Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się przywitać - to mój pierwszy post na forum.

Mam do szanownych kolegów i koleżanek pytanie, otóż chciałbym zakupić sobie rower w granicach 4000-5000 na stalowej ramie. Chciałbym móc na niego usiąść zanim go kupię i przeszukując internet znalazłem tylko Jamis Dragon

Czy stal jest tak niszowa, że brakuje gotowych do kupienia rowerów, czy może źle szukam ?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus!
o nie kolego, niszowo to było 4-8 lat temu :) :) 
Dziś mamy piękny powrót stali! Co do rynku Pl - jest słabo fakt, lepiej szukać po UKeju, duuużo większy wybór nie tylko cenowo ale i jakościowo..
Czy siadać musisz? Jest fajnie gdy można ale jak nie można to trzeba sobie inaczej radzić. Porównywać z tym co pod ręką itd... Bo rozumiem, że głownie o geo Ci chodzi.

ps: a tak zupełnie na boku - Jamis jako jeden z nielicznych dużych producentów nigdy nie zaprzestał robienia swoich dragonów (szacunek im za to), i te Smoki bardzo bardzo fajne są

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój pierwszy rower za > 500 zł, więc to tylko taka chęć dotknięcia roweru. O geometrii wiem mało, albo nic i myślę że nie będzie miała dla mnie jakiegoś ogromnego znaczenia. Od roweru oczekuję żeby "fajnie" mi się jeździło. A co oznacza fajnie -> tego poza subiektywnym odczuciem nie da się opisać. 

 

Jeśli jednak kupowałbym na wyspach to czy mógłbyś mi jakieś marki, sklepy polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja myślę, że turo chodzi o to by nie wdrażać się w geo dość szczegółowo (znam wiele osób jeżdżących dużo a nie wiedzących jaki mają np... ciąg widła :) ), aczkolwiek nie wyobrażam sobie np nie dobrania ramy pod swój wzrost (i predyspozycje).

Co do Jamisa - rzecz w tym, że (nie licząc tragicznej wręcz wagi całości) - Smoki od zawsze prowadzą się "fajnie". Piszą to i w testach i potwierdzą Ci tacy którzy mają. Czyli, że "byłby Pan zadowolony" :)
Co do UKeja - jeżeli chcesz zmieścić się w budżecie to trzeba by poszukać. I może się okazać, że w 750-800 funtach będzie ciężko-na ten przykład Genesis High Altitude - 999funta (czyli prawie 6 tys zł) a masz raptem Reynoldsa 520 (chyba tak jak w podstawowym Jamisie) i RS XC32. Wagowo też nie będzie lepiej- miałem taką ramę w ręku - marzenie każdego złomiarza :) :)
Można by budować na ramie on-ona ale raz że nic ponad Jamisa (jeśli chodzi o stal), a dwa -czy czujesz się na siłach budować rower? Pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 odważnyś bracie, że taką herezję wypowiadasz. Jedno ma ogromne znaczenie dla drugiego (geo dla fajności znaczy się)

Zapewne masz rację, odpowiem porównaniem.

Zawodowo jestem programistą i całkiem sporo wiem o systemach, sprzęcie itd. 

Jeśli ktoś mnie pyta o laptopa bo chciałby na facebooka wejść i raz na jakiś czas skype uruchomić to wiem że dla niego nie ma znaczenia czy w środku będzie nvidia czy radeon. Dla mnie ma to ogromne znaczenie (choćby wsparcie dla linuxa). 

Ja nie zamierzam startować w maratonach, chciałbym móc wieczorem po pracy przepłynąć wisłę i po kampinosie pojeździć. Żywię (może niesłusznie) przekonanie że jak wydam na rower > 4k to nie mogę trafić na taki, na którym nie będzie się dało jechać.

 

Zatem myślę że geometria ma znaczenie :-) na pewno wpływa na to jak rower się zachowuje, ale na rower patrzę jak na 'black box-a', ma mieć koła, przerzutki i nie rozpaść się. Dlatego właśnie szukam możliwości przejechania się paru metrów żeby nie po opisie geometrii a po tym jak mi 'będzie leżał' zdecydować. 

 

 

 

 

anarhy dzięki za opinię :-)

Blisko mam do bdc więc przymierzę się do Dragona.

Edytowane przez turo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagowo też nie będzie lepiej- miałem taką ramę w ręku - marzenie każdego złomiarza :) :)

Można by budować na ramie on-ona (...)

 

...albo sobie grabisz albo się cherlawy robisz Bracie ;) Gienek marzeniem złomiarza, a On-One'a polecasz?  :whistling:

 

Ciężko będzie turo pomóc - naprawdę wypadałoby żeby się chłopak karnął na kilku bajkach, obadał czy główka 72* czy 69* lepiej leży, czy aby na pewno amor z przodu a może tylko wideł sztywny da radę...rozmiarowo, mając 189cm i nogę 84cm zwykle celuję w 20,5" lub XL...

