Skocz do zawartości

KSikorski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 209
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez KSikorski

  1. Wszystkie elementy może Ci dorobić warsztat SFR z Lublina.
  2. Bębenek to nie jest uniwersalna część. Po za nielicznymi wyjątkami musi to być część zamienna dedykowana do konkretnego modelu piasty. Za 1550zł (tyle dałem) to już da się kupić koła na wypasie - novatec d791/d792, sapim race I obręcze ztr arch mk4. Jeśli mają być po prostu solidne to znajdziesz sporo taniej.
  3. Oczywiście. Nie wiem ile dzieci wychowywałeś. Ja się na swoich nauczyłem że jedne zajawki trwają 3 dni a inne zostają na stałe, a od geometrii rowerku o wiele ważniejszy jest kolor. Może być że Rodzice zafundują rower enduro (5500-6000zł), ale wrzucenie sztycy i widelca (1500zl) do aktualnie posiadanego, wcale nie najgorszego, roweru na początek ma swoje uzasadnienie gdy jest to zapoznawanie się z tematem.
  4. Fizyka mówi że im mniej ciśnienia w sprężynie powietrznej tym mniej siły wygeneruje. Będzie wolniej wybijać, ale czy jest to zasadniczy problem z perspektywy użytkownika? Rama ma kategorię 3 wg astm, ale użytkownik waży 1/2 masy normalnego użytkownika, więc ja bym się nie obawiał. Nie ma co iść w rower enduro w przypadku w którym zajawka może potrwać miesiąc i się skończyć.
  5. Pod sterówkę 1 1/8" można kupić w niewielkich pieniądzach manitou markhor i to jest dobry wybór dla lekkiego człowieka. Pod hopy można go dodatkowo stuningować tłumikiem ABS+ za około 130zł. Przy wyborze konkretnego amortyzatora trzeba tylko zwrócić uwagę jaka piasta jest z przodu. Z zdjęć na stronie producenta wynika że jest tam sztywna oś, ale nie piszą wprost czy to 15x100 czy 15x110, ponadto nie znamy rocznika roweru. Zewnętrzne prowadzenie kabla sztycy i regulacja ciśnienia pompką to na pewno kind shock Lev. Być może też pro koryak, trzeba by było sprawdzić.
  6. Producent dla tego roweru dopuszcza uskoki o maksymalnej wysokości 60cm, co w połączeniu z niską wagą użytkownika pozwala zacząć zabawę z skakaniem - takie jest moje zdanie. Jeśli chodzi o sztycę to trzeba dobrać taką, która pod jarzmem ma schowany wentyl i pozwala pompką do zawieszeń wyregulować ciśnienie. Jeśli chodzi o widelce to epixon nie, tam jest nierozbieralny tłumik. Musi być rozbieralny tłumik żeby zmienić lepkość oleju z uwagi na niską masę użytkownika. Recon Silver to ciężki grzmot. Poszukałbym czegoś poniżej 1800g.
  7. MTB błoto i śnieg: Przód Specialized butcher grid trail T9 29x,23 Tył Specialized eliminator grid trail 29x2,3 MTB uniwersalne: Przód/tył Specialized Ground Control grid T7 29x2,35 MTB-gravel błoto i śnieg: Przód Specialized fast trak grid T7 29x2,2 Tył Specialized renegade control T5 29x2,2 MTB-gravel uniwersalne: Przód/tył Michelin Wild Race`R Ultimate Advanced 29x2,25 Te komplety to mieszanka doświadczenia, preferencji i promocji aktualnych w chwili zaistnienia zapotrzebowania.
  8. Ciężko by było inaczej, to forum internetowe a nie seminarium dyplomowe na AWF. 😉 Ja mam pomiar też w rowerach. Po prostu jeżdżąc w terenie zawsze wkładam więcej niż na chomiku, co by się nie działo.
  9. Wg algorytmów garmina, w moim przypadku, treningi na dworzu są zawsze dużo bardziej efektywne niż te na trenażerze. Mając interwały dajmy na to w 5 strefie mocy trenażer będzie trzymał to jak od linijki. Robiąc to samo, ale na leśnym podjeździe raczej pilnuję by nie spaść poniżej dolnej granicy mocy, a w praktyce wychodzi więcej tego wysiłku. Co ważniejsze, na trenażerze przerwa to zamulanie w 1 czy w 2 strefie mocy, w terenie jest to zjazd singlem z małą mocą, ale tętnem 170 ;-D
  10. Bezpośrednie porównanie bieżnika barzo i ground control: https://photos.app.goo.gl/wRp9Po1XCr1FNHmM7 Perspektywa nie jest 1:1, ale widać że ground control ma znacznie groźniejsze boczne klocki i szerzej rozstawione klocki centralne. Barzo ma mało groźne klocki boczne i środkowe ustawione "jeden za drugim". Zatem ground control lepiej się oczyszcza z błota i lepiej trzyma w pochyleniu. Barzo będzie szybsza na ubitym podłożu. Różnica w masie nie jest porównywalna, bo barzo na zdjęciu jest w wersji TLR z bokami bez wzmocnień, żeby było porównywalne to trzeba by było referować do wersji TNT. Osobiście wybrałbym ground control grid T7 jako bardziej uniwersalną oponę od barzo TNT. Lubię gdy rower trzyma się jako tako gleby idąc w przechyle/ Można rozważyć też ground control control T7 (w sensie karkas control a nie grid) jako lżejszą alternatywę, jeśli wytrzymałość na dobicie opony i boczne rozcięcia nie jest priorytetem.
