Skocz do zawartości

[Koło] Opinia o komponentach


krzychu22

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Planuje złożyć koło do enduro na takich komponentach:

Piasta

http://allegro.pl/piasta-tyl-novatec-nt-d042-pod-tarcze-36h-czerwona-i1834009698.html

 

Obręcz

http://allegro.pl/bardzo-mocna-fr-dh-4x-mavic-ex325-ex-325-czarna-i1824934700.html

 

Szprychy: DT Champion + mosiężne nyple.

 

Co o tym sądzicie o tych komponentach. U siebie na miejscu w sklepie będę miał lepsze ceny. Czy warto inwestować w takie koło.

Napisano

Zestaw bardzo sprawdzony aczkolwiek zastanawiałbym się czy potrzeba ci aż tak mocnej obręczy. Do enduro wolałbym zbić z wagi i kupić en321/521.

Napisano

Ja nie jetem zwolennikiem lajtowania(żeby zbić te 200g to z sakiewki wyjmę kilka drobiazgów i już). Obręcze są w tej samej cenie i jak sam piszesz są ex 325 jest mocniejsza więc wolę mocniejszą, wiadomo co później przyjdzie mi do głowy. A poza tym jak cięższa to użyto więcej materiału lub innego (bardziej to pierwsze).

 

Dzięki za odpowiedz.

  • Mod Team
Napisano

No tylko wyobraź dobie ze te 200g a na obu kołach 400g to nie to samo co 400g z sakiewki. TO masa rotacyjna, ktora najlepiej jak by wynosiła w przybliżeniu 0. zeby uzyskać jakis porównywalny wynik przy tych 2 obreczach pasowało by z roweru wyrzucic jakieś 1.5-2kg balastu tak ze posłuchał bym przedmowcy.

  • Mod Team
Napisano

Dlatego jeżeli masz wybór w obreczach staraj sie wybrać jak najlżejsza, oczywiście nie tracic rozum i kupować wydmuszki czy karbonowej za potrójną cene roweru, tylko w danych parametrach i pieniądzach.

 

Zwracaj uwage na liczbe komór, im więcej tym lepiej pod względem wytrzymałości ale tez i cieższe.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...