Skocz do zawartości

bart50

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bart50

  1. Doczytałem, że ten układ tylnego zawieszenia z Gianta zmienia długość pracy nogi w czasie jazdy poza naszą kontrolą, więc rezygnuję z tego pomysłu i idę w amortyzowaną sztycę HT. Dziękuję wszystkim, wątek do zamknięcia.
  2. Dzięki, w kontekście potencjalnych napraw doceniam System 2.
  3. To jest koncepcja, ale linie damskie MTB z tego co widziałem nadal miewają wysoko poprowadzoną ramę co u mnie odpada z przekrokiem ledwie 72 cm i stopami, które wymagają pełnego podparcia obunóż. Nawet myk myk jako półśrodek odpada, bo ryzyko niestabilnego postawienia stopy w sytuacji awaryjnej i tak pozostaje. Wyłączam, oczywiście sytuacje awaryjne, gdzie zamiast na ramie od razu ląduje sie przed kierownicą. Ale dziękuję Koledze za inwencję, tylko nie rozumiem po co większy rozmiar skoro mostkiem i siedzeniem mogę zmienić pozycję w moim rozmiarze, a wydłużenie ramy raczej powinno spłaszczać sylwetkę, o co nam nie chodzi? Jesli chodzi o leżaki to na znanym portalu obrót zamiennikami jest bieżący w cenach około 20zł I ludzie mają tylko problem z doborem siły tłumienia, bo albo przesadzają, albo biorą za słabe.
  4. Dziękuję, zwłaszcza za podesłany link. Me culpa, przywidziało mi się. Rzeczywiście, chodzi mi o pierwszy model Intuvii bez oznaczeń numerycznych, który posiada łączność tylko przez USB i o jego update się rozchodzi. Czy dobrze rozumiem, że modernizacja kontrolera i być może wyświetlacza oraz oprogramowania w serwisie umożliwi przejście od Ebike System 2 do Bosch Smart? I czy, nie abstrahując od zapewne sporych kosztów, Bosch Smart jest aż tak tego wart? Co do informacji o cofaniu dziękuję. Widziałem czasem drogie, używane rowery w stanie jak z fabryki, ale z niewielkim przebiegiem i zastanawiałem się czy kryje się za tym coś jeszcze, poza historiami o zmarłym dziadku czy żonie w ciąży.
  5. I teoretycznie wydaje mi się, że amortyzacja tylnego koła w zakresie 3cm nawet to lepsza opcja niż pływająca sztyca czy nawet karbonowa rura podsiodłowa, bo z drugiej strony zorientowałem się, że sporo ludzi nadal użytkuje, czyli chyba z zadowoleniem, te swoje stare rowery. Kupiłbym nowszy, ale tego nie znalazłem na rynku.
  6. Dzięki, AI mówi różne rzeczy, ale rozumiem, że to też doświadczenia praktyczne i działa to na zasadzie plug end play i nie wymaga np. pociągnięcia nowego kabelka do silnika.
  7. Dzięki za opinię, chociaż amortyzatory widziałem na allegro i nowe są raczej tanie.
  8. Przymierzam się do zakupu roweru krosowego lub turystycznego z pełnym zawieszeniem. Waham się trochę, bo po badaniu netu wydaje mi się, że zazwyczaj są to leciwe wynalazki. Z powodów zdrowotnych odrzuciłem fulle MTB, ale wolałbym pozostać przy pełnym zawiasie i zawiesiłem oko na wspominanych wyżej modelach Gianta. Jeśli ktoś zna nowsze konstrukcje to poproszę o podpowiedź. Giant Comfort Zeg wygląda tak: https://www.olx.pl/d/oferta/super-rower-miejski-giant-comfort-zeg-rama-52-cm-CID767-ID124hEc.html Giant Blazer https://www.olx.pl/d/oferta/rower-trekkingowy-giant-blazer-kola-28-CID767-ID152VFD.html Nie mam doświadczenia i nie wiem czy taki damper spełnia swoje zadanie i pozwala na wyższy komfort jazdy, czy to jednak działa słabo, bo z jakiegoś powodu fulle poza MTB nie podbiły rynku i może warto jednak kupić dobrego, współczesnego crossa, zamontować amortyzowaną sztycę i cześć. Poza tym, nie potrafię ocenić potencjału modernizacyjnego tych starych Giantów, czy do takiego rupiecia dam radę jeszcze znaleźć nowszy, kompatybilny osprzęt i zamontować na przykład lepszy amortyzator z przodu?