  11. Raymony sprzedają na pewno centrum rowerowe i activa z Rudy Śląskiej. Activa na pewno je serwisuje. Niemniej podejrzewam że w sprawach gwarancyjnych będziesz musiał odsyłać go do pierwotnego sprzedawcy. Warto zapytać sprzedawcę i producenta.
  12. W zeszłym roku kupowałem Reverba C1 i Deluxe Ultimate. Wybrałem opcję najłatwiejszą - kupiłem w lokalnym serwisie, który zaopatruje się bezpośrednio w Aspire. Tym samym mam sprzedawcę, serwisanta i gwaranta w jednym podmiocie.
  13. Potwierdzam. Reklamowałem kilka lat temu rebę kupioną w CR, przestała działać blokada. Wysłana, odesłana, działała. Co z nią robili - nie wiem, ale efekt był zgodny z oczekiwaniem.
  14. Nienawidzę chomika, ale przy dwójce małych dzieci to jedyna opcja dla mnie żeby jako tako utrzymać formę. Jak było jedno dziecko, które o 20 już spało to sobie chodziłem w zimę po ciemku pojeździć. Jak jest dwójka, które idą spać po 21.30 to już nie chce mi się wychodzić na mróz, ciemno i słotę. Siłą rzeczy odpalam trening z garmin connect na edge`u, w słuchawki jakieś słuchowisko i jazda... wczoraj od 22.30 do 23.30 słuchałem wykładu o kwantowej teorii pola i próbach jej pogodzenia z ogólną teorią względności, robiąc przy tym powtórzenia w piątej strefie mocy.
  15. To by miało sens gdybyś miał aktualnie o rozmiar za mały rower.
  16. Zastanawiające, bo waży praktycznie jak "pełny" Sid na goleniach 35mm, a w opisie stoi "SL" i 32mm...
  17. Jak opony nie są zużyte to obiektywnie nie ma po co. Ja oponę "downcountry" stosuję latem. Na zimę zakładam opony enduro. Do końca listopada jeździłem na 2x ground control. Na jednym z lokalnych singli mam dropa z wejściem w zakręt tuż po lądowaniu. Zawsze trochę mną tam zamiatało. W grudniu założyłem zestaw butcher / eliminator. Pierwszy zjazd, lądowanie i... rower pojechał jak po szynie, żadnego zamiatania. Na Jeleniowskie zimą widziałbym zdecydowanie opony enduro. Zatem opona robi różnicę, pytanie czego oczekujesz. Duże różnice będą między kategoriami opon. Różnice między oponami wysokiej jakości różnym producentów, ale z jednej kategorii, będą prawdopodobnie subtelne.
  18. Numer seryjny wskazuje na damper Ario, więc coś się tu kupy nie trzyma. Napisałbym pytanie na suport@sram.com , odpisują na bieżąco. Nawet jeśli nie ma zestawów serwisowych to prawdopodobnie wszystko da się dobrać.
  19. Co prawda nie jeździłem na syerra, ale miałem je w ręku. Bieżnik bardziej agresywny niż barzo. Karkas mocniejszy niż barzo. Producent i mieszanka ta sama jak barzo TNT. Dlaczego więc miałaby być mniej przyczepna niż barzo? Pozostając w temacie opon "Downcountry" osobiście polecam specialized ground control grid T7. Przejechałem na takich sudety Divide i się nie zawiodłem. Podobno maxxis forekaster 3c maxxterra to też dobra propozycja z tej kategorii.
  20. Dasz wąskie opony to będzie bardziej trzęsło. Lepiej zostawić szerokie opony o niskich oporach toczenia i pozbyć się dętek. Niemniej na podjazdy z dziećmi to warto rozważyć rozwijany hol. Mam, używam, polecam.
  21. Dla przykładu carbonowy top fuel za 13 tysięcy. Ja wiem że tylko rozmiar S, lecz pokazuje to skalę zagadnienia i skalę bezsensu tego procalibra za 16 tysięcy. https://strefasportu.pl/pl/p/Rower-TREK-Top-Fuel-9.7-matte-raw-carbon-roz.-S/15651?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA7NO7BhDsARIsADg_hIb2kiYimbQaHknEWj-SkmRzvtQoqHGH-bWfE3JEMiO-FU7h_QtrpasaApHsEALw_wcB
  22. Nie ma problemu. Klamot do tarcz z bitula też bywa przydatny do pracy z obręczą, zwłaszcza cienką.
  23. Takie wgnioty prostuję sobie średnio dwa-trzy razy w roku 😄 Polecam to narzędzie: https://bitul.pl/pl/p/NARZEDZIE-DO-PROSTOWANIA-OBRECZY-WH011/182
  24. KSikorski

    [Korba] Shimano SLX M7000

    Mam taką, ale z pomiarem mocy inpeak. (więc cena będzie jak za inpeak)
  25. Jeśli chodzi o zmianę koloru + zachowanie gwarancji to polecam specyfiki typu "K2 guma w spray`u" lub "Plasti Dip". Miałem, używałem, działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...