Skocz do zawartości

morfeusz1805

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    202
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

535 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika morfeusz1805

Znachor

Znachor (6/13)

  • Dedicated Rzadka
  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Reaktywny
  • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

2

Reputacja

  1. Ogólnie unikam lodu, ale sporadycznie po cienkiej warstwie śiegu, czy odśnieżonych chodnikach przytrafia mi się. Marathony 365 to taki uniwersalny czołg. Z braku laku pewnie mogą być, choć wolałbym coś do 1,75" niż ciężkie i grube kloce na kołach,. Z tego co wiem jednak Marathon z plusem są bardziej długowieczne, bo te klocki szybciej się wycierają po asfalcie. Oprócz Energizer Plus wcześniej popękały mi jeszcze Marathon Supreme i zwróciłem je do sklepu, bo stało się to zaraz po kupnie, dlatego myślałem że może jednak spróbować coś od innego producenta. Opinie w internecie i moje doswiadczenia raczej nie są przypadkowe. itr, mieszkam w stolicy podlasia. Miałem już Energizery Plus z zieloną wkładką, toczyły się super, ale obie opony po 2 sezonych na ściankach bocznych popękały. Stąd moje rozważania aby spróbować innego producenta który trzyma nadal swój poziom, lub takiego, który podwyższył.
  2. Mam nadzieję że autor nie pogniewa się jeżeli podłączę się do tematu aby nie zaśmiecać forum, bo wymagania mam podobne. W ostatnim czasie 2-3 razy w miesiącu łapię gumę małymi drobinkami szkła. Po jeździe, dopiero po wielu godzinach widzę flaka w kole. Tracę już cierpliwość łatania dętek, więc chciałbym kupić pancerną oponę do koła o rozmiarze 26" i szerokości 1.5 - 1,75". Priorytetem jest ochrona przed przebiciem, później długowieczność aby co sezon nie wymieniać, później opory toczenia, waga i cena. Rower używany jest przez cały rok, w różne warunki pogodowe, głównie w mieście po twardej nawierzchni, choć jak zawsze sporadycznie zdarzają się szutry. Używam go bardziej jako środek transportu i rekreacja, więc bez ścigania się. Wybrałem kilka modeli: 1. Schwalbe Marathon Plus. Pewnie parę lat temu byłaby to najlepsza opcja pod względem ochrony na przebicia i długowieczności. Ale po moich dwusezonowych pękających Energizer Plus i opiniach że ta firma robi inne, gorsze mieszanki nie jest to już takie oczywiste. Konkurencja też nie śpi. 2. Continental Contact Plus. Na papierze wygląda całkiem przyzwoicie, uniwersalne, podobne do marathonów. Czy mają ochronę na poziomie greenguard od Schwalbe, czy niebieską 5mm jak w Marathonach Plus? Czytałem że po 5 tys. są do wymiany, przynajmniej te z tyłu. Prawda to? 3. Continental Contact Plus Travel, Continental Contact Plus City. To jest to samo co w/w Conti ale z innym bieżnikiem? Po przygodach z Continental Contact Travel bez + jakoś się zraziłem do tej firmy, dlatego kolejne kupiłem Energizer Plus, które też mnie zawiodły. Opory toczenia Conti miały dobre, ale jak na podróżnicze opony miały fatalną ochronę przed przebiciem. 4. CST Salvo. Zawsze to była typowa chińszczyzna, ale może modele premium są całkiem ok? Z doświadczenia wiem, że dużo chińczyków zrównało się z zachodnia jakością, a dużo firm z zachodu zrównało się z typową chińszczyzną. Z roku na rok wszystko się zmienia. 5. Vittoria Randonneur, Randonneur Tech. Nie wiem jak ta druga, ale czytałem że pierwsza ma cienkie ścianki boczne. choć w praktyce może być różnie. 6. Panaracer RiBMo. Nie wiem czy opony takie jak RiBMo czy Randonneur sprawdzą się w niskich temperaturach, czy nie zrobi się z tego ślizgawka. 7. Panaracer Tour Guard Plus. Może coś przegapiłem, może inne propozycje? Czy taśmy ochronne przed przebiciem Mr Tuffy są dostępne w Polsce? Jeżeli nie, można je kupić za granicą nie wywalając dużo monet za przesyłkę?
  3. Rozwodzimy się dlatego żeby wzbudzić w tobie zainteresowanie na forum chińskimi pedałami i zaślepkami żebyś ty w tym czasie nie jezdził rowerem. Jeżeli wywalenie 100 zł bez możliwości zwrotu a później ewentualnie śmietnik i nie jest ci to problemem. to ok, nie każdy lubi rozbijać się na proawo i lewo stówkami.
  4. Tak, widziałem na filmach podczas skręcania jak to w środku wygląda. Zaślpeka z jakiego materiału jest zrobiona? Czarna, gumowa uszczelka przy korbie jest przyzwoita, jak z wodoszczelnością w tych pedałach?
  5. Obejrzałem parę filmów porównawczych na YT chińskich pedałów, rozbierania ich i różnic, więc mam jakieś teraz wyobrażenie. 1. Z jakiego materiału jest zrobiona czarna zaślepka u góry na drugim zdjęciu? Rozumiem, że jest wkręcana w nylonową obudowę z gwintem? Właśnie o tej zaslepce mówiłem, że czesto gwint jest zerwany i ludzie ją gubią. Jak to wygląda w praktyce u ciebie, łatwo to uszkodzić? 2. Jak ze szczelnością pedałów i czernej uszczelki na końcu? W porównaniach mówią, że jest bardzo słabej jakości, krucha i słabo spełnia swoje zadanie. Tylko nie wiem, czy to dotyczy wszystkich chińskich marek. 3. Inne chinskie firmy różnią się jakością, czy nieważne co kupisz, ale żeby miało 3 łożyska maszynowe a jakość i tak będzie podobna?
