Skocz do zawartości

[akcesoria] praktyczne, ciekawe, wymarzone


whynot5

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio strasznie jaram się częściami które oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji mogą posłużyć jako praktyczne narzędzie.

Zapraszam do linkowania funkcjonalnych ciekawostek. Na początek podzielę się tym co znalazłem:

 

1.Łyżka do opon + klucz 15mm. Proste i praktyczne

 

2.Lock i tak zawsze przy bajku więc nie zaszkodzi. Sprawa napinania łańcucha załatwiona

 

3.Pompka + światło. Ciekawy projekt

 

4.Załatwi większość problemów

 

5.Gadżet. Nie zajmie dużo miejsca, a może uratować

 

Multitoole mnie nie przekonują. To tylko kolejna rzecz o której trzeba pamiętać. Trzeba to nosić a i tak może 1/3 narzędzi się kiedykolwiek przyda. Co innego te cuda.

Nie powstydził bym się żadnej z tych rzeczy. Niestety fajności kosztują...

 

Wybrałem forum ostre ponieważ wg mnie ma to wiele wspólnego z naszymi fixami. Prostota i funkcjonalność.

Poza tym to wszystko design.

 

Ostatnio ktoś linkował patent z kawałkiem cienkiego plastiku pod siodełkiem który miał służyć jako błotnik. Takie rzeczy też są mile widziane w tym temacie.

Linkujcie coś od siebie! Jestem pewien, że widzieliście nie jedną fixową galerię, a w nich nie brak ciekawych patentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być zgryźliwy ale brak ci wyobraźni traktując tą metalową "kartę" jako narzędzie. skuteczne to się możesz ną za uchem podrapać a pokazane na zdjęciu dokręcanie piasty to jakaś bajka. takie sprzęty (choć nie wszystkie) to to samo co założenie na jeden koniec trzonka zmiotki a na drugi szufelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta to gadżet. Reklamówka jakiegoś sklepu.

Ostatnio zaniedbuje ciut swój rower i w czasie jazdy odkręcił mi się nypel jednej ze szprych przedniego koła. Żadnej tragedii, ale nie lubię jak mi coś lata i hałasuje. taka wizytówka w portfelu załatwiłaby problem lepiej niż palce :)

 

@paweloko. Dobry u-lock po założeniu nakładki 15mm przestaje być dobrym u-lockiem ? Pełnowartościowy klucz zawsze przy sobie.

Akurat ten pomysł szczególnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-lock jest ok, pompka wygląda ciekawie, nie wiem jak się ją montuje do ramy, ale do tego roweru na zdjęciu nawet pasuje (kwestia jak do innych rowerów...), a karta pprawdopodobnie do przykręcenia lufy czołgu się nie nadaje, ale do dokręcenia jakiejś śrubki, już niekoniecznie przy rowerze nawet, pewnie się przyda. Nie wyrzuciłbym jej do śmieci dostając ją jako reklamówkę sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...