Skocz do zawartości

[korba] korba XT ale która?


QauczuQ

Rekomendowane odpowiedzi

..tym że jeszcze w tych nowych są problemy z dostaniem nowych suportów jakby co...

Z tym sie akurat nie zgodze sam kupowalem nowego lx ze zintegrowaną osią w ostatnie wakacjie jednak w sklepie odsprzedalem go poniewaz moja rama ma uszkodzony gwint w mufie i tradycyjne suporty sie trzymaja ale te zintegrowana osia maja mniej zwojow gwintu i juz nie lapalo.. ale juz w tedy w sklepie dynamo l odzi byly same lozyska do /lx/xt/xtr za o ile pamietam 110-120zl(komplet)

Obecnie mozna tez dostac na allegro wklady RACE FACE cena cos kolo 150-200zl chociaz sama oplacalnosc takiego zakupu jest wątpliwa przynajmniej w przypadku korb LX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno Lx i XT co do Xtr to sie chyab roznia materialami itd.. ale sam wklad chyba pasuje nie wiem bo sie nie zagłebialem w ten temat... A moge jedynie dodac ze poczatkowo chcialem przegwintowac mufe na wloski gwint i w sklepie mieli mi sprowadzic lwklad do zintegrowanych korb od ultegry czy czegos ale z powodu wyzszej ceny samych lozysk(chyba cos kolo 220zl) zrezygnowalem bo to nie oplacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam żałuję, że nie mam suportu XT (niestety "tylko" LX... wink.gif )

a jaka jest pomiedzy tymi suportami roznica i jakie masz klopoty z lx'em?

 

co do korb: jesli waga nie jest dla ciebie parametrem o kluczowym znaczeniu to bierz lx, niezaleznie od tego czy ze zintegrowana osia czy bez: technologia i dzialanie jest takie samo, inne sa tylko niektore materialy (w xt bodajze jest aluminiowa os, w lx stal-glowna roznica), a cena o prawie 1/2 nizsza.

same lozyska do /lx/xt/xtr za o ile pamietam 110-120zl(komplet)

to tyle co suport xt, wiec w zasadzie na jedno wychodzi. no chyba, ze rzeczywiscie sa mniej trwale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest pomiedzy tymi suportami roznica i jakie masz klopoty z lx'em?

 

Z tego co mi się wydaje, to XT jest dodatkowo uszczelniany i lżejszy. Generalnie na suporty Octalink nikt nie narzeka, więc porównując je z nowością Hollowtech II, która juz teraz ma dużo głosów niepozytywnych, to jednak skłania mnie do popierania Octalinków. Pozdrówko ALL :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw spotkalem sie z opinia serwisanta ze w krajach gdzie zarabiaja lepiej i ceny sa sporo nizsze to suport wymieniaja tak jak wymienia sie np filtry w aucie tj dajmy na to co 1000km i to niezaleznie w jakim jest on stanie?prawda to?slyszeliscie o czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw spotkalem sie z opinia serwisanta ze w krajach gdzie zarabiaja lepiej i ceny sa sporo nizsze to suport wymieniaja tak jak wymienia sie np filtry w aucie tj dajmy na to co 1000km i to niezaleznie w jakim jest on stanie?prawda to?slyszeliscie o czyms takim?

 

Ja się spotkałem z czymś takim ale na temat ram, mechanizmów korbowych i kół, o suportach nie słyszałem. Pozdowerek ALL :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie widziałeś w sklepie to nie oznacza, że nie ma
..ani razu nie powiedziałem że ich nie ma wogóle, tylko że w sklepie jak byłem ich nie ma, albo są problemy z dostaniem(co prawdą jest, bo sprowadzanie np. haków do ram potrafi trwać w kochanych sklepach na podlasiu nawet kilka tygodni) :D
Z tego co mi się wydaje, to XT jest dodatkowo uszczelniany i lżejszy
Powód dla którego upierałem się przy swoim, że warto dokładać do XT, osobiście nie spotkałem użytkowników XT niezadowolonych, ale w wypadku LX'a było tego troche...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw spotkalem sie z opinia serwisanta ze w krajach gdzie zarabiaja lepiej i ceny sa sporo nizsze to suport wymieniaja tak jak wymienia sie np filtry w aucie tj dajmy na to co 1000km i to niezaleznie w jakim jest on stanie?prawda to?slyszeliscie o czyms takim?

zaniedbanie wymian filtrow czy plynow exploatacyjnych moze negatywnie wplynac na stan silnika czy skrzyni biegow. a co moglby zniszczyc zuzyty suport? moim zdaniem kupuje sie nowy, wkreca i jezdzi az przestanie sie lekko obracac/peknie etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniedbanie wymian filtrow czy plynow exploatacyjnych moze negatywnie wplynac na stan silnika czy skrzyni biegow. a co moglby zniszczyc zuzyty suport? moim zdaniem kupuje sie nowy, wkreca i jezdzi az przestanie sie lekko obracac/peknie etc.