  6. Dzięki za info. Tak wiem, że te piny to zwykłe śruby. Czy mi się wydaje, czy te śruby M3 są z nakrętkami które są w zagłębieniach? Czy łatwo później taką nakrętnę zakręcić skoro chowa sie ona w wydrążonym otworze (przynajmniej te w nylonowej wersji)? Piny (śruby) można kupić, ale co z nakrętkami kontrującymi jeżeli pęknie albo się zgubi? Mówisz, że to plastik? W pedalach aluminiowych też jest z plastiku? Ciężko mi uwierzyć w trwałośc tego wszystkiego. Masz model nylonowy, czy aluminiowy? Długo jeździsz? Nakrętna kontrująca nie odpadła, gwintu nie zerwałeś?
  7. Na początku zastanawiałem się kupić coś z Ali. Szczególnie polecane są tu MZYRH i ThinkRider na 3 łożyskach maszynowych. Ale wyczytałem że zaślepiki są aluminiowe, delikatne i są częste przypadki urwania gwintu. Także zdarza się, że odkręcają się i gubią. Jak z tym jest? Można te zaślepki zastąpić czymś trwalszym ze sklepu metalowego? Żeby nie było tak, że pedał zaraz będzie do wyrzucenia przez głupią zaślepkę. Aluminiowe czy nylonowe? W pedałach z nylonu zaślepka jest przykręcana do plastikowego gwintu obudowy, czy jest to inaczej skonstruowane? Nie martwię się, że pedał może się połamać, bo aluminium też nie jest jakieś wyjątkowo trwałe, ale jeżeli nie jest to przyklejane, ale na gwintach w plastiku, to z doświadczenia wiem, że na pewno długo nie pożyje. Ile kosztuje przyzwoite budżetowe łożysko maszynowe w Polsce, czy za wielkim murem? W Polsce na portalu aukcyjnym widziałem cenę 17 zł z szt. Jeżeli takie są ceny łożysk, to za 6 szt. można kupić komplet pedałów. Wiec mam dylemat, gdzie tu jest marketing i wyciąganie kasy a gdzie rzeczywiście można więcej wydać, mieć przyjemność z jazdy i spokój na lata. Czy kupować pedały z dobrymi tanimi łóżyskami maszynowymi (jeżeli takie istnieją) i je co jakiś czas wymieniać (oczywiście z trwałą zaślepką), czy klasyczne z łożyskami kulkowymi, ślizgowymi czy mix wszystkich i co parę lat wymieniać na nowe a stare na śmietnik? Jeżdżę rekreacyjnie, metalowe piny moga być (będzie potrzeba to zeszlifuje, wygładzę). Interesuje mnie trwałość i najlepszy stosunek jakości do ceny.
  8. To, że wcześniej wózek był lepiej napięty niż teraz? I cóż ja w tym wypadku mam ci odpowiedzieć? Czy tylko ja o tym pisałem, że napięcie wózka się zmienia z upływam czasu? Rafał87 także twierdzi, że u niego wózek stał się luźniejszy. Też mu nie wierzysz? Myślę, że nie mam żadnego interesu aby mówić nieprawdy, bo to mi bardziej zależy, a nie jestem typem rowerzysty, który chodzi tylko do mechanika i nie wie co się dzieje z rowerem. Musisz mi wierzyć na słowo. To ty chcesz bardziej mnie przekonać że coś jest niemożliwe. Jest to model XT z długim wózkiem. Może uda mi się znaleźć gdzie jest to napisane dokładnie na przerzutce. Ale jakie ma to znaczenie jaki dokładnie model? Mam ci pokazać na zdjęciu że łańcuch jest luźny i wózek ledwo odbija, bo mi nie wierzysz? ;-) Jestem bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Ale jeżeli Uzurpator mi wmawia, że na pewno wózek jest odpowiednio naciągnięty a pewnie mam wyjechany napęd, gdzie w przypadku luźnego wózka nie ma to w ogóle znaczenia w jakim stanie jest napęd, to mój ton do takich osób jest odwzajemniony. Więc dyskusja bez sensu idzie w kierunku nie jakie są fakty i co z tym zrobić, ale przekonywanie się wzajemne kto ma rację. Albo Uzurpator mi wierzy, że wózek jest luźny, albo nie. Ja nie chce dyskutować nad metalurgią, czy sprężyna jest w stanie się rozciągnąć, tylko nad tym co jest teraz. Żeby problemem był przeskakujący łańcuch a wózek był odpowiednio napięty, to nie zakładałbym tematu, bo tak jak napisałeś, powodów tego byłoby o wiele więcej. Sznib. Będę miał czas i sprawdzę, bo może rzeczywiście wyskoczyło z tej dziurki, choć chodzi mi po głowie, że jednak siedzi tak jak siedziało wcześniej. Ale upewnić się nie zaszkodzi.
  9. A wy dalej to drążycie. Wózek jest tak słabo napięty, że nawet nie trzyma sztywno łańcucha. Co ma do tego długość łańcucha i stan kasety? Mnie nie chodzi o to, że łańcuch przeskakuje, bo to oczywiste, ale o stan słabo napiętego wózka. A to, że komuś dalej sprężyna działa, to nie znaczenia. Może pracownik, który robił tę sztukę był na kacu, może warunki użytkowania sprężyny były inne, może tak jak mówi Marvelo, piach, który tam się znalazł pomógł w jej rozciągnięciu się? Czy mi się wydaje, czy część komentujących chce powiedzieć, że nie odