Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może troszeczkę off-topic, ale....

 

Rama: Unibike 269 ( cr-mo cieniowane na rurkach clolumbus , 450mm ) + stery FSA orbit + podkładki KCNC + zacisk podsiodłowy KCNC w cenie 1499PLN ( nowa z gwarancją )

 

Czy sądzicie że to dobra cena za taki set?

 

Z góry dzięki z odp.

 

Pozdramiam GaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ależ pytanie całkowicie w temacie :)
na moje oko - nie warto, w sumie masz ramę za 1500 zł z niepewną geo pod pełne 29" lub z za długim ogonem pod 650b, za taki pieniądz możesz wyhaczyć coś innego, jakąś konę czy coś podobnego. Głownie kładę nacisk na geo tej poczwarki, Teoretycznie (co już kiedyś pisałem) po wsadzeniu bardzo krótkiego widła i 29" koła powinno być bardzo ok, ale to tylko teoria.

ps: a tak na boku - najbardziej podnieciły mnie te podkładki KCNC w tej cenie :D

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czy sądzicie że to dobra cena za taki set?

 

Ja bym tego nie brał. Tak jak już ktoś kiedyś o niej (słusznie zresztą) napisał - "Wynalazek Szalonych Inżynierów Z Bydgoszczy". :)

 

Jak pisze anarchy, w tej cenie polowałbym na jakąś używaną ramę: Salsa El Mariachi lub Kona Honzo. Ewentualnie jakiegoś brytolka: Cotic Solaris, Genesis Latitude lub w ostateczności Charge Cooker (długi ogon - 450mm, ale za to rurkach Tange).

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to rozważam zakup kilkunastu sztuk.

 

Ale ściana średnich opinii i znaków zapytania co do geo 269, raczej zablokuje sprzedaż

tej ramy w rozsądnej cenie.

 

Dzięki za informacje!

 

Pozdrawiam GaB

ależ pytanie całkowicie w temacie :)
na moje oko - nie warto, w sumie masz ramę za 1500 zł z niepewną geo pod pełne 29" lub z za długim ogonem pod 650b, za taki pieniądz możesz wyhaczyć coś innego, jakąś konę czy coś podobnego. Głownie kładę nacisk na geo tej poczwarki, Teoretycznie (co już kiedyś pisałem) po wsadzeniu bardzo krótkiego widła i 29" koła powinno być bardzo ok, ale to tylko teoria.

ps: a tak na boku - najbardziej podnieciły mnie te podkładki KCNC w tej cenie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Generalnie to rozważam zakup kilkunastu sztuk.


A nie lepiej jakiś custom na zamówienie? Paru rzemieślników by się pewnie ucieszyło z takiego większego zamówienia - zwłaszcza, że chyba szukasz czegoś bez specjalnych fajerwerków (?), a przy większej ilości to pewnie jakiś dobry rabat by się udało wynegocjować.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...no ale kto kto mu to pospawa, polutuje? Oba wiemy za ile można by kupić kompletto ruro pur kanalizzo ale do zrobienia dobrej ramki 29 z profilowanym ogonem i cudami wiankami trza stołu na początek, i ręki po drugie.

Może by spróbować uderzyć do polskiej chimery ale coś z netu zniknęli - ktoś wie co się podziało?


na ten przykład na stronie kajaka napisano:
"Ceny ram zaczynają się od 2000pln za gotową niepomalowaną ramę zbudowaną z wysokiej jakości cieniowanych rurek CR-MO Columbus. W zależności od rodzaju malowania jest to koszt od 100pln za jeden kolor malowany proszkowo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Poza tymi polskimi, pojawiały się też na forum pojedyncze linki do rzemieślników z Czech i Niemiec. Może akurat ktoś ma "sezon ogórkowy" i wziąłby takie zamówienie z przysłowiowym pocałowaniem ręki. Kajak już sobie mocną markę wyrobił i może krzyczeć trochę więcej.

Swoją drogą, jestem ciekaw ile kosztowałoby takie większe zamówienie, na kilkanaście ram bezpośrednio u Reynolds'a. Oczywiście zakładając coś tańszego, R520 przykładowo. Mieliśmy ostatnio w wątku o "lutowaniu stali" ichniego, nadwornego mistrza, co nierdzewkę obrabiał, więc chyba takie zamówienia przyjmują. (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

adamos,specu od netu
No to masz zadanie specjalne od prezesa A :D
poszukaj po czeskiej stronie manufakturki co za 1000 zł polskich i dwa rohliki wylutuje piękną ramkę pod 650/29" (tylko nie podawaj festki - Ci też już wyrośli na dużych, a patrząc na ceny mtb nawet wielkich :D )
Myślę, że wiele osób było by zainteresowanych...

