Skocz do zawartości

Dokumosa

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    11 784
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Zawartość dodana przez Dokumosa

  1. Mam znajomego w stołecznej drogówce. Wspominał ostatnio, że mają coraz większe ciśnienie na zwracanie uwagi na różnej maści jeździdła poruszające się po drogach publicznych. Czekam z niecierpliwością na jakieś pozytywne tego efekty.
  2. miesiąc temu w kilku zachodnich sklepach w tym rcz wydzialem m772 po 35-60EUR Przerzutki 6-9 rz mają taki sam wsp. przełożenia ciągu na wyhył wózka a manetki ten sam ciąg per click. W 10rz jest inny wsp. i inny ciąg. Jeśli działa to tylko ze względu na elastyczność łańcucha i wózka - szybciej się wszystko zużyje.
  3. Można jeszcze czasami trafić nową RD-M772. Ew. nie powinno być problemu z RD-M592 (jesli masz kasetę z największą koronką większą niż 28 zębów).
  4. Mam takowego UNO 7deg/70mm, ale mój z tych jeszcze lżejszych...
  5. Ten bębenek był stosowany tylko w wiekowych piastach jak (do weryfikacji): m555, m570, m575, m725, m756, m770 i pewnie kilku innych z podobnego okresu. Wątpię żeby podszedł jakiś ze wspomnianych.
  6. Tego jeszcze nie mam ale w funkcjonalnie analogicznych, tanich, prowadzaczach po śladzie, aktyeności, które zostały już zsynchronizowane z apką mobilną są automatycznie nadpisywane poczynając od najstarszych.
  7. Przyzwoite łożyska do d042 to okolice 30-40zł (np. KYK). W praktyce przy przeplocie zwykle daje się nowe szprychy (bo te jeśli były zbyt luźne to są wypracowane przy zagięciu oraz w miejscach krzyżowania) a nyple zwykle są już nadgryzione zębem czasu i korozją elektrochemiczną. Jeśli upierasz się z pozostawieniem szprych to tylko nyple wymień. Jeśli koło się rozcentroeywało to znaczy, że było niepoprawnie naciągnięte. Po stronie napędowej naciąg powinien być w okolicy 1200N i rozrzut naciągu +/-10% na danej stronie. Centrownica nic tu nie wniesie. Potrzebny tensometr.
  8. Piasta d762 to szmelc ale tx505 to jeszcze większy szmelc. Z novateca bezpiecznym zakupem jest d042sb. Jeśli masz obecnie sprawną piastę to kup tylko obręcz (może być rodi excalubir) oraz komplet nowych nypli tej samej dł co obecne i przepleć. Koła padają zwykle z powodu błędów przy naciągu (za słaby naciąg i brak równomierności).
  9. Jeśli chcesz zostawić obecne szprychy to nowa obręcz musi mieć wymiar ERD taki jak obecna.
  10. Czy znalazłeś może gdzieś gumkę kondomkę dla tego GeoIDa?
  11. Widać jesteś miłośnikiem taniego szmelcu od chińczyka i próbujesz tym zainteresować na siłę jakąś szerszą społeczność. Zamiast przyjąć to starasz się dyskredytować argumenty znaczniej bardziej obeznanych w temacie użytkowników, którzy w przeciwieństwie do ciebie mieli jakiś szerszy kontakt z tymi i zupełnie innymi produkatmi. Bardzo chcesz to kupić to kup i nie oczekuj, że ktoś podejmie za ciebie tą decyzję czy wręcz jej przyklaśnie.
  12. Wszystkie sygnowane przez DT mają od strony pomarańczowej uszczelki LLU i po str czarnej LLB. A co do uszczelnień są jeszcze DD które mają uszczelnienie wargowe dwustronne tzn. z łożyska nic nie wylezie jak i do niego nie wlezie. KYK 6902 udało mi się kupić całkiem niedawno po 6zł.
  13. Ważne żeby nowe łożyska posiadały uszczelnienia kontaktowe czyli (L)LU. Zwykłe uszczelnienia 2RS mają szczelinę między uszczelką a mniejszą bieżnią na tyle dużą, że z czasem woda tam się dostanie.
  14. Głównie to chodzi o stabilizację. Bawiłem się wieloma kamerkami ale dopiero GP8 robi pod tym względem robotę. Na materiale z kamerki z kiepską stabilizacją widać tylko rozmycie.
  15. kup spbie pompkę pod choinkę, na pewno się przyda
  16. To tylko oznaczenie modelu. W każdym razie to wybór między dżumą a cholerą.
  17. To jest 1:1 Cycplus M1. Jak chcesz ten ślad? w .GPX czy obrazek?
  18. No i zwykle najczęstszym wyłączeniem odpowiedzialności producenta jest użytkowanie niezgodnych lub niedopuszczonych przez producenta innych elementów jak sztyca, suport, stery itp. A jeśli rama była sprzedana razem z resztą roweru to zapewne jest zapis o nieautoryzowanych przez producenta modyfikacjach (wymiana każdego istotnego elementu roweru).
  19. Dla spokoju własnego umysłu. Przez moje ręce przeszło całkiem sporo amortyzatorów, które nie miały serwisu zerowego, przejeździły sezon albo więcej. W środku praktycznie w każdym przypadku stan fabryczny (tylko gąbki brudne). Poza tym żaden producent, sprzedając taki widelec w wersji pudełkowej, nie wspomina o konieczności przeprowadzenia serwisu zerowego.
  20. Czyli książkowo widać nie znaczy optymalnie
  21. Oczywiście, nie doczytałem. Jeśli coś wlazło w szprychy to tylko cieszyć się, że tak łagodnie się skończyło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...