Skocz do zawartości

nctrns

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    415
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez nctrns

  1. @HSM Ta odnoga przed Tarnawą Niżną jest ciężka do przejechanie, duże, luźne, ostre kamienie, dziury w drodze, miejscami stromawo. Wszystko się da, ale czy warto? Przy Sinych Wirach kończy się szuter a zaczyna się normalny górski szlak. Względnie płaski, ale jednak na slickach bym się tam nie pchał. @spineq Na gravelach da się, ale myślę że będzie trochę wypychu, no i ciut skilla terenowego trzeba mieć, ale to moje zdanie. Ja tam byłem pieszo, nie rowerem
  2. Jeśli jesteście na oponach <28 i w pedałach i butach szosowych, to te fragmenty linią przerywaną na mapie RWGPS to bym sobie odpuścił raczej. W okoliach Tarnawy i Mucznego na pewno będzie tam ciężko szosą. Jaworzec - Sine Wiry - Polanki też będzie ciężko, zwłaszcza przy samych Sinych Wirach. Jak macie buty MTB to na piechotę obejdziecie to jakoś. Na road+ z oponami >32 moooże dacie radę jak macie jakieś doświadczenie terenowe z MTB czy czegoś podobnego. Reszta trasy na oko to będą asfalty różnej jakości, mogą być miejscami mniej lub bardziej dziurawe ale przejezdne. No i tak jak Wojcio powiedział, w sierpniu miejscami na głównych drogach będzie spory ruch samochodowy, a drogi są wąskie i kręte. Edycja: w ogóle patrzę na mapę turystyczną jeszcze i odcinek do Zagrody Żubrów prowadzi jakąś stokówką chyba, tam to MTB może być ciężko.
  3. To napisz do Cube po co dali w Attain te mocowania, jak nic do nich nie oferują.
  4. Ogólnie wydaje mi się że to dodatkowe mocowanie na bidon, nie spotkałem się z torbą, którą można tak zamocować. Ale nie jestem bikepackerem, więc nie znam całego rynku. Edycja: co ciekawe, jest jakaś torba, która pewnie jest tak mocowana na zdjęciu poniżej ze strony Cube, ale nie widzę takiej w ofercie. @GryQ jak znasz język Goethego lub Szekspira, to może warto napisać do nich maila z zapytaniem co to za cudo. Edycja 2: Zagadka rozwiązana, Cube Agree Storage Box https://www.cube.eu/pl-pl/cube-agree-storage-box/12823 https://skiteam.pl/torby-i-sakwy/3436-sakwa-cube-12823-agree-storage-box-4054571163905.html Kompatybilne z Cube Agree 2022 i nowszymi. Trzeba Cube'a pytać czy do Attain też podejdzie. Możliwe że tak, skoro te inserty tam wrzucili.
  5. Wspieranie lokalnego biznesu - wywaliłem się na rowerze, wygięty hak. Idę do autoryzowanego sklepu, gdzie rower kupiłem - nie mają haka, ale producent im może wysłać, tylko że za wysyłkę samego haka zapłacą tyle, że lepiej wyjdę na tym, jak zamówię sobie go sam - tak mi powiedzieli, tak zrobiłem... A no i oczywiście sam musiałem sobie model haka dobrać, bo oni nie byli pewni.
  6. Akurat to jest EC Łęg
  7. Bo miało być ciepło, ale nie było
  8. @spidelli z moim defy to była śmieszna historia. Powtarzałem żonie od dłuższego czasu, że muszę kupić nowy rower, więc była w zasadzie na tak. W sierpniu mnie już telepało mocno na zakup, poszedłem z nią do sklepu i mi powiedziała żebym kupił wyższy model bo lepsze malowanie i ładniejszy aż się w sklepie śmiali.
  9. Po pierwsze, jak powiedział szajbna - w 105 klamki mają baterie zegarkowe, do wymiany, nie ładowania. Klamki z resztą nie są połączone żadnym kablem z resztą układu (chyba że poprzedni właściciel coś modyfikował) Po drugie, sprawdź kabel i ładowanie z inną ładowarką. Najlepiej jak najsłabszą, 5V 1A, żadne Quick Charge 60W itp.
  10. No i przy trenowaniu na takie objętości, to jednak pomiar mocy w rowerze, chociażby jednostronny w korbie (na ten moment chyba najtańsza opcja) by się przydał. Wtedy i treningi na zewnątrz konkretniejsze zrobisz, i na docelowych eventach lepiej ci będzie pilnować czy nie przesadzasz.
  11. Kup gianta defy. Wejdą szerokie kapcie, jak zajdziesz do zera z podkładkami, to pozycja zbliżona do TCRa, nie wygląda jak dziadkowóz. Di2 na promkach powinieneś znaleźć w rozsądnej cenie.
  12. Masz 7120 mechaniczną? https://si.shimano.com/pl/dm/RADBR02/adjust_reach Di2? https://si.shimano.com/pl/dm/RADBR10/adjust_reach
  13. Średnica rolki to 30mm, a czujnik chce obwód. Obwód rolki 30mm to z prostej matematyki ~94mm, tak jak podaje gdzieś w dokumentach suportowych elite. Obwód standardowego koła szosowego to ponad 2000 mm. Dlatego jak garmin sobie zakłada jakąś domyślną wartość w tym rzędzie wielkości, to pokazuje głupoty zamiast prędkości i dystansu.
