. mnie tylko do rekreacyjnego przemieszczania się. No chyba że ktoś lubi ryzyko

 

Tak to jest, jak się słucha pseudo-sprzedawców, którzy chca tylko spylić towar, a nie kolegów z forum którzy chcą dla Ciebie dobrze.

 

No właśnie, i jak się mają kolana do rozmiaru ramy? :blink:

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że się łudziłem. Niestety uczę się na własnych błędach. 

 

Co do bólu kolan:

kręgosłup mi wysiada przez ślęczenie nad laptopem a nocami noszeniem dwóch maluszków, którzy ząbkują, albo chorują, albo zwyczajnie się przebudzili. Stąd po pojeżdżeniu trochę pod górkach poczułem extra ból kolan (dokładniej lewego :D). Poczytałem o ustawieniu siodełka i wychodzi mi na to że nie jestem w stanie tego zrobić dobrze. Wnioskuję stąd że rama chyba jednak jest za duża. 

Edytowane przez turo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybaczyć, amator, ja teraz trafiłem na ładny sklep w Anglii, Londyn, gdzie nie mają ramy, co mi sami powiedzieli, ale wyłączyć jej dostępności, już nie umieli. Choć się nie dziwię, bo ich odpowiedź też mało motywująca do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni sukcesywnie przeczesuje czeluści netu w poszukiwaniu ciekawych ofert ss stalowych pod 29 i mam jeden wniosek, chyba jest jakiś zastój u producentów, czy się mylę? o rynku wtórnym nie mówiąc. Poniżej też listę ram wklejam, może komuś się przyda:
Niner S.I.R/ M.C.R.
kona unit
kross unplugged
romet 29er
jamis dragon
onone inbred
genesis fortitude
Genesis iO SS
genesis adventure
surly karate monkey
Salsa El Mariachi
Ragley BigWig
Rocky Mountain Vertex
gt kashmir
Genesis High Latitude
unibike 269
Ritchey P-29 Frame
Transition
Origin 8 Scout 29
Redline Monocog Flight 29er Single Speed Frame
Haro Mary

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
chyba jest jakiś zastój u producentów, czy się mylę?

 

Mylisz się, bo ta Twoja lista jest mocno niekompletna. Miałeś dotyczytać wątek, a tego nie zrobiłeś, albo robisz to nieuważnie. Gdzie Singular, Cotic, Charge, VooDoo, Spot, Vassago, Soma, Soulcraft i wiele wiele innych?

Problem jest nie w tym, że takie ramy nie powstają, tylko jak już wcześniej pisaliśmy z ich dostępnością w Kraju-Raju. No ale do tego, że u nas nie rowerowa Hameryka, to już dawno zdążyliśmy przywyknąć. Poza tym musisz mieć świadomość, że stal ponownie wraca do łask i znów cieszy się sporym zainteresowaniem - stąd też wynika problem z jej dostępnością, nawet na rynku wtórnym. 

Zagadką tylko cały czas pozostaje dla mnie nasz rodzimy producent Romet. Ich amelinium z poprzednich lat wala się po sklepach i magazynach, a Stalowy Rudy Roman wyprzedał się co do jednego, stał się już niemal ramą kultową, przez wielu poszukiwaną. I nadal cisza. :blink:

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

pomysł pomocnej listy dobry, nawet bardzo i do podpięcia le trzeba by go było doprecyzować mocno, bo nawet w jednej marce brak modeli (i to tych współczesnych): gdzie boski niner ROS? albo gt peace 29er, o reszcie jaką wymienił w ciągu Adamos nie wspomnę. A przynajmniej tych bardziej dostępnych jak singular czy pipedream. No i alfabetycznie trza by. W dodatku trzymamy się tylko 29calowców? (bo co w takim razie robi tam ta pokraka dekady unibike?). Vertex RockiegoMnt? Ten vertex sprzed dwóch dekad na małej kiszce?:D W takim razie czemu nie najbardziej ich klasyczna stalówka - blizard? A gdzie w takim razie kona explosif? Albo pahoehoe. Author sector? mariny? Cała rodzina Marinów :D Trzeba by to mocno ograniczyć (rozmiar koła lub załóżmy ostatnia dekada), ujednolicić bo jak wrzucamy do wora wszytko to wyjdzie tego więcej niż dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoregos razu na bani wymyslilem ze napisze list do Rometa czemu nie robia 29era, napisalem, nie odpisali :] tylko dla czego? pisowania zla ? :] do dzis tego nie wiem . . . . . . ;]

Pomysl z lista ok

Edytowane przez kazik80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
Ktoregos razu na bani wymyslilem ze napisze list do Rometa czemu nie robia 29era, napisalem, nie odpisali :] tylko dla czego? pisowania zla ? :] do dzis tego nie wiem . . . . . . ;]

