Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 991
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Zawartość dodana przez pecio

  1. pecio

    [Odchudzanie] Dętki

    @Przecietny kup cement do klejenia TPU firmy TipTop. Łatki wycinam ze starych dętek TPU. Klei od strzała i nigdy żadnych problemów. Aha ..... przed klejeniem miejsce trzeba jak i łatkę przelecieć izopropylem. Są takie malusie do odkażania w aptece do kupienia.
  2. @nikbar1 popatrz na buty The North Face. Są potwornie szerokie z przodu.
  3. pecio

    [Odchudzanie] Dętki

    @michalr75 latex vs butyl....... na lateksie mniejsze opory toczenia, odczuwalny lepszy komfort pochłaniania nierówności ( zwłaszcza "tralki" ), wolniej schodzi powietrze przy takim samym dziabnięciu. Minus lateksu - wymaga częstego dymania pompką bo już po 3 dniach potrafi sporo stracić " kompresji" podczas "stania". Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W zależności od zastosowania roweru , czynników "środowiskowych i eksploatacyjnych " 😉 wybieramy odpowiednie rozwiązanie . O zasobności portfela nawet nie wspominam.
  4. pecio

    [Odchudzanie] Dętki

    @michalr75 różnica jest i to nawet czasami mocno odczuwalna . Na ten przykład nawet laik odczuje przesiadkę z butylu na latex .......mój sąsiad co jest mocno nie rowerowy taki "detal " wychwycił. A co do kabli Hi-Fi to różnica pomiędzy zwykłym badziewiem z marketu budowlanego a kablami za kilka setek jest powalająca . Oczywiście trzeba mieć od początku do końca sprzęt wyciągający maksa. Nawet w głupiej skrętce RJ-45 do kompa jest porażająca różnica pomiędzy taką na 15 zł a za 200.
  5. pecio