ps: coś czuję, że stajnie augiasza Ci podsunąłem ech.. :(

ps2: No ciekawym ciekawym kaj budu taniej bo na szybko
 festka chce kole 3750zł za kolo 29" na Columbim Zonie
single be kolo 2250zł za reyniego 725 ale czy to horska rama to je ne wim :D

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hola, hola...bo zaraz zejdziemy do 800 złociszy + czekolada studencka za sztukę ramy. :P

Mogę ewentualnie poszperać, popytać e-mejlowo, jak kolega gabriel86 coś więcej napisze - bo wpadł tu na szybko, rzucił hasło i zniknął. :)

A może, "nóż-widelec" założy jednak większy budżet na te swoje "składaki" i z 1500, zrobi się nagle 2000 złotówek na ramę? A biorąc pod uwagę to jakim "wynalazkiem" jest nieszczęsne 269, byłaby to całkiem rozsądna kwota na porządną bazę.

A wracając do materiałów to trochę zszokował mnie wykres ze strony 4, dotyczący nowych rurek R953, który dwukrotnie zdystansował tytan pod względem wytrzymałości (Strenght MPa) :blink:

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hola hola
Ale ja mówię o nas, nas tutaj na forum. Czechy i Niemcy blisko, zamiast narzekać, że Rychtar za drogi i nie pewny (ile ma zwrotek na te 300-400 ram rocznie?), że Kajak się ceni wziąć u Pepiczka albo bawarskiego Knedliczka. Ino wychodzi na to, że nasze ceny są naprawdę "okazyjne" lub co najmniej "standardowe" jak na tą porę roku i położenie geograficzne.

ps7: zważywszy, że tristar z dwa lata temu spawał jeszcze tytan w niezłej cenie może trzeba by szukać po wschodniej stronie


no ale ale pepiczki też potrafią
29" singlowo, waga 2250
s_singlebe_ocelove_ramy_na_zakazku_29er_


albo taki tam haczyk, no no...
singlebe_pulse_29er_singlespeed_ocel_ste


 

 

A wracając do materiałów to trochę zszokował mnie wykres ze strony 4, dotyczący nowych rurek R953, który dwukrotnie zdystansował tytan pod względem wytrzymałości (Strenght MPa)

..a  czy ja już kiedyś tam nie pisałem że tytanu się pozbywając lekkiej gumy się wyrzekłem... ? Ogon był mniej sprężysty a bardziej gumowy. Plus dla tytanu jest wiemy dobrze jaki ale te najwyższe stopy stali (do ram rowerowych) dawno sobie poradziły z tytanem, łącznie z miłością do Rudej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do materiałów to trochę zszokował mnie wykres ze strony 4, dotyczący nowych rurek R953, który dwukrotnie zdystansował tytan pod względem wytrzymałości (Strenght MPa) :blink:

 

A mnie na podstawie tego wykresu zadziwiają płacze na temat większej sztwności stali niż auminium.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tymi polskimi, pojawiały się też na forum pojedyncze linki do rzemieślników z Czech i Niemiec. Może akurat ktoś ma "sezon ogórkowy" i wziąłby takie zamówienie z przysłowiowym pocałowaniem ręki. Kajak już sobie mocną markę wyrobił i może krzyczeć trochę więcej.

Swoją drogą, jestem ciekaw ile kosztowałoby takie większe zamówienie, na kilkanaście ram bezpośrednio u Reynolds'a. Oczywiście zakładając coś tańszego, R520 przykładowo. Mieliśmy ostatnio w wątku o "lutowaniu stali" ichniego, nadwornego mistrza, co nierdzewkę obrabiał, więc chyba takie zamówienia przyjmują. (?)

 

Jakby komu było trzeba rzemieślników od stalowych ram, to znajdzie ich wielu w poniższym linku (kolumna pośrodku strony, zaczyna się od Niemiec

a kończy na pojedynczych manufakturach z 'diversen Landern')

http://stahlrahmen-bikes.de/

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

jak za darmo po zachodniej stronie :D (ale czy to nie było do przewidzenia?)


Ale jak to anarchy, już zdązyłeś te wszystkie linkacze przejrzeć? :blink:  Mnie to się nawet "ciężko" przegląda, pomimo kilku lat nauki niemieckiego w latach licealnych. A poza tym ceny raczej w detalu chyba podawane...

A co by w temacie pozostać, ostatnio wpadł mi w oko, właśnie z niemieckiego forum MTB taki oto Karate Monkey:

3z6mcmf3dpe.jpg
5iumz77gb9e2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

A ten czarnuch to co ma za ukorbienie?


Autor tego czarnucha napisał: "Homebrewed Kettenblatt 33t" - więc chyba wynika z tego, że "upędził" ją w chałupie własnym sumptem. ;)

Poza tym, czasami naprawdę warto się poprzyglądać stalowym sprzętom niemiaszkowej braci: http://www.mtb-news.de/forum/showthread.php?t=543641&page=160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...