Ja też kiedyś napisałem, z tą różnicą, że nie "na bani". Pisownia była dobra. :D

 

I nawet dostałem odpowiedź:

 

"...Romet faktycznie miał w swojej ofercie jeden taki model (Romet 29er) oparty na ramie wykonanej ze stali. Jeśli tylko okaże się że istnieje zapotrzebowanie na takie rowery bardzo możliwe ze zdecydujemy się na użycie tego materiału w kolejnych kolekcjach tworząc rowery MTB 29” oraz 27,5”. W roku 2014 proponujemy jednak dwa rowery wykonane z carbonu które także tłumią drgania, a dodatkowo są sporo lżejsze. Pozdrawiamy i dziękujemy za zainteresowanie..."

 

Napiszę jeszcze tylko, że moje dalsze tłumaczenia i kontrargumenty (łącznie z linkiem do tego tematu) pozostały bez echa. :)

 

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, lista to prototyp na razie, beta. Bo sam napisałem, że ramy mają byś ss, stalowe pod 29, a dałem unibike, które typowe pod ss nie jest, aczkolwiek nie zgodzę się, że nie pasuje do 29, bo rama jak najbardziej taka jest, jedynie stockowo na front producent daje 26, co nie zmienia faktu, że można sobie 29 wsadzić. Czy się mylę? Dopracuję tę listę, podzielę na modele z mimośrodem, bez i z poziomymi hakami. Pomysł na pisanie do Rometa i Krossa fajny, widzę w nim nadzieję, tylko musi więcej osób to zrobić, może jakaś petycja? Pomóżmy rodzinnym producentom zrozumieć swoje błędy i rozwijać się w jedynym słusznym kierunku ;) Może jakiś fanpage na fejsie?

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA i się dopodpisuję  :thumbsup:  Niech się Kickstartną! Ale niech będzie opcja kupna samej ramy a nie tylko wyłącznie całego pasztetu ;) Wtedy machniem ankietę do petycji odnośnie "czy to": 29+ czy Adventure czy fatbajk czy krosiarz czy jakie cudo?

 

POZDRo-:ver


p.s: am400d: iO SS to 26"   :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross wypuscil model "Unplugged" oraz "Unforgiven" raczej jako concept-bike'i; Mialy one bardziej niz sie sprzedawac, podniesc prestiz firmy, udowadniajac z gdzies tam, gdzie diabel mowi dobranoc po 18tej (Przasnysz) potrafia "robic rowery".  Wydaje mi sie, ze Unplugged sprzedawal sie slobo, bo bardzo dlugo (takze obecnie) mozna go bylo dostac w sklepach od reki. Big Wheel to zagadka - byl na rynku krotko i spotyka sie je dosyc rzadko.

 

Romet mial za to taki okres "eksperymentowania" (dawno i juz wszyscy zapomnieli) - pojawil sie wtedy znany i lubiany 29er oraz full z vpp poczatkowo planowany jako sprzet enduro, ostatecznie wyszlo cos ciezszego. Tez zreszta rzadko sie go spotyka.

 

romet_fr.jpg

 

Mozna zgadywac, ze u Rometa dzial innowacji zostal zredukowany do minimum, a Kross takowy posiada, ale chyba nie nadaza on za trendami (w 2012 planowali enduraka 26" na rok 2014, a jak kazdy wie 2013 okazal sie momentem smierci 26ke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zresztą, gdyby nie własnie bB o tym prototypie Rometa mało kto by wiedział (pamietam ten artykuł z gazety)
Bo tak szczerze - nam tu w małej grupie wydaje się, że stalówka wypełniła by rynek, sprzedała w 10 tys sztuk itd
Tak jak nie raz pisałem - ramy rometa 2 lata temu(?) były po 699 (a potem chyba 799) na allegro. Leżały. 
Unpluged też nie za bardzo zaszalał na rynku (w Szcz jeden model wisiał z 3 lata na ścianie w sklepie). Nie oszukujmy się - nie ma rynku w Pl na stal. Sprzedawcy i to nie liczni dopiero teraz zaczynają przekonywać się, że jest coś ponad alu i karbon. Ale cholera droższe i cięższe to jaki sens to produkować, sprzedawać. A tu trzeba firmy z wizją jak NS. Trafili swoim eccentriciem dokładnie w rynek. A romet w tym czasie podnieca się carbonem który na rynku już zalega, tanieje i ma taniego konkurenta ze skośnym okiem.


Jeżeli do kogoś pisać to właśnie do NSa, ze stalą są od zawsze za pan brat. Zarówno w enduro (surge jak i eccentric) miejscówkach (analog) i wszelkiej maści dirtach, streetach czy jak  im tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...