Skocz do zawartości

RowerowyMaciej

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    214
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez RowerowyMaciej

  1. Decathlon oferuje: https://www.decathlon.pl/p/napoj-izotoniczny-w-proszku-iso-o-neutralnym-smaku-650-g/_/R-p-304230?mc=8518584&utm_campaign=productpage&utm_medium=share&utm_source=mobileapp Może przetestuję.
  2. Hej, pozwólcie, że odświeżę temat. Przez lata używałem Isostar w tabletkach, bo było to najwygodniejsze na wyprawach. Woda ze sklepu, tabletka do bidonu i gotowe. Chciałbym jednak coś maksymalnie neutralnego: bez smaku, zapachu i cukru. Polecicie coś? pozdrower!
  3. Hej! Piasta: Shimano DH-3D32-NT Obręcz: DT Swiss 545d RTE0XXDPS32S021135 Kalkulacja 1: https://kstoerz.com/freespoke/?link=1&rim=555&hub=527&n=32&xL=3&xR=3 Kalkulacja 2: z DT Swiss załączona. Różnica między lewą, a prawą stroną wynosi 0.7mm. Kupić na obie 290mm czy 290mm na lewą i 291mm na prawą stronę jak sugeruje DT Swiss? Pozdrower!
  4. Czy jeśli zastosuję obręcz o 1-2mm szerszą lub węższą to będzie to miało realny wpływ na jazdę? Dziękuję
  5. Zdaje się, że łączenie pinami wygląda tak: https://www.bikeforums.net/22732917-post14.html Nie widzę śladów zgrzewania.
  6. To jest ta obręczy tyle, że czarna: https://www.trekbikes.com/us/en_US/equipment/cycling-components/bike-rims-accessories/bike-rims/bontrager-connection-700c-32-hole-disc-rim/p/41212/?colorCode=greylight Łączenie: pinned. Nie wygląda na pękniętą, górne krawędzie są przesunięte.
  7. Dziękuję, macie rację. Dobrego dnia!
  8. Miejsce łączenia się rozjechało. Chyba więc nie ma innej drogi niż wymiana… Na chwilę zanim przyjedzie obręcz można na tym po względnym naciągnięciu lekko dojeżdżać do pracy 3 km po DDR?
  9. Hej! Czy z takiej ósemki da się wyjść czy lepiej kupić nową obręcz i się nie bawić? Dziękuję
  10. Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi!
  11. Hej, w gravelu chcę zamontować dynamo w piaście 6V/3W coby być zgodnym z niemiecką normą StVZO. Są dwie możliwości: Wymiana piasty, szprych, zaplątanie i zostaje sama obręcz. Nie mam pewności czy to się opłaca... Aktualnie mam takie koła: WTB SX19, 32/32h, quick release sealed hubs, 700cx19, tarcza na 6 śrub. Pasowałoby mi DH-3D32-QR (https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/shimano/DH-3D32-QR.html). Chyba, że coś innego jeszcze jest na rynku? Zakup gotowego koła, ale te z ww. dynamo występują (chyba wyłącznie) z mocowaniem na śrubę. Są dostępne konwertery na oś QR. Czy zadziałają z piastą z dynamem? Zależy mi na QR, a nie nakrętkach. Proszę o podpowiedź;)
  12. Mocowanie na sztyce, na pasek od SKS mam jakieś 10 lat. Trzyma się jak przyklejone, polecam.
  13. Hej, Tubus Fly spełnia kryteria wagowe. Mam i polecam. Jak chcesz mocować plecak czy torbę? I czy nie prościej mała sakwa 15l?
  14. Dziękuję za Wasze odpowiedzi! Wniosek dla mnie: silnik montowany centralnie z czujnikiem nacisku wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jak bateria padnie nie będzie źródłem dodatkowych oporów. Zmienia natomiast linie łańcucha. Podobnie jednak linie łańcucha zmienia silnik w tylnym kole, w końcu trzeba rozgiąć widełki. Przynajmniej tak to rozumiem:) Co do dystansu i dolegliwości - kwestia stroju, ustawienia kierownicy, rodzaju siodełka itd. Wypracowane latami. Za 3 tygodnie w planach 180 km w 15-16 godzin. Po co? Żeby przełamywać własne ograniczenia i zrobić coś, o czym większość nawet nie pomyśli.
