Skocz do zawartości

BProof

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez BProof

  1. @mi_chas Wszystko nadal sprawne, zrobione już ok. 1,5k km, wszystko jak na razie sprawne i działa dobrze. Jedyną rzeczą która pójdzie w następnej kolejności do podmianki jest amortyzator - dobrze wybiera nierówności, ale czuję, że mógłby być trochę sztywniejszy przy mocno wyboistym terenie -flisz karpacki daje mocno w kość szczególnie jak się po nim zjeżdża hardtailem . W ogólnym rozrachunku nadal polecam rower bo to fajna i niedroga baza pod rozbudowę
  2. Polecam serdecznie Sense. Fajny osprzęt jak za te pieniądze. Ja przez wagę pod 100kg i dosyć strome i długie zjazdy zmieniłem heble na dwutłoki XT + tarcze 180/180 i przy okazji koła się nawinęły (OEM'y z Orbea Alma) Edit: Sensa to fajna podstawka do rozbudowy. Przy zużyciu napędu można wrzucić lepsze elementy, to samo z amorkiem. Rama na sztywnej osi i taperze. Jedyną rzeczą której mi brakuje to otwór w ramie pod klamke do sztycy regulowanej. BTW. Shimano MT200 to hamulce do wagi 50/60kg, później tylko spowalniają.
  3. Cześć! Pytanie bardziej przyszłościowe, ale na co można wymienić Rock Shox'a Judy o skoku 100mm? Zależy mi na podobnym skoku, niezawodności i trwałości. Koło 29, Boost, taperowana główka.
  4. Hamulce na moją wage były za słabe w górki (110kg na moment zakupu), a koła dorwałem tanio (szersze i wytrzymalsze obręcze)
  5. Sensa Merano ma sporo miejsca na większą zębatkę. Obsługuje też większe.
  6. @mareckiabc 19 cali. Mam 1,84 wzrostu i jest ok rozmiarowo.
  7. @rezjjelJa kupiłem rockbrosy za stówkę w nylonie ale za to na fajnych łożyskach na allegro. Na codzień platformy. @axolotl Zmieniłem hamulce na Shimano XT M8100, tarcze 2x180mm Shimano RT-MT800 i kółka pod tubeless OC1 25 XC (tymczasowo).
  8. Może Sensa Merano EVO SLE? Jak dołoży kilka zł może zmienić hamulce (MT-200 są trochę słabe) i zmieści się w budżecie 4000zł i ma kompletny rower, np. shimano Deore na serwowave. (Mam ten rower i mogę polecić w tej cenie) Dopiero po tym wywodzie doczytałem że 60% miasto. Tutaj najlepszy byłby jakiś cross, np. Giant Roam, ale też i jakiś gravel, ale tutaj trzeba szykować się na większy wydatek żeby mieć coś sensownego. W jaki typ najbardziej kolega celuje?
  9. @pawellp7 Też go rozważałem ale jest na osiach QR.
  10. Ja jestem zadowolony i polecam. Według mnie warto.
  11. @Jarx5 Podrzucam kilka fotek. Ze zmian: Zamontowane tarcze i hamulce XT i zmienione koła na OC1 XC25. Oryginalne kółka i hamulce wystawione na OLX 😉
  12. Mam tą Sense i jakość wykonania jest bardzo dobra. Wymieniłem hamulce, bo waże ponad 100kg i MT200 są dla mnie za słabe, a lubię mieć pewność hamowania na stop kiedy jest taka potrzeba. Upgrade hamulców można zrobić naprawdę bardzo tanio. Ja zmieniłem też koła na szersze, ale te podstawowe są bardzo solidne i piasty na łożyskach mechanicznych. Zostawiłem je sobie pod oponkę bardziej gravelową. Generalnie polecam Sense i w tej cenie jest bardzo ok.
  13. Cześć! Temat powraca i na razie odpuszczam sobie lepsze koła i nadal planuje zmienić obręcze. Tak jak wcześniej mam piasty Shimano HB-MT410 / FH-MT410 (15x115, 12x148 - obie w standardzie Boost). Proszę o dobranie jakiś obręczy pod tubeless, nie muszą być bega lekkie, byle były wytrzymałe. Jakie są oprócz tego koszty zaplcecenia takiego koła za szprychami?