  9. Koledzy, wybaczą naiwność, planuję zakup używanego roweru z systemem Bosch gen 4 Smart z wyświetlaczem Intuvia 100, ale tym większym, zdaje się bez bluetooth. Czy możliwie jest cofanie liczników w takich rowerach w warunkach amatorsko - domowych i jak ewentualnie to sprawdzić? Czy są jakieś urządzenia diagnostyczne jak w autach? Temat drugi to czy taką Intuvię 100 można wymienić przekładając sam wyświetlacz na Intuvię 100 z blutem lub wyższe modele, czy też wymaga to dodatkowo wymiany np. sterowników czy innych elementów, o których mam mgliste pojęcie? Wreszcie, jakie wyższe modele wyświetlaczy Boscha polecacie do takiej modernizacji?
  10. Jeśli nie naruszę tematu to podczepię się i dopytam o prawie leżaki, bo rowery ze skrajnie niskimi przebiegami. Jeśli rower w ciągu np. trzech lat przejechał 60 km i bateria była z niego wyjmowana na okres zimowy, ale nigdy nie była potem doładowywana to zakładamy szrot, czy należy ją doładować do 100% i sprawdzić napiecie - pytanie jakie napiecie wskaże sprawną baterię np. w systemie Bosch gen 4 - 650Wh? I pytanie drugie, czy takie rowery, gdzie ktoś w trzy lata zrobił 200km oznaczają zawsze zgon baterii, czy są jakieś parametry, które po sprawdzeniu pozwalają na spokojny zakup?
  11. Jeśli nie masz amortyzowanego tyłu to z użytą zamiennie amortyzowana sztycą operacja siodełko w dół s. Organoleptycznie stwierdziłem, że nawet w rozmiarze S opuszczenie siodła nie daje mi podparcia dla obu stóp co w przypadku wagi elektryka plus bagażu na dłuższy trip pewnie jest bezpieczniejsze niż oparcie na jednym kopytku Znam to mocowanie bidonu i preferuję dolne w ramie low
  12. Objeździłem Kellysa na Panasonicu i bardzo zacne wrażenia. Przejściówek chyba faktycznie nie ma. Przepraszam za skrót myślowy. Obijanie ramy to konsekwencje niskiego przekroku i wiszenie wiadomo czym, wiadomo gdzie. Zalety 29 cali już łapię, ale sytuacja rynkowa z mtb bez ram z przebiegiem bardziej low niż mniej kieruje moją uwagę w stronę rowerów krosowych lub trekkingowych na 28". Jak się nie ma co się lubi...
  13. Doszedłem do podobnego wniosku po przeglądzie modeli kilku producentów. Szukaliśmy typowego MTB i dobrze nam na rozmiarze M, ale do podłoża nogami za daleko. Z kolei rozmiar S jest już za mały do wygodnej (dla nas) jazdy. Przejechałem się wczoraj na rozmiarze S Treka Powerfly FS 4 i miejsca było zbyt mało. 170 i 165 cm i ten sam przekrok 72 cm. Z braku opcji kierujemy się w stronę rowerów trekkingowych lub crossowych z ramą low.
  14. Tak, ale Chisel to analog, a szukam ebike.
  15. Mikry przekrok skazuje nas na górale hardtail z mała ramą w tradycyjnym kształcie, a to za mało na ręce i prosta droga do rapy typu kros. Wolelibyśmy jednak komfort grubszych opon MTB, których do krosa pewnie nie wsadzimy. Z geometrii dobrze nam np. na Kellysie Tayenie w rozmiarze M, ale do ziemi za daleko, a S z kolei wielkością ramy i kołem schodzi za bardzo w dół. Siedziałem też na 17" MTB czeskiego Lectrona i Crusissa, ale poprzeczki ramy obniżane tylko przy siodełku to za mało. Czy znacie marki lub modele górali z niżej poprowadzoną górną rurą gdzie mógłbym poszperać z szansą na większą baterię typu 700Wh i nowsze silniki. Może coś wylukam do ok. 12 tysięcy.
