Skocz do zawartości

morion69

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika morion69

Świeżak

Świeżak (1/13)

  • Collaborator
  • Od roku
  • Pierwszy post
  • Od miesiąca
  • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

0

Reputacja

  1. witexus, strasznie ciężki ten Focus. Jeśli rozważasz Cube to polecam stronę: https://cube-store.nanobike.de/e-bikes/e-mountainbike/e-fullsuspension?p=1&o=2&n=48&f=421 Moim zdaniem ceny w Polsce są koszmarne i to nie tylko na Cube, ale nawet na stronach producentów jeśli wybierzesz region Polski. (proponuję wejść choćby na Canyon.com, porównać ceny w PLN, zmienić region na kraj ze strefy euro i przeliczyć wtedy cenę z euro na PLN).
  2. Dokładnie, popieram tę opinię. Mam dokładnie ten model i świetnie się sprawdza zarówno na singlach jak i w trudniejszym terenie. Do tego nie jest mega ciężki, przynajmniej nie czuć tego podczas jazdy, choć waży ponad 22 kg, tyle co 2 moje rowery analogowe
  3. Jeśli ktoś ma blisko do jakiegoś sklepu sprzedającego rowery Cube w Niemczech to mają teraz promocję na stronie -10% (przynajmniej sklep w Berlinie).
  4. Wszystko zależy od dokładności GPS. Sygnał "skacze" w promieniu kilkudziesięciu metrów od Twojej rzeczywistej lokalizacji, dlatego np. jeśli stoisz a masz pomiar prędkości z GPS to pokazuje czasem, ze się poruszasz z niewielką prędkością.
  5. Oczywiście, zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami, jeśli podchodzimy do średniej patrząc na czas. Ja opisałem przypadek jeśli prędkość odnoszona jest do pomiaru co powiedzmy 100m, czyli w domenie odległości. Nie twierdzę, że tak jest, ale że wtedy wartości są całkowicie inne.
  6. Chciałbym dołożyć swoje 3 grosze w temacie. Prędkości średnie w licznikach nie są liczone w domenie czasu tylko odległości. Nie ma znaczenie jak długo jedziesz z daną prędkością (tzn. oczywiście ma, ale nie dla statystyk trasy), a jaki odcinek pokonałeś z daną prędkością. Wystarczy spojrzeć na statystyki w Stravie czy np. na dashboardzie aplikacji Garmina czy Hammerheada, tam oś pozioma, określająca profil trasy, kadencję, prędkości (zbliżone do chwilowych) czy nawet temperaturę na trasie (Hammerhead) jest wyskalowana w kilometrach. Czyli statystycznie jeśli mamy podjazd stromy na 10% o długości 1 km i przejedziemy go ze średnią 10km/h, a za szczytem jest zjazd o profilu 10% i długości 1 km i wykręcimy średnio 40km/h to tak naprawdę na odcinku 2 km będziemy mieć średnią 25 km/h nie wdając się w szczegóły ile nam to zajęło.
  7. Szukam uchwytu pod Garmina do którego można od spodu podłączyć lampkę Mactronic Noise XTR 03. Macie moze jakieś patenty lub namiary na taką kombinację?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...