  15. Jest jeszcze kwestia głośności: silnik w kole bez przekładni jako jedyny może być bezgłośny. Potwierdzacie?
  16. Dziękuję za Wasze odpowiedzi, o to mi chodziło, o kierunek poszukiwań;) Przed zakupem zestawu wynajmę rowery z podobnym napędem. Oglądałem filmy Taby, ale informacji o różnych rodzajach czujników nie wychwyciłem. Różnicę między czujnikiem kadencji/PAS, a czujnikiem nacisku na pedały/momentu obrotowego wyjaśniono tutaj: https://m.youtube.com/watch?v=gdIxTRgaOCc&pp=ygUYQ3p1am5payByb3dlciBlbGVrdHljem55 Więc albo silnik centralny, w którym czujnik kadencji i nacisku na pedały są zintegrowane. Albo silnik w kole i dodatkowo dwa czujniki. Jak rozumiem w silniku centralnym zintegrowany jest też sterownik, przy silniku w kole albo zewnętrzny albo w szynie baterii?
  17. Albo przynajmniej jakiś kierunek: rodzaj silnika, proponowaną moc...
  18. Dzięki. Czytałem ten wątek, oglądałem recenzje Swytch. Rozumiem jednak, że w PL producent żadnego wsparcia nie oferuje i nie wiadomo kiedy można spodziewać się zestawu. Pytam więc nie o teoretyczną wiedzę, a kogoś z praktyką;)
  19. Hej, zastanawiam się nad konwersją Diamant Elan żony (https://www.diamantrad.com/bike/elan-her-2021/) na e-bike. Nie mam jednak doświadczenia i chciałbym poprosić Was o nakierowanie na jakiś zestaw do konwersji. Dystanse 50 km to nie problem bez wspomagania. Przejedzie i 150 km w jeden dzień. Celem jest niewielkie wspomaganie tak by dało się jechać dłużej z mniejszym zmęczeniem, wsparcie w jeździe pod górę. Wspomaganie powinno więc być kontrolowane, łatwe do opanowanie i hmm... adaptacyjne? Trasa: drogi rowerowe, czasem szutrowe, lekki las, nic ciężkiego. Nie wiem jaki rodzaj silnika wybrać i czy 250W to nie za dużo. Nie chcę umieszczać baterii nad bagażnikiem. pozdrower!
  20. Hej, chcialbym nawinąć cienką owijkę w stylu taśmy na starą. Mam problem jednak ze znalezieniem takiej: rowerowe są grubsze, a do rakiet tenisowych czy wędek za krótkie. Polecicie jakieś rozwiązanie? Dziękuję, pozdrower!
  21. Hej, ostatnio nabyłem: 1. Małą torbę podsiodłową, mieści klucze i portfel, polecam do takiego zastosowania: https://a.aliexpress.com/_EJYhclP I trzy przedmioty w jakiejś promocji po 7,5 zł jakoś każdy: 2. Trąbkę coby kierowca samochodu miał szansę usłyszeć sygnał, działa: https://a.aliexpress.com/_EuQgEQ1 3. Okulary fotochromatyczne, działają, szczerze polecam: https://a.aliexpress.com/_EwkovlT 4. Okulary polaryzacyjne, nie polecam: odblaski czy światła roweru lub samochodów mają poświatę w nich: https://a.aliexpress.com/_EHeOHNb
  22. Hej, jeśli jeżdżę na dętkach to nie muszę się przejmować opisywanymi wyżej kłopotami z jakością? pozdrower
  23. Dzięki! To bardzo cenna uwaga, stawiam na komfort. Spróbuję z szerszymi niż 38c:)
  24. Dzięki za odpowiedź! Mam zamontowane błotnik SKS EDGE AL 46 i maksylna szerokość opony wg specyfikacji to 40 mm. Być może milimetr-dwa mnie, bo w okolicy tylnego trójkąta miejscu musiałem zwęzić błotnik. Zatem te 38c musi zostać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...