    [Odchudzanie] Dętki

    U mnie podobnie : 1. Mleko / latex 2. Cieniutkie TPU / butyl 3. " Normalne" TPU
  6. @spidelli mówisz i masz moje bystre oko . Nawet wiem ile ojro masz w portfelu 🤣 leżącym nieopodal
  7. @Stefcshg zainwestuj w profesjonalne wkładki robione przez ortopedę na zamówienie po pomiarach i skanach. Takie wkładki możesz przenosić do w zasadzie każdego buta. W butach np. Shimano z najwyższej półki serii 9xxx masz namiastkę takiej wkładki bo możesz ją modelować dodatkowymi elementami. W Giro też jest takowa opcja ale jako dodatek. Wkładki speca body geometry sobie daruj jedno wielkie g...no.
  8. Tym razem z gatunku CZARNY PONURY ŻART. ........wchodzę sobie jak co jutrzenkę a tu wyskakuje ....... Już przeleciala myśl ....... no to kupię i zaprowadzę autorytarne porządki 😉🤣
  9. @spidelli w pewnych okolicznościach każda woda jest dobra , przynajmniej lepsza niż jej brak i odwodnienie.
  10. @Turysta05to nie żart. Ale jak już pisałem opony z papieru a dętki z cieniutkiej reklamówki to tak się musiało robić.
  11. Jest o wiele lżejsza niż jeden nabój 25 gram plus głowiczka minimalistyczna. @TheJW raz w terenie na totalnym z...iu wypsztykałem się z dwóch nabojów ..... zostało wypychanie choinką opony co by do cywilizacji dojechać. Na zawody , do jazdy w koło komina CO2 jest idealne ale na długie epickie 😉 trasy wolę wozić Lezynkę i trochu sobie pomachać. Zresztą macham tyle żeby tylko było a potem jakby co dobijam kompresorem na CPNie.
  12. @KNKS hehe .... 4 bary nabić tą Lezynką to jest niezła machaczka zwłaszcza w upalne lato 😁. Ale 7 bar nabija bez problemu.
  13. @ViP3R działa w moim wypadku (1040) doskonale. Próg wzbudzenia mam na 5 km/h ustawiony a prędkość leci z czujnika nie z GPSu. Takie kwiatki jak piszesz z GPSu są normalne zwłaszcza w pomieszczeniach ....zaczyna wtedy mocno pływać . Remedium na to - czujnik na koło.
  14. Możesz też ustawić próg prędkości wyzwolenia zapisu oraz auto pauzę aby podczas postojów dłuższych GPS nie "pływał" po okolicy.
  15. @spidelli liczba awarii ma się proporcjonalnie do zestawu " gumowego" , terenu i stylu jazdy. Ja w tym sezonie kapcie łapałem średnio 2-3 na tydzień. Bywały dni ,że ten limit wyrabiałem w ciągu jednej trasy. Ale tak to jest jak się chce pupę szkłem podcierać i śmigać na ultralajtowym seciku. I właśnie dla tego teraz wolę dymać mikro pompką bo bym nie wyrobił na naboje. Od przyszłego sezonu zmienia się koncepcja i już będzie cud co by gumę złapać😉
  16. @TheJW trzeba czasami trochu " krwi" upuścić .....tak dla zdrowotności 😁 Przy okazji wychodzą ciekawe kwiatki.
  17. Ze względu na minimalizm używam takiej https://biostern.abstore.pl/pompki-zefal-pompka-co2-ez-control-naboj,c88,p5774,pl.html plus naboje 25 gram do opony 45. Generalnie CO2 wożę awaryjnie do zamleczonych opon a do opon z dętkami TPU wożę pompkę. Oba systemy się sprawdzają - wielki plus przy CO2 za szybkość i brak dymania pompką. Minus - drogo wychodzi przy częstych awariach , naboje kosztują zwłaszcza 25g.
  18. Bardzo wiele zależy od koloru roweru. Niezależne testy wykonane w USA przez branżowe portale wykazały , że czerwone rowery są najszybsze. Oczywiście są różne "czerwone" ale to już w tej materii specjalistą jest kolega @marvelo
  19. Apel do wszystkich kolegów analogowych i "cyfrowych" , rowerzystów o wielkich sercach ........ w tym roku znów jest akcja "Nakarm psa". Pomóżmy tym biednym sierotkom https://nakarmpsa.olx.pl/ . Wielkie dzięki w swoim i futrzaków imieniu.
  20. @spidelli są platformy zachowawcze /" konserwatywne" gdzie soft jest w zasadzie stabilny a gama oferowanych produktów zawęża się do paru szpejów. Są też takie jak Garmin gdzie masz "nasrane " urządzeń do wszystkiego. Mało tego jest też presja userów na nowe funkcje / oddech konkurencji i dlatego pędzą z nowym softem a testerami / królikami są klienci. Jedyny plus dla Garmina ,że szybko i elastycznie reaguje na " bugi". Po za tym zaawansowany "miłośnik"😁 "G" bez problemu radzi sobie z takimi sytuacjami zwiększając podczas tych intelektualnych pieszczot zżycie z Garminem 😉
  21. @smw44199 mleko w dętce jest porąbanym jednorazowym patentem . Już śpieszę z wyjaśnieniem . O ile w oponie mleko można łatwo "serwisować" tzn. wymieniać aby cały czas spełniało swoją funkcję to w dętce jest to w zasadzie niemożliwe . Zrobi się z czasem klucha czy zaschnie i co wtedy zrobisz ...... dolejesz kolejną porcję ??? Za chwilę dętka będzie ważyć pół kilo czy też podczas jazdy będziesz czuć "rzucanie " na kołach.
  22. @Joker86 temat rzeka .....długi i szeroki jak Amazonka. Podstawowe pytanie do czego to ma służyć ? Czy tylko jako "wyprawówka" czyli czysta nawigacja jak najbardziej uniwersalna lub może jako kombajn nawigacyjno- rowerowy/ treningowy . Bo jeżeli jako uniwersalna nawigacja to jest w czym wybierać. Ale jeśli to ma być kombajn to pole zawęża się do w zasadzie dwóch godnych polecenia firm - Wahoo i Garmina . Reszta to substytuty mniej lub bardziej zjadliwe. Tu musisz brać pod uwagę całokształt nie tylko samo urządzenie. Kluczowy w tym wypadku jest ekosystem / platforma analityczno "wspomagająca". Tak ,że zwykły podział na przedziały cenowe jest raczej bez sensu ..... przynajmniej z punktu widzenia zaawansowanego rowerzysty.
  23. Na klatę to najlepszy wybór. W zależności od intensywności użytkowania spokojnie da radę od dwóch do wielu sezonów. W między czasie wyjdzie kolejna generacja ......doskonalsza😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...