 

POZDRo-:ver

 

...patrząc na geo sądzę że 21" byłoby cacy na długość, ale jeśli o przekrok chodzi to...chyba mozna by słychać falset ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No wiesz Kazafazko :) Nie chcę publicznie przytaczać wag co niektórych Twoich ram :)
Chodziło mnie o to, że nawet płacąc tysia funtów roweru kole 11kg z ramą 2,100 nie dostanie. A kolega turo nie potrzebuje sprzętu do ścigania, ani rozciągnięty być nie musi ani pewnie 20%podjazdów robił nie będzie. Pewnie 610 jamisa plus mostek kole 100mm mu styknie.

A zupełnie na boku - kto jak kto ale Lord Kazafaza na rynku Ukejowym zna się bardzo dobrze-może co wynajdzie ciekawego i w cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ale niestety już wykupiona.

 

Właśnie miałem pisać, żebyś u Banaszka nie kupował, bo te ceny to czyste zdzierstwo. Jeszcze do niedawna wszystkie rozmiary tego Sporta stały w bikestacji za 3 klocki, a jeden koleżka z tego forum nawet go za 2 800 wychaczył. Ale jak już masz taki budżet załozony, to może byłoby warto dozbierać do wersji Race - naprawdę dobre rurki, niezłe koła i Reba na pokładzie. Tutaj stoi, ale 19-tki aktualnie też nie ma. :)

 

O! Albo jeszcze Kona Honzo w niezłej cenie...http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/2434-kona-honzo-2013

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ano Race to i 12kilo waży (a to spora różnica), Bartosz aka "morfish" z FR ma/miał - bardzo chwali. I ta REBA - kawał dobrego widła

Co do Honzo - cena niezła, wersja L może na styk, może ciut za długa ale komfort tego a jamisa to dwie różne historie....

No właśnie - wpadł turo co by kupić rower bez wnikania w szczegóły a tu się robić zaczyna..... :) :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że o marce Kona jeszcze nie słyszałem. W opisie czytam że przeznaczona jest do "agresywnej jazdy po górach".

 

Co do Honzo - cena niezła, wersja L może na styk, może ciut za długa ale komfort tego a jamisa to dwie różne historie....

 

 

Czy o tym myślałeś pisząc o komforcie ?

 

Cena mi pasuje, sklep jest w Warszawie, może warto podjechać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ja się po zastanawiam i sprzedam Jamisa Dragona Sport za 2500 PLN 19" - przejechane 1000km wedle zastosowania, czyli okolice 3miasta bez maratonów.

Stal sobie chwalę, ale dla mnie to za ciężkie, zbyt mułowate i rama za duża. Na kolegę będzie idealna, nie patrząc na numerki tylko na jazdę na żywo. 

Celował bym w 27 1/2 w 2014 r - może full? :)

Odezwij się na priv jeśli jesteś zainteresowany.

 

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oooo!
Dobra propozycja! Szczególnie, że Skwarek dobrze zachwala :)"za ciężkie, zbyt mułowate i rama za duża"

Turo - podjedź i zobacz tego Honzo - waży podobnie, marka zacna, malowanie zaje..ładne - i będzie Ci pół forum zazdrościło! Co do komfortu - miałem przyjemność pojeździć na innej 29" stalówce Kony - nie było to to do czego moja zacna nic nie wyszło jest przyzwyczajona (ino że ja mam tyłek francuski hehe)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie do 4tyś to kupisz wideł RS Reba (- 600g) i dopasujesz resztę gratów (np gięta kiera, dłuższa sztyca, siodło, pedały itp itd). Dał byś radę zdjąć ponad kilogram myślę. Sam rower to początek.

A ja nie ściemniam i nie mówię że to lekka strzała do XC tylko czołg do agresywnej jazdy. Nic się w nim nie luzuje, nie psuje. 

Dla mnie to właśnie tak wygląda. A ja powinienem mieć fulla dla własnego bezpieczeństwa co potwierdzi kilka osób z forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że rower mogę dodać do środków trwałych mojej jednoosobowej działalności. To oznacza, że nowa Kona kosztuje mnie realnie 3100. 

Wiecie już że na sprzęcie znam się słabo :  jak się ma ten w Konie do Dragona ?

 

Popatrzyłem sobie na zdjęcia i Kona wygląda .... ehh całkiem fajnie :-)

 

Najpierw rower, późnej kask :D. Wszystkiego na raz nie mogę zakupić. Mam jakiś stary, głowę chroni ale do awatara się nie nadaje :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak się podoba Kona kupuj Konę i tyle. Wiesz ja się na komputerach nie znam ale to pewnie jak porównanie dwóch "laptopów" po 2200zł :)

Czekaj, czekaj, ta KONA MA REVELATIONA!! o Stary!!! W tej cenie masz zaje.. stą ramę i wyku..sty amor! 
Pytanie tylko czy naprawdę ten rower jeszcze tam stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Popatrzyłem sobie na zdjęcia i Kona wygląda .... ehh całkiem fajnie :-)



Chłopaki z Kony spoko są, więc jak będą mieli na stanie, to pewnie będziesz mógł jazdę testową odbyć, a jak jeszcze dobrze ponegocjujesz, to może jakiś kask gratis dorzucą. :)
W takiej cenie jak piszesz, to naprawdę świetna okazja, a Kona dodatkowo daje wieczystą gwarancję na ramę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...