Skocz do zawartości

[wkład]113 +korba m540 OBCIERA


Gość Gość_michal_*

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość_michal_*

Mam korbe deore m540 i kupujac nowa ramke kupilem sobie wkklad 113 A tu przy montarzu okazuje sie ze zakładajac korbe to najmniejszy blat obciera mi o nowiutka ramke Ale obciera mi w miejscu wkrecania suportu- nie o rury od tylniego zawieszenia!!

Co mam z tym zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego sa rozne dlugosci osiek we wkladach suportu - sprobuj 121mm. ja tez teraz skrecam rower, i pytalem sie w serwisie rowerowym przy sklepie jak dobrac poprawna dlugosc oski suportu - wkrecasz wklad w mufe do ramy, nakladasz korbe, jesli nie ma zadnych patologii (typu obcieranie o rame) to sprawdzasz czy lancuch zaczepiony na srodkowym blacie korby i srodkowej zebatce kasety biegnie rownolegle wzgledem osi ramy.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz ramke??

bo ja mam wlasnie suport 121mm(ta sama korba itd)i jest za dluga ale z poprzedniej ramy przelozylem i na razie tak jezdze i zastanawiam ie jaka kupic nastepna podobno 113 pasuje ale na 100% pewny nie jestem wlasciwie moze 118 bylaby ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem wkład w ciemno ... wtopiłem (113), ale ja po pewnych przeróbkach doprowadziłem ten zestaw do odpowiedniego działania :). Mniejsza oto - DO CZEGO SŁUŻY SZUKAJ ? W oparciu o moją (i Arnika mniędzy innymi ) wtopę .... napisałem już chyba 3 posty !!! - TUTAJ MOŻESZ SOBIE O TYM PRZECZYTAĆjak możesz to wymień wkład czym prędzej na 118 mm (właśn ie ten jest przeznaczony do tej korby, ŻADEN INNY). Jeśli nie masz takiej możliwości - napisz do mnie na gg - 579646 - mogę ci wytłumaczyć co ja z tym fantem zrobiłem (ale to już są metody "domowego warsztatu" niestety, bo ja nie miałem możliwości wymiany tego wkładu na inny :/) Proponuję adminowi przykleić topic, że do korb m540 i lx '04 długość wkładu suportu wynosi 118 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Shimano do korby FC-M540 pasuje suport 113mm. przy linii łańcucha 47,5mm. i 118mm. przy linii 50mm.. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy ramie Author Versus, suport 121mm. okazał się zdecydowanie za długi. W tym tygodniu powinienem sprawdzić suport 118mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja do korby LX 04 mam suport 121 i taki jest dedykowany do tej korby.

 

Zastanwiam mnie czemu do jednej ramy pasuje 113mm a do innej ramy 118 przy tej samoej korbie. Do tej pory byłem przekonany, że suport jest dobierany do korby.

 

A jak wygląda sprawa z nowymi korbami ze zintegrowanym suportem? Czy dobiera się długość. Bo jakoś szukając nowych korb nie spotkałem się z tym, że do np LX`05 podaj esię długość suportu.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja do korby LX 04 mam suport 121 i taki jest dedykowany do tej korby.

 

Zastanwiam mnie czemu do jednej ramy pasuje 113mm a do innej ramy 118 przy tej samoej korbie. Do tej pory byłem przekonany, że suport jest dobierany do korby.

 

A jak wygląda sprawa z nowymi korbami ze zintegrowanym suportem? Czy dobiera się długość. Bo jakoś szukając nowych korb nie spotkałem się z tym, że do np LX`05 podaj esię długość suportu.

 

Jacek

 

Widzę u coniektórych osób błędne myślenie na temat pokrewieństwa FCM572 i FCM540- to są dwie różne korby, potrzebujące dwóch różnych długości. Różnica w doborze odpowiedniej długości osi wynika z "głębokości" osadzenia ramienia korby na osi. Prosto rzecz ujmując, to korby (szczególnie Shimano, bo w innych firmach jest raczej tendencja do zachowania jednego wymiaru) są całkowicie inaczej zbudowane. Jedne mają tarcze tuż nad środkiem korby, inne mają przesunięte w kierunku ramy itd., stąd wynika różnica w długościach. Właśnie dlatego zakup suportu "na chybił trafił" nie jest najlepszym pomysłem. Lepej najpierw 3x skonsultować to ze sprzedawcą, niż potem 10x się denerwować, że dokonało się złego wyboru. Co do kompatybilności korby FCM540 z osią 113mm, to poproszę tego, u kogo ona chodzi bez problemu w tym zestawie, o umieszczenie zdjęć w internecie, żebym mógł to zobaczyć na własne oczy, ponieważ problem nie tkwi w szerokości suportu, budowie widełek ramy, czy też innych elementach budowy części, ale problem wynika właśnie z głębokiego osadzania tej korby na osi suportu- dlatego czekam na wypowiedzi tych, którym FCM540 z osią 113mm pracuje bezproblemowo, bez żadnych "tuningów" :) Pozdrowerek FORUMOWICZE ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja teraz poniżej zacytuje odpowiedzi jakie dostałem ze skelpów pytając sie jaki suport do korby Deore 540:

 

Witam

113mm.

