Skocz do zawartości

[tor] Betonowy Velodrome Wrocław


Hablababla15

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce z tego co wiem jest kilka torów

Pruszków (jedyny drewniany, dla mnie bomba)

Szczecin częściowo kryty, śliskie ściany ponieważ beton się kruszy

Żyrardów nie śmigałem

Wrocław nie śmigałem

Kalisz dziurawy więc na sztywnej torówce trzęsie niemiłosiernie, lotnisko, wiatr ma duży wpływ na wyniki. Ale jak na pierwszy raz to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć!

 

Osoby pilnujące terenu są zadowolone, kiedy widzą zainteresowanie młodych ludzi torem, tym bardziej kiedy zobaczą jakąś starą torówkę.Teren zazwyczaj jest otwarty i nie ma problemu z przeskoczeniem przez barierkę i pośmiganiem.

 

PS.

http://www.sexandpedal.com/2012/01/tor-kolarski-im-wernera-jozefa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sexandpedal - możesz mi powiedzieć jak się dostajesz na teren welodromu?:) Ja byłem kilka razy to za każdym razem było zamknięte i dwa psy biegały, więc przez płot to raczej odpada...:) Może ustawiamy się na krótką wycieczkę, by polatać w kółko?:) Tak na marginesie piękny masz sprzęt, chętnie bym pogadał o rowerze:) Jak jesteś zainteresowany to pisz na priv. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam trochę temat, bo mam trochę wiadomości:) Wczoraj pierwszy raz udało się pojeździć po torze. Tak jak pisał wcześniej sexandpedal tor mieści się przy hurtowni odzieżowej, a sam budynek zarządu zaraz obok. Niestety jak się okazało był zamknięty, (podobno jest tam ktoś w każdy czwartek) Telefon do trenera sekcji kolarskiej, ten wywieszony na szybie jest nieaktualny, bo gość już się tym nie zajmuje, ale dostałem od niego nowy numer, także chyba żadna tajemnica. Pan Władysław, tel. 600 078 217 Pojeździć można bez problemu od poniedziałku do piątku jak jest otwarta hurtownia. Wrażenia z jazdy jak dla mnie bezcenne, bo pierwszy raz miałem okazję jeździć po welodromie:) Trochę musiałem ogarnąć tor na łukach, bo jakieś liście leżały i tyle. Na całym obwodzie były tylko dwa nieprzyjemne miejsca łączenia płyt które dało się wyczuć pod kołem. Nie wiem czy tylko ja się tym tak jaram, ale mam zamiar tam pojeździć częściej:) Fajnie byłoby zorganizować jakieś zawody, ale to już grubsza sprawa, jak coś to się piszę:) Dla mnie rewelacja!

 

Kilka zdjęć z wczoraj, niestety robione telefonem...

 

1. http://vlep.pl/uh4pr7.jpg

2. http://vlep.pl/1jd56q.jpg

3. http://vlep.pl/zy74dr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akurat nie ma mnie w ogóle w kraju, ale na następną impreze Wrostro przyjeżdżam na 100% bo to rzut beretem.

Niemniej z ciekawości: wiem że na torach kolarskich (przynajmniej niektórych) oprócz dość oczywistego zakazu posiadania hamulców, obowiązuje również konieczność posiadania baranka. Trochę mnie to dziwi, a jazda czasowa? Czy jest to zabronione tylko w wyścigach grupowych? Ciekawi mnie jak to będzie na podczas tej wrocławskiej imprezy, każdy kto będzie chciał posmigać na velodromie będzie musiał zmienić kierę, jeśli używa innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżdżę na wyścigach na torze i na "lemondach" śmigają zazwyczaj tylko jakieś sprinty, drużynki itd. a wspólne zazwyczaj na barankach.. Niewiem czy są jakieś przepisy dotyczące kierownicy ale z hamulcami zgadza się.. Dorzucę tylko, że na torze we Wrocławiu chyba około 6 maja odbywa się Puchar Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też już program WROSTRO 2012:

 

 

PLAN ZAJĘĆ

 

Zaczynamy w piątek o godzinie 19tej na Nyskiej

  • rejestracja
  • pokaz zdjęć Jelona z imprez rowerowych
  • alleycat
  • afterparty w Kalamburze

 

W sobote zaczynamy od śniadania na Nyskiej o godzinie 11tej

Później przenosimy się na teren byłego PaFaWagu, a tam:

  • Bike Polo
  • Wrostro Main Race
  • blok ostrokołowy
  • afterpary

 

Niedziela cały dzień na torze przy Żmigrodzkiej od 11tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tor jest czynny od poniedziałku do piątku do godziny 16, bo do tej godziny jest otwarta hurtownia odzieży która jest obok toru.

Byłem ostatnio, pukałem w okno budyneczku klubu kolarskiego -nikt nie otwierał. Potem poszedłem do hurtowni i spytałem Pań czy mogę pojeździć po torze. Nie wiedziały co odpowiedzieć, powiedziały tylko "na własną odpowiedzialność". Więc podjarany wszedłem przez tunel i przeskoczyłem przez barierkę. To tyle na temat nowego info. Byłem tylko raz więc nie wiem czy na pewno można jeździć codziennie. Mi się udało :D

Mogę jeszcze dodać że łączenia betonowych odcinków bardzo czuć i w dolnej części toru mogłoby być równiej, ale przy większych prędkościach na górze toru jest okej.

 

Na tor dojechałem na rowerze, znajduje się 120km od miejsca w którym mieszkam. W jeden dzień przejechałem 115km z jeleniej góry do wrocławia. W drugi dzień pojeździłem trochę po mieście i po torze. A na trzeci dzień wracałem do domu. Przez trzy dni zrobiłem 263km na rowerze i to najwięcej jak do tej pory.

 

 

rometnatorzeprofil.jpg

 

rometnatorze.jpg

 

rometnatorzewisi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...