Skocz do zawartości

Yacca

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Skąd
    Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Yacca

Uczeń

Uczeń (2/13)

  • Od roku
  • Conversation Starter
  • Collaborator
  • Od miesiąca
  • Od tygodnia

Ostatnio zdobyte

1

Reputacja

  1. Mam pytanie lekko odbiegające od tematu wątku - połączenie EE2 z pasem pomiaru tętna HRM-Dual. Dzisiaj robiłem test na maksymalne tętno i tuż po jego zakończeniu, gdy zwolniłem aby wyrównać oddech, EE2 chwilami nie pokazywał wartości pulsu. Podczas testu nieustannie pokazywał, ale mam wątpliwości czy cały czas była wyświetlana (i rejestrowana) poprawna wartość. Mam wrażenie, że EE2 gdy są problemy z sygnałem przez jakiś czas wyświetla ostatnią wartość i dopiero po chwili pokazuje "---". Gdy obejrzałem wykres tętna w aplikacji Garmin na PC to wygląda on podejrzanie - np. stała wartość przez 45s, wzrost pulsu o 4 w ciągu 12s i znów stała wartość przez kilkadziesiąt sekund. Takie dziwne wartości są w drugiej połowie testu, gdy już byłem spocony a zaobserwowałem, że problemy pojawiają się właśnie gdy skóra jest mokra. Tak więc mam wątpliwość co do uzyskanych wyników. Stąd pytanie - czy znacie jakąś aplikację która pokazuje kiedy sensor nie przesyła danych abym wiedział jak wiarygodne są otrzymane wartości. Szukałem w Google Play oraz w wyszukiwarce ale na nic nie trafiłem.
  2. @pecio, wielkie dzięki, na Ciebie można zawsze liczyć! Wyłączyłem BT w telefonie aby EE2 nie miał jak sprawdzić czy jest nowsza wersja i zrobiłem aktualizację do 24.20. Za chwilę sprawdzę czy są nowsze mapy i uznam, że Garmin jest gotowy na nowy sezon
  3. Cześć, mój EE2 ma soft w wersji 21.17 i domaga się aktualizacji do 24.20. Czy jest to stabilna wersja? Wiem, że są też nowsze. Jeżeli nie 24.20 to jaka następna jest pewna? Nie zależy mi na nowych "ficzerach" a jedynie na stabilności (wiem, mogę zostać przy 21.17, ale jednak wypada od czasu do czasu zrobić jakiś "apgrejd").
  4. Jeżeli chodzi o Kraków to podobno w Go Ride na Siewnej jest możliwość przetestowania siodełka. Ale nie znam zasad i nie mam pewności czy to prawda - proponuję zadzwonić i zweryfikować. Wybór wydaje się być spory: https://www.goride.pl/siodelko-treking-miasto
  5. Oczywista oczywistość Jeśli dobrze interpretuję to opis pochodzi od autorów. Natomiast interesuje mnie opinia kogoś, kto jest na podobnym etapie co ja - trochę pojeździł, poustawiał na podstawie filmów YT lecz szuka kompleksowego, spójnego opisania procesu ustawiania roweru. Cenię sobie to co ludzie prezentują na YT, sporo mi pomogło w ustawieniu ale wciąż mi brak opisu krok po kroku, od początku do końca. I stąd pytanie czy ta książka pomoże.
  6. Cześć Wam, Trafiłem na książkę Bikefitting. Zrób to sam. Rower szosowy Czy ktoś ją czytał i może się podzielić opinią? W sieci nie znalazłem. Chciałbym prawidłowo ustawić gravela dla siebie, później dla syna i za jakiś czas dla młodszego syna. Zakładam, że rower gravelowy ustawia się tak samo jak szosowy - jeżeli się mylę to proszę o korektę.
  7. @pecio Jesienią rozmawiałem w sklepie ze sprzedawcą na temat nawigacji. Proponował inną (firmy nie pamiętam), o wiele droższą od Garmina, ale mówił, że ta firma produkuje jeden model i mogą się skupić na dopracowaniu softu. Natomiast Garmin produkując równolegle kilka modeli ma z tym problem. Z tego może wynikać to, że coś w wcześniejszych wersjach softu działało prawidłowo, a w nowszej wersji albo działa inaczej albo są błędy.
  8. Dobra, odpuszczam. @pecio Czy jest jeszcze inna instrukcja obsługi (dla zaawansowanych) poza tą: https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/GUID-E67DE53E-5B08-4903-9767-F58973BC1829/PL-PL/Edge_Explore_2_OM_PL-PL.pdf ?