 

Internetowy Sklep Rowerowy

www.bike-center.pl

info@bike-center.pl

 

inny sklep:

Deore 113,118

 

i jeszcze inny:

 

Witam.

 

Dlugosc katalogowa przeznacozna do tych korb to 113mm ./pozdr.MIchał

 

Tak się tylko zastanawiam czy ludzie prowadzący skelpy rowerowe cokolwiek się znają na sprzęcei który sprzedają.

 

Powiedz mi Arnik w takim razie jaki suport jest dedykowany do korby LX FCM572 czyli popularne LX`03`04 - bo ja już słyszałem że 118mm i 121mm.

 

Jacek

 

a tak w ogóle to gdzie można się doweidzieć o dedykowanych długościach suportu do konkretnych korb?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez w sklepie powiedzili jedym(secesja)ze do tej korby to 113 problem w tym ze zdaylem powieidzec ze deore a ze 540 to juz nie a do 540 wlasnei 118 a nie 113 wcodzi co sie dowiedzialem potem w innym serwisie-dyletanctwo po prostu-gdybym akurat go kupowal to kupilbym za krotki!(akurat zostawilem 121mm ze starej ramy...troche za daleko jest ale jezdizc sie da choc 3-4 to raczej maks)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja teraz poniżej zacytuje odpowiedzi jakie dostałem ze skelpów pytając sie jaki suport do korby Deore 540:

 

Witam

113mm.

 

Internetowy Sklep Rowerowy

www.bike-center.pl

info@bike-center.pl

 

inny sklep:

Deore 113,118

 

i jeszcze inny:

 

Witam.

 

Dlugosc katalogowa przeznacozna do tych korb to 113mm ./pozdr.MIchał

 

Tak się tylko zastanawiam czy ludzie prowadzący skelpy rowerowe cokolwiek się znają na sprzęcei który sprzedają.

 

Powiedz mi Arnik w takim razie jaki suport jest dedykowany do korby LX FCM572 czyli popularne LX`03`04 - bo ja już słyszałem że 118mm i 121mm.

 

Jacek

 

a tak w ogóle to gdzie można się doweidzieć o dedykowanych długościach suportu do konkretnych korb?

 

Jacek

 

Z tą wiedzą sprzedawców to jest tak, jak widać po odpowiedziach na Twoje pytanie :P Ale to nie ja udzielałem tych odpowiedzi i nie ja je tutaj wkleiłem, więc wnioski wyciągajcie sami. Oczywiście, że koledzy "sprzedawcy" odpowiedzieli, że potrzeba 113mm, bo producent tak podaje, tylko nikt nie bierze takiej poprawki, jaką wziął szaq- lepiej o 3mm od ramy, niż 3mm do ramy dlatego ja zawsze polecem według linii łańcucha 50mm a nie 47.5.

 

Do korby LX'04 zalecany jest 121mm i właśnie taki polecam.

 

A co do sprawdzania samemu, to trzeba by sobie ściągnąć katalog shimano z ich strony, ale nie wiem, czy teraz jest taka możliwość.

Pozdrowerek ALL :)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanwiam mnie czemu do jednej ramy pasuje 113mm a do innej ramy 118 przy tej samoej korbie. Do tej pory byłem przekonany, że suport jest dobierany do korby.

 

Jacek

 

Kiedyś też tak myślałem, ale jak kapnąłem się, że do nowej ramy może mi wchodzić oponka 2.6, a do starej chyba nawet 2.4 nie wchodziło to zacząłem się zastanawiać jakie to może mieć skutki, czasem widełki tylnej ramy mogą stykać się z ramionami korby jak jest za krótki suport.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O ile mnie pamięć nie myli, linia łańcucha, to odległość, jaka powinna być zachowana, między środkową zębatką korby i osią symetrii ramy. Gdy linia łańcucha jest prawidłowa, to patrząc z góry, łańcuch na środkowej zębatce z przodu i 5 z tyłu (dla napędu dziewięciobiegowego) nie będzie odchylony ani w lewo, ani w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chcialbym kupic korbe deore 540 i suport XT 73x118. Zastanawiam sie tylko czy szerokosc mufy( w moim przypadku 73mm) ma znaczenie przy doborze dlugosci osi suportu. Wydaje mi sie ze szersza mufa to krotsza czesc osi wystajaca poza lozyska suportu. Nie wiem czy dobrze mysle dlatego chialbym zapytac czy suport 118 bedzie pasowal przy szerokosci mufy 73mm jezeli przy 68mm nie ma problemow(w koncu to 5 milimetrow roznicy). Bede wdzieczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do korby LX'04 zalecany jest 121mm i właśnie taki polecam.

 

Ja miałem okazje przymierzyć ze 118 i powiem tak: działało od biedy, ale przerzutka leży praktycznie na ramie(31.8), jak jest grubsza rura podsiodłowa, to nie ma mowy. Zdecydowanie odpuścić sobie.

 

Dla mnie problem polega na tym, że przez te różne głębokości osadzenia nie można kupić sobie suportu XT do korb LX, bo najdłuższy jest 118...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...