  14. Zestaw hebli na nowy sezon 😁
  15. @itr Myślisz, że warto spróbować na tych? Na screenie w wiadomości wyżej gościowi udało się zamontować tubeless'y.
  16. @ImarMam te koła w obecnym rowerze, ale gdzieś na forum czy w opiniach wyczytałem, że nie są tubeless ready 😕 @TheJW Udało mi się znaleźć opis z centrumrowerowe.pl. Załączam fotkę poniżej.
  17. @TheJW Właśnie zauważyłem, że w specyfikacji w sklepie są Supra MA COMP, a u mnie Supra MA PRO. Pewien nie jestem, ale na stronie producenta inne koła mają opis tubeless ready, te nie mają nic. EDIT: Udało mi się znaleźć tylko coś takiego na jakiejś stronce, gdzie ktoś prywatnie sprzedawał te kółka (link: https://m.pinkbike.com/buysell/2789944/)
  18. Cześć, chcę w przyszlym roku przejść na tubeless, więc pomyślałem o przepleceniu obreczy w obecnych kołach (Supra MA PRO - specyfikacja pod linkiem: https://www.sensabikes.com/supra/wheels-mountain/1363/ma-pro). Chciałbym poprosić o dobranie odpowiednich obręczy, żeby nie trzeba było wymieniać też szprych. Wszelkie wymiary zmierzę i podam, tylko dowiem się co i jak zmierzyć. Koła praktycznie nowe, więc chcę zostawić obecne piasty.
  19. @seba8121 Zmiana na 2x180 przy okazji zmiany hamulców. Wyrwałem na promocji 2 tarcze RT-MT800 na crk i komplet M8100. Obecne hamulce (MT200) nie dają rady, a idąc za ciosem idą i tarcze. Jak wystarczą, to super, a jak nie to wleci 203 na przód.
  20. Ok dzięki wielkie za pomoc 😁
  21. Cześć, proszę o pomoc w doborze adaptera zacisku dla tarczy 180mm. Poniżej załączam zdjęcie jak to wygląda na rowerze. Wydaje mi się, że pasowałby tutaj SHIMANO SM-MA-F180 (P2), ale chcę się upewnić. EDIT: Aktualnie tarcza 160mm
  22. Masz może jakiś link do tych tarcz? Chętnie bym przytulił.
  23. Ok, więc mam na teraz 2 opcje: - 6120 - 7100 Tarcze spróbuję wrzucić rt70 203/180. Proszę jeszcze oczywiście o sugestie
  24. Ok i teraz ten argument do mnie trafia. Faktycznie te zjazdy są długie jak to w górkach i to powiedziałbym, że taki najdłuższy który jadę najczęściej ma 4-5km i ok 8-12% na całej długości. Jeżeli chodzi o "zapas", to chodzi mi o możliwość zatrzymania roweru w wyjatkowej sytuacji, żebym nie musiał osiągać rezultatu cisnąć manetek z całych sił, tylko żeby hamowanie było skuteczne na końcówkach stromego zjazdu etc. Może faktycznie "zapas" to złe określenie i idę w złą stronę. Co byś sugerował założyć?
  25. @KSikorskiMoje założenie opierałem raczej na wyznaczeniu siły ściskającej tłok, więc w 2 punkcie P w sytuacji "stop" - układ przekształcony w układ statyczny, gdzie osiąga wartość maksymalną zamykając analizę w obszarze zacisk-tarcza. To, co opisałeś wyżej zajęłoby więcej niż 1 wieczór i kilka wierszy w excelu 🤣. Ale faktycznie dla analizy całego układu jest to dobry tor, tylko czy w takim przypadku wyznaczenie w.w. parametrów (a przynajmniej części) nie wymagałoby robienia tego doświadczalnie już bez uproszczeń? (Można by w sumie wtedy porównać wyniki doświadczalne/obliczeniowe wyznaczając np. termikę, czy coś na wzór wsp. kształtu tarczy.) Dzięki za odpowiedź 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...