Skocz do zawartości

[rower]street / park / DIRT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, smigam od niedawna na rowerze MTB dirt , lekkie DH, oczywiście od kumpla.

 

Zamierzam kupić sobie rower MTB pod street / skatepark / trochę dirtu

 

Wiem że pod street lepszy sztywniak a pod dirt amor, i z tym mam właśnie problem, czy rower z widelcem sztywniak nadaje się też do dirtu?

 

Zamierzam jeździć więcej na street / park ale czasem chciałbym smignąć na jakiś lekki dirt, np: zjazd step, potem wyskok, hopka z piasku na ogrodzie około 1,5m - 2 m wys. , lekkie wyskoki na trasach dirt w lesie.

 

Zamierzam kupić jakiś z widelcem, kołami 24 lub 26, zależy co lepsze pod street / park / czasem dirt ?

 

 

Proszę o odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywniak nie daje się do dirtu, bo sobie nadgarstki porozwalasz. Poza tym jak źle wylądujesz to amor zawsze Ci da trochę zapasu.

 

Myślę, że lepiej kupić coś z amorem, bo w streecie od biedy można jeździć z amorem, a w dircie bez amora już nie za bardzo. Więc rower z amorkiem będzie lepszy moim zdaniem.

 

Jak chcesz jeszcze do lasu trafić, to koła 26 imho, bo na 24 więcej się namęczysz na dojazdach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać możesz i na Ukrainie albo miejskim, ale nie o to chodzi. ;)

 

Jak kupować nowy rower to lepiej żeby dobrze pasował moim zdaniem. Holy bym nie kupił z myślą o dircie, a bmxem wolałbym w streecie jeździć :)

 

To jak z downhillem dla przykładu, możesz na hardtailu też jeździć DH, ale wiadomo że na fullu będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem z tym żeby dirty zaczynać z amorem, wiadomo nieraz dupe ratuje, ale można też na sztywniaku, lepszą technikę można sobie wyrobić.

 

Co do dh, lepiej mieć na początku sztywniaka, nauczyć się płynności, i lepszej techniki. Wiadomo na ht nie ma co sie mierzyć z fulami, ale ht dają rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...