Skocz do zawartości

Gradory

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    282
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Gradory

  1. Przymierzałem buty w Decathlonie. Strasznie wąskie. Nie dla mnie.
  2. Jestem "normalnym rowerzystą, który tak sobie śmiga". W zawodach nie jeżdżę. Dobrze mi się jeździło w butach z twardą podeszwą SIDI (bardzo stare, długo je miałem) i Shimano XC7. Przy takich zakupach problem polega na tym, że takiego towaru jak buty nie można przetestować przed zakupem. Przymierzenie w sklepie to tylko namiastka. Jak kupowałem buty do biegania w specjalistycznym sklepie dla biegacza, to chociaż po korytarzu w centrum handlowym można było się testowo przebiec kilkadziesiąt metrów. W przypadku butów SPD nie chciałbym kupić takich z miękką podeszwą, żeby po jednej jeździe przekonać się, że to nie to, ale takie buty są przynajmniej tanie. Tym bardziej można się przejechać na topowych butach, bo te są bardzo drogie. Dlatego zrzędzę tu na forum, bo buty SPD kupuje się prawie w ciemno.
  3. Wiadomo, że powyżej 1000 zł, ale nie wiem, czy warto dać 1500 czy więcej za topowe buty. Czytałem, że Shimano XC9 są wygodniejsze niż XC7 pomimo twardszej podeszwy.
  4. Aktualnie mam Shimano XC7. Dobre ale bym chciał ze sztywniejszą podeszwą więc w przypadku tej firmy byłoby to XC9.
  5. Wiosną chciałbym kupić wysokiej klasy buty (formalnie są to półbuty) do XC i trail z bardzo twardą podeszwą, z dwoma pokrętłami, do szerokiej stopy i wygodne. Czy koniecznie trzeba kupować drogie markowe buty typu SIDI, czy da się znaleźć taniej coś podobnej klasy u mniej znanych producentów?
  6. Czy zawodnicy enduro jeżdżą w butach z twardą podeszwą jak do XC i pedałach bez klatki, czy raczej z miękką podeszwą i w pedałach z klatką, lub ewentualnie z klatką z pinami?
  7. Dzięki wszystkim. Zostaję w moim trailu przy pedałach bez klatki, bo innych butów niż z twardą podeszwą nie chcę.
  8. Więc przy butach z twardą podeszwą klatka nie ma sensu?
  9. Co właściwie daje dodatkowa klatka w pedałach zatrzaskowych?
  10. Czy mogę nie bawić się w odmierzanie długości łańcucha i dobrać ilość ogniw identyczną jak w starym napędzie?
  11. Mój łańcuch akurat nie miał spinki, co było napisane w aukcji na Allegro, gdzie kupiłem. Nie zauważyłem tej informacji o braku spinki. Co do tych numerów, to popatrzyłem po aukcjach w Internecie i są one różne na łańcuchach tego samego typu. Wynika to pewnie z tego, że Sram zamawia swoje łańcuchy u różnych producentów w Azji i mają one numery zależne od producenta (każdy producent swój), żeby w razie czego Sram mógł rozpoznać od kogo pochodzi łańcuch w przypadku reklamacji czy czegoś innego. Tak jest w przypadku kabli stosowanych w budownictwie, co akurat znam dość dobrze i z łańcuchami może być podobnie.
  12. Kupiłem części, ale mam pytania. Łańcuch oryginalny ma napisy: SRAM EAGLE 507, nowy SRAM EAGLE 170. Czy to jest to samo? Nie kupiłem spinki, bo myślałem że przyjdzie z nowym łańcuchem. Czy muszę zastosować spinkę oryginalną SRAM, czy mogę kupić jakąś inną?
  13. Wolałbym Shimano, ale przerzutka i manetka są Sram. Nie wiem jak z kompatybilnością. A GX Eagle to raczej klasa Deore XT niż SLX.
  14. Problem polega na tym, że coraz częściej spada łańcuch z przedniej zębatki (korby). Na kasecie jeszcze łańcuch nie przeskakuje.
  15. Rower to: Fuel EX 9.7 29 - Trek Bikes Miał od razu w sklepie zmieniony napęd na GX Eagle. Oryginalny łańcuch wytrzymał 7 000 km. Nigdy nie był zmieniany, bo przegapiłem wyciągnięcie ponad 0,75% i już został do końca.
  16. Mam napęd SRAM GX Eagle 1-12 10-50T z 2018. Dawniej robiłem przy rowerze, mam narzędzia, ale nie jestem na bieżąco z nowszym sprzętem. Chcę uniknąć problemu kupna nie tych komponentów, które powinienem kupić. Czy kaseta to GX Eagle XG-1275 jak w linku? Kaseta SRAM GX Eagle XG-1275 XD Drive 10-50T 12s (bikestacja.pl) Czy zębatka przednia to GX Eagle X-Sync jak w linku? Zębatka Sram GX Eagle X-Sync 2 32T Boost 12s offset 3mm (bikestacja.pl) Łańcuch tan? Łańcuch SRAM PC-GX Eagle - Rowertour.com Kółka przerzutki te? https://mrozbike.pl/kolka-przerzutki-sram-gx-eagle-p-2283.html Może jakieś nieoryginalne komponenty zastosować?
  17. W sklepie metalowym kupiełm śrubkę za 17 groszy.😀 Czekam na klej do gwintów, wkręcam i jazda.
  18. Jest jak na zdjęciu. Zauważyłem to w czasie jazdy. Była śrubka, ale odpadła zanim wróciłem do domu.
  19. Wyleciała zaślepka na wprowadzeniu linki do ramy i nie ma jak jej przykręcić, bo nie ma śrubki. Można to kupić? Jak to się w ogóle nazywa? Rower to Trek Fuel EX 9.7 2018.
  20. Po pierwszym użyciu bidonu Camelbak Podium Dirt stwierdzam, że jest on wygodny w użyciu, ale trudny w myciu, bo jest bardzo skomplikowany.
  21. Będzie myty w zmywarce po każdej jeździe.
  22. Ten w wersji Dirt kupiony. Dziękuję wszystkim za pomoc.
  23. Wolałbym z zamknięciem jak ten: BIDON BUTELKA NA WODĘ NAPOJE ZAPIĘCIE ATEST 500ml - Bidon - 12997605441 - Allegro.pl Dobry?
  24. A takie tanie bidony po 5 - 15 zł są dobre?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...