  9. Widzę, że się pomyliłem i napisałem w niewłaściwym wątku Miało być w tym wątku Zrobiłem dokładnie tak jak tam @pecio napisałeś: A tak jeszcze dodając po ostatniej aktualizacji Connecta ( naciski ze strony użytkowników)małe sprostowanie. Nie trzeba już cudować. Rowery dajemy do jednego "wora" pod ikonkę rowery w zakładce sprzęt. Reszta jak w opisie czyli ta sama nazwa i nie zaznaczamy nic w dodaj automatycznie. Potem w Edge tworzymy profil i tam ustawiamy wszystko. Rowerów można dodać tyle ile się posiada. Tak więc mam trzy rowery w jednym "worze" i gdy dla żadnego nie zaznaczam "Automatycznie dodaj do..." to muszę ręcznie wskazać w aktywności do którego sprzętu ma trafić.
  10. Zrobiłem wszystko dokładnie jak opisane powyżej i niestety nie zadziałało. W Connect do sprzętu "Rower" dodałem 3 profile, nazwy się zgadzają. Explore 2 ma najnowszą wersję softu, Connect też. Aktywność sama nie chciała "wędrować" do odpowiedniego sprzętu. Nie próbowałem dodawać dwóch profili do kategorii "kółko zębate" ale stwierdziłem, że sobie odpuszczam. Teraz rower stoi w trenażerze, więc zaznaczyłem "Automatycznie dodaj..." dla profilu "Trenazer". Gdy zacznę jeździć na asfalcie to zmienię to na "Gravel". Poza tym 2-3 razy pojadę z sakwami na rowerze trekkingowym i wtedy przestawię na trzeci profil. Ponieważ rzadko zmieniam profil, więc nie ma problemu aby poklikać w Connect.
  11. Rzeczywiście, w Explore też się da!!!
  12. Jak do tej pory jedynym rozczarowaniem jest brak możliwości samodzielnego zdefiniowania ekranu nawigacji. Chciałbym aby oprócz mapy dało się jeszcze coś wyświetlić - np. prędkość i kadencja. Rozumiem, że na wyświetlaczu zostałoby niewiele miejsca na mapę, ale przynajmniej chciałbym przetestować. Czy na pewno tak się nie da, czy tylko się mylę?
  13. Dziękuję Wszystkim za cenne wskazówki! Garmina kupiłem do gravela, bo telefon zajmuje górny chwyt na baranku. Jednak gdy spodoba mi się nawigowanie to będę również używał na rowerze trekkingowym. Na ten rok planujemy właśnie wspomnianą wyżej trasę wzdłuż Nysy i Odry od Zgorzelca do Świnoujścia; odcinek do Szczecina po niemieckiej stronie. Komoot nie ma problemu z przeliczaniem w locie takich tras, więc trasę zaplanowaną na tej właśnie aplikacji (nieco ponad 500 km) podzielę na kilka odcinków i prześlę do Garmina. Nie jestem w stanie zaplanować na każdy dzień, bo jedyne określone to godzina i miejsce startu oraz końca - trzeba zdążyć na pociąg powrotny (bilety kupujemy z 30-dniowym wyprzedzeniem). Natomiast noclegi planujemy w porze obiadowej - wtedy wiadomo gdzie jesteśmy w stanie dojechać i jest czas na dzwonienie po polach namiotowych, agroturystyce albo na szukanie ładnego miejsca (najlepiej nad jeziorem) na biwak na dziko. Mam nadzieję, że podejdzie mi Garmin ze względu na wygodę - szybkie zdejmowanie z uchwytu i montaż gdy trzeba zostawić rower bez nadzoru. Uchwyt na telefon zapewnia bardzo dobrą odporność na deszcz ale wyjmowanie z niego komórki jest kłopotliwe. Natomiast Komoot zostanie jako narzędzie do planowania, wygodnego przeglądania i modyfikowania trasy.
  14. Dziękuję! Takie rozwiązanie nie przyszłoby mi do głowy bo niezapisanie dla mnie oznacza utratę danych zebranych podczas jazdy, ale widać tu jest inaczej. To jeszcze dopytam - gdy po całym dniu pobawię się np. szukając czegoś na mapie, wyłączę to czy nadal następnego dnia będę miał opcję kontynuacji? PS. Kawa to podstawa - bez niej nie wsiadam na rower ani do samochodu
  15. Kupiłem Explore 2 ale na razie używam go tylko na trenażerze więc ciekawi mnie jak sprawuje się na wyprawach wielodniowych. Planuję trasę 500km na Komoocie, wgrywam do Garmina, jadę 1. dnia kilkadziesiąt kilometrów. Jak zachowa się nawigacja kolejnego dnia? Czy po włączeniu i wybraniu tej trasy będzie kontynuowała nawigację czy chciała mnie skierować na miejsce startu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...