  16. Lassar, Single bez tylnej amortyzacji to chyba niekoniecznie?! 36km w pionowych górach na tej baterii oznacza z grubsza rzecz biorąc 36km w ogóle czy tylko pod górę i mogę sobie dodać 36km zasięgu na zjazdach z wyłączoną baterią? Jak Kellys to domyślam się, że na Panasonicu GX U.? Co oznacza luz z Transalpem? Łatwe podjazdy czy długie zasięgi między noclegami (36km nie wydaje mi się imponujące, chyba że to nawierzchnie z kamlotami)? A propos kabli, czy to oznacza, że nie podepnę adaptera do roweru na Panasonicu? (zakładam, że ktoś ogarnął produkcje takich przejsciówek z Bosch/Shimano na Panasonic) Myślę jak ograniczać wagę. Wracając do opon. Tylko 29'' jest fajne. Jechałem wczoraj. Niestety, obijamy się z żoną o ramy nawet małych górali i na siłę możemy szukać, ale oznacza to górala raczej z kołem 27,5". Z ramą low mogę wziąć crossa z kołem 28"x 2,0 co wydaje mi się nie odbiega bardzo od MTB Kellysa Tayena 29 x 2,1, czy się mylę?! Widzę, że mullet na 28" chyba nie jest dostępny, czy to znacząca równica w komforcie?
  17. Podziękował. Panowie, a jakie opony byście brali do rekreacyjnego elektryka mtb? 27,5 czy 29 cali wielkości (szerokość 2,1 cala), bo w crossie wiadomo 28 cali, które mogę kupić na szerokości 1,75 lub 2,0 cala?
  18. Dzięki Tobo za bardzo praktyczne info, tak zacznę. Martwiłem się niepotrzebnie na zapas, bo wiedzy o mechanice rowerowej nie mam. Jeszcze
  19. A 60% to dla Ciebie bardziej rekreacyjne MTB czy cross?
  20. Bosch to trochę inna półka cenowa, ale na Panasonica mogę postawić. Panowie, a do takiej turystyki typu góry, ale nie po kamlotach, tylko asfalt, szuter i raczej szlaki niż górskie dukty leśne dla niedźwiedzi plus turystyka po szlakach i czasem lasach nizinnych to na etapy klikudniowe lepiej brać crossa, trekkinga czy górala? Wczesne pięć dych na karku i fajnie mi się siedzi na góralu oraz kieruje z takiej pozycji, ale nie mam doświadczenia z wielodniową turystyką bez noclegów w tym samym miejscu i trochę się zastanawiam czy bardziej wyprostowana sylwetka po iluś tam godzinach nie okaże się zbawienna.
  21. Dzięki, właśnie cisnąć nie zamierzam, ale czysto teoretycznie wyobrażam sobie, że po szlakach asfaltowo-szutrowych powinienem być w stanie jechać pod 20km/h w Alpach z wyłączeniem podjazdów i obawiam się zasięgu starczy na 720, żeby spokojnie wybrać miejsce noclegu po całym dniu jazdy.
  22. Zastanawiam się od paru dni na co się zdecydować. W podobnych pieniądzach mogę nabyć Lectrona z Bafangiem M500 i baterią 900 Wh, albo Crussisa ewentualnie Kellys'a - oba z bateriami 720 Wh z Panasonicem GX Ultimate. Dla laika wydaje się to wybór gorszego silnika Bafang z mocniejszą baterią i lepszego silnika ze słabszą baterią. Planuję jazdy turystyczne przez tydzień lub dwa od hotelu do hotelu po asfalcie i szutrach niż ścieżkami dla kozic. Czasem po Alpach. Wolałbym się nie obawiać czy dojadę na nocleg, ale też mocniejszy silnik redukuje zmęczenie na podjazdach. Wasze wskazania?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...