 

To tak samo jakbyś twierdził, że co się może stać z ramą, korbą, obręczą? - jeździ się, aż pękine i wymienia na nową- jasne, ale chciałbyś żeby którakolwiek z tych części pękła Ci na wyścigu?, żeby suport przestał płynnie pracować na wyścigu? żeby koła poszły CI na wycieczce 30km od domu? ;) Właśnie dlatego wymienia się je duuużo wcześniej, niż dojdzie do którejkolwiek z tych sytuacji :) Pozdrowerek ALL :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz, Arni: bardzo rzadko powazna, uniemozliwiajaca jazde awaria nastepuje nagle. na ogol poprzedza ja wyrazne pogorszenie pracy sprzetu: rama czy korby traca sztywnosc, robia sie miekkie. kola robia sie bardziej podatne na cetry itd. to samo z suportem: zanim sie zatrze zupelnie przez wiele kilometrow dziala jeszcze jako- tako. i to jest sygnal do wymiany, ale nie wczesniej. no chyba, ze ktos powaznie podchodzi do wyscigow- wtedy rzeczywiscie sprzet musi byc w 100% pewny i takie profilaktyczne wymiany maja pewne uzasadnienie.

ps. a ze czasem nagla awaria sie zdarzy? nawet jesli wrocisz do domu 30 km z rzeczonej wycieczki taxowka raz na 10 lat to i tak wyjdzie taniej niz profilaktycznie wymieniac suport. zreszta czesci wzglednie nowe tez nie gwarantuja pelnej niezawodnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz, Arni: bardzo rzadko powazna, uniemozliwiajaca jazde awaria nastepuje nagle. na ogol poprzedza ja wyrazne pogorszenie pracy sprzetu: rama czy korby traca sztywnosc, robia sie miekkie. kola robia sie bardziej podatne na cetry itd. to samo z suportem: zanim sie zatrze zupelnie przez wiele kilometrow dziala jeszcze jako- tako. i to jest sygnal do wymiany, ale nie wczesniej. no chyba, ze ktos powaznie podchodzi do wyscigow- wtedy rzeczywiscie sprzet musi byc w 100% pewny i takie profilaktyczne wymiany maja pewne uzasadnienie.

ps. a ze czasem nagla awaria sie zdarzy? nawet jesli wrocisz do domu 30 km z rzeczonej wycieczki taxowka raz na 10 lat to i tak wyjdzie taniej niz profilaktycznie wymieniac suport. zreszta czesci wzglednie nowe tez nie gwarantuja pelnej niezawodnosci ;)

 

Zgadzam się z Tobą dlatego uważam, że takie "profilaktyczne" zmiany jak napisał shaq są w bogatszych krajach :) U nas każdy katuje sprzęt aż do "powrotu taksówką" :) Pozdrówko FORUMOWICZE :)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja także polecę Ci korbę LX 2004 i do tego dobrej jakości suport, np XT. Żeby nie ryzykować "wpadki"na allegro polecę jak zwykle zakupy u Arnika. Tam korbę LX 2004 kupisz bodajże za 228zł, a suport XT za 120zł. Oczywiście można się jeszcze "dogadać" z Arnikiem odnośnie ceny więc za 20zł różnicy nie opłaca się ryzykować na allegro korb z przemytu z lipną gwarancją :)

 

Poniżej link do fotki prezentującej mój rowerek i korbę LX 2004 w pełnej okazałości :)

Witam Żbiku. Ja mam taka dygresje: jak do korby Lx z 2004r założysz suprt Xt skoro shimano nie produkuje pakietu Xt o długosci 121!!! Tylko lx ma taką długość a xt ma maxymalna 118!!! A wczesniej pisałes ze do tej korby to tylko suport o długości 121mm i ja już nic nie wiem czy 118mm wystarczy czy nie 121 bo zamierzam nabyć tą korbę tylko że ja mam mufe 73mm. I nie wiem teraz co mam kupić czy 73\118 czy 73\121!!! Poradź jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: suport XT 118mm nadaje się do niektorych ram z średnicą rury podsiodłowej max 28,6mm (średnica obejmy przerzutki), wtedy pasować będzie. Natomiast do ram z większą średnicą rury podsiodłowej niestety pasuje tylko i wyłącznie suport LX 121mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam takie pytania.

 

Obecnie jestem posiadaczem korby Deore. Długość suporty to chyba 115 albo 118mm.

Przymierzam się jednak do kupna korby XT model FC-M760 i mam taki problem. Mechanizm korbowy to Hollowtech II czy będzie ona pasował do mojej ramy? Czy też są różne rozmiary tak jak w przypadku suportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest jeden, za to w komplecie są trzy podkladki, jeżeli masz mufę suportu szerokości 68mm to z prawej strony zakładasz dwie podkładki a z lewej jedną, a jeżeli masz mufę szerokości 73mm to z prawej strony zakładasz jedną podkładkę a z lewej wcale...i to by było na tyle:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem korby XT model FC-M760 z roku 2006 i 2007, jaka jest różnica między tymi korbami? Czy to tylko chłyt martetindody :P?

 

Gdzie można najtaniej kupić Korbę XT i pedały SPD pd-m 540 XT?

 

Najtaniej znalazłem w www.bike-center.pl i www.extreme-shop.com.pl, w obu po 444zł a pedały po 130zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...