Skocz do zawartości

Dokumosa

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    12 125
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Zawartość dodana przez Dokumosa

  1. Kable przechodzą przez łożysko górne. W sterach 1 1/8" średnica wewnętrzna łożyska to 30mm a rury sterowej widelca 28,6mm - zwyczajnie żaden pancerz nie zmieści się między rurę a bieżnię. W rowerach gdzie kable przechodzą przez stery rama przystosowana jest do montażu łożyska górnego steru o zewnętrznej średnicy 52 (55/56)mm i wewnętrznej 40mm.
  2. Ma 3 cechy, które jak dla mnie obniżają jego atrakcyjność do poziomu poza zainteresowaniem... Mullet bez możliwości wsadzenia dużego koła (mogliby chociaż opcjonalnie sprzedawać widelec pod takie koło). Brak łożysk w linku Horsta. Masa.
  3. Po 299 w co najmniej 2 sklepach w pl widziałem (pudełkowe). Zwróćcie uwagę, że na ali wysyłka 27zł.
  4. Formalnie są to systemy niekompatybilne. Nie rozumiem zaskoczenia
  5. Pewnie tak, ale okazja to żadna.
  6. Tak, w 2021 na tej ramie szły jeszcze al 8.0, w modelu al 9.0 i wyższych z tego rocznika były już zupełnie inne ramy.
  7. Tarcze wyszły po około 20zł, blat korby 30zł, korba 116zł, przerzutka 80zł, stery 25-30zł, oś 21zł, mostek 38zł. Przerzutkę na aledrogo widziałem w podobnych pieniądzach, reszta gratów raczej nie ma odpowiedników występujących w oficjalnej PL dystrybucji.
  8. Mam takie same i robiłem ostatnio nimi łożyska w bębenku ms z d792sb-b12, poradziły sobie ale ile się przy tym nakłąłem... Zapewne poszłoby dużo sprawniej gdyby można było złapać pod bieżnię jak przewidziano ale w piastach nie ma takiego komfortu. Następnym razem wracam do młotka
  9. Trochę gratów z ali... tarcze a'la sram centerline 180+160mm taśma tubeless ztto 32mm uzębienie korby w systemie sram DM 34T offset 6mm zacisk sztycy 34,1mm oś przelotowa 12x176x1 podkładki dystansowe mostka mostek 70x7 przerzutka rd-m5100 stery VIARON 41,8x52 stery a'la FSA 41x52 prowadnica łańcucha deckas DM e-type korba racework 175 z suportem BSA Odnośnie przerzutki - wydaje mi się, że ma kółka z M8100, o ile pamiętam w m5100 prowadzące nie jest kierunkowe, kręcą się z maślanym oporem więc zapewne łożyskowane.
  10. Taniej będzie zmienić manetkę na deore m6100 (jeśli xt ci nie podszedł). W okolicy 40zł bywają.
  11. Klasyka z tamtych lat: PressFit, udziwnione stery (góra ZS dół IS) i przerzutka przednia DM (można zamiast niej gustowną prowadnicę łańcucha zamontować). 29x2,3 powinna się bez prob zmieścić. Całkiem przyjemnego ścieżkowca można na niej zrobić.
  12. Można ale taki, że piszczy i świeci jak osiągnie nastawiony moment siły. No i nie zawsze i nie wszędzie będzie to poręczne.
  13. Ja sprawdzałem jak te przewody w oplocie sobie radzą przy wyeliminowaniu potencjalnie najtrudniejszego do pełnego odpowietrzenia zacisku. Z jednej strony przewód zaslepiałem wkręcając w niego małą śrubę. Dla mnie żadnej różnicy nie było względem przyzwoitego przewodu fabrycznego. Pomimo 2m kabla klamka tak samo twarda. Druga sprawa - kompletnie nie brakuje mi (i chyba większości użytkownikom) siły hamowania sprawnego, tylnego hamulca. Odnośnie zagrożeń miałem na myśli chińszczyznę. O ile np. chińskie tarcze hamulcowe w pełni akceptuję (bo to kawałek stali, wszystko na wierzchu - widać zużycie czy ew. defekty tak w przypadku klocków czy przewodów (czy też całych hamulców) uważam, źe jest to zbędne ryzyko. Swoją drogą miałem 2x klocki, niby polecane ale odpadały z nich okładziny cierne. Potrafię sobie wyobrazić co może stać się z przewodem. To mi wystarczy
  14. Odbraski klasyczne jak najbardziej ale te rurki tylko jeśli wlezą w miejsce krzyżowania się szprych.
  15. To kwestia przypadku, mają inną indeksację wiec jeśli ustawisz środek kasety to w skrajnych przełożeniach kółko prowadzące nie będzie trafiać idealnie gdzie powinno. Z czasem będzie się jakość przerzucania degradowała.
  16. Miałem wiele udziwnionych przewodów i żadnen nic na plus nie wnosił względem bh90. Poza tym jesli byłby tu jakiś sensowny potencjal to fabryczne hamulce z przeznaczeniem do DH czy E-MTB dawno z czegoś takiego by korzystały.
  17. Nic więcej nie zmieniasz, np. osi, end-capów, kasety? BTW: odnośnie mitu stosowania piast dt w kołach innych producentów - zawsze jest na piastach napisane albo wprost dt swiss albo jest mały dopisek by dt swiss.
  18. W novatecu D792 nie ma żadnych end-capów . Podobnie jest w wielu innych piastach.
  19. W przypadku D792 konieczna jest wymiana osi. W DT wtmienia się tylko wnd-capy.
  20. Sprawdź czy energii w aku starczy na nadmuchanie koła mtb 2,2" od 0 do powiedzmy tych 1,8bar. Druga sprawa - czy ma wskaźnik naładowania? Jeśli nie to doładowywanie przed każdym wypadem dla pewności.
  21. Błędnie napisali, powinno być AirPrank
  22. Zapewne chodzi o popularny stop miedzi jakim jest brąz właśnie. Z brązu robi się panewki ślizgów/łożysk bo ma właściwości samosmarowne. Czysta miedź jest bardzo reaktywna (reaguje z tlenem czy aluminium) i miękka.
  23. To już jest mega przekombinowane. W pogoni za masą? Ileż takie 3 prowadnice wykonane z brązu mogą zwiększyć masę całości? 20-30g?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...