  14. W garminie w ustawieniach czujnika prędkości trenażera musisz ustawić obwód rolki zamiast obwodu koła. Jak masz rolkę 30mm (a chyba taka jest w Novo), to będzie 94mm. Jak masz rolkę 45mm - obwód 141.
  15. Ale ten defy w przyszłości to już musi być plastikowy!
  16. @KNKS Toż przecież już pisałem autorowi, żeby dołożył do dogmy albo sworksa, wtedy wszystkie problemy się rozwiążą
  17. Nie wiem czy o tym lansie mówisz z doświadczenia, czy masz po prostu takie wrażenie z powodu postów latających po internecie. Jeżdżę "na szosie" od 2017 roku. Uszosowioną przełajową meridą. Zaczynałem w ciuchach z decathlonu. Zaliczyłem przeróżne ustawki w Krakowie i nigdy nie miałem problemu, żeby ktoś na mnie krzywo patrzył (jak już nauczyłem się jazdy w grupie). Jeśli to z twojego własnego doświadczenia - to chyba źle się dzieje na podkarpaciu. Jeśli chodzi o fitting, to zapytaj w Bike&Chill w Dębicy - jest to dość nowe miejsce, więc nie wiem jak z opiniami. Jeśli chodzi o sprawdzone miejsca, to na pewno Jarek Dymek w Myślenicach, Veloart w Krakowie i Wertykal w Zabierzowie pod Krakowem. Jeśli chodzi o stabilność na rowerze - przede wszystkim decyduje kąt widelca. Im bardziej płaski, tym rower stabilniejszy. Potem rozstaw osi (zwany też bazą kół - brzydka kalka z angielskiego wheelbase), długość mostka (nie może być zbyt krótki), szerokość kierownicy i inne parametry. Zazwyczaj szosy race są bardziej nerwowe, endurance i gravele bardziej stateczne. Są projektowane jako całość, więc wszystkie te parametry współgrają.
  18. Przeczytałem cały temat i mam kilka przemyśleń: Jeśli nie zamierzasz walczyć o pudło, to naprawdę geometria nie zrobi ci wielkiej różnicy w wynikach, idź na pre-fitting albo weź to co ci się podoba / wydaje wygodne. Jeśli myślisz o zorganizowanych wyjazdach zagranicznych na szosę, to poczekaj chociaż aż przejeździsz jeden sezon i weźmiesz udział w kilku ustawkach. Chyba że znajdziesz jakiś obóz typowo dla początkujących i będą uczyć jazdy w grupie itd. Ogólnie te wyjazdy bywają różne i musisz poszukać takiego, który będzie ci odpowiadał atmosferą i poziomem (np podział uczestników ze względu na poziom zaawansowania / wytrenowania). Trzeba obserwować organizatorów i pytać. Tak, szosowcy niestety potrafią być snobami i kręcić nosem na "marketowe" rowery, ale ostatecznie liczy się to jak jedziesz. Jak objedziesz ustawkę na romecie, krossie czy na crossie i w sandałach, to nie ma znaczenia sprzęt. A już najmniejsze znaczenie ma to czy masz rower aero, race czy endurance. Największym pośmiewiskiem są osobnicy "więcej sprzętu niż talentu", odwaleni jak stróż na boże ciało, na najdroższych rowerach, w najdroższych ciuchach, mocni w gębie, a nie potrafią zachować się w grupie i utrzymać na kole. Jeśli twoim głównym kryterium jest "jak to będzie wyglądać i co ludzie pomyślą", to proszę cię - odpuść ten sport i nie dokładaj się do problemu snobizmu z poprzedniego akapitu, bo finalnie będziesz dokładnie takim człowiekiem, który ocenia innych po sprzęcie. Albo dołóż sobie 2-3x budżet, kup dogmę albo sworksa i szpanuj na dzielni a nie zadawaj w kółko głupich pytań. Tak, wygląd roweru jest ważny, ale przede wszystkim ma się podobać tobie, spełniać twoje wymagania i być wygodny w zakresie swojego przeznaczenia. Więc jeśli faktycznie chcesz kupić szosę i jeździć, to kup rower który według ciebie spoko wygląda i nie oglądaj się na innych.
  19. Sklep https://roweroza.pl/ ocena: NEUTRALNA Chciałem zamówić buty. Znalazłem jeden z dwóch sklepów w całej chyba Europie, który ma kombinację kolor/rozmiar, jaką chciałem. Informacja że towar w magazynie zewnętrznym, dostawa do 10 dni. Więc podejrzliwie piszę maila, czy na pewno mają. Tak, ostatnia sztuka - zamawiam. Następnego dnia informacja, że jednak nie będzie... Ale kasę zwrócili od razu, jak powiedziałem że nie chcę innego koloru.
  20. Jeśli chodzi o karbon i kamienie - oklejenie w newralgicznych miejscach folią ochronną i elo. Karbon zasadniczo jest też łatwiejszy do naprawienia "zgodnie ze sztuką" niż alu, jakby się coś stało.
  21. Teraz jest nowe jarzmo w ramie, które działa lepiej niż kiedyś. Wcześniej był problem z syfem dostającym się do środka oraz z odpowiednim dokręceniem sztycy, żeby nie zjeżdżała. Teraz jest lepiej. Mam od kilku miesięcy Gianta z D-Fuse i na razie brak problemów. Ale tak, główny problem to że jesteś zasadniczo skazany na sztyce od Gianta.
  22. Oooo panieeee. Raczej były. Całkiem popularne jeszcze tak jakoś do 2010 w rowerach dla amatorów i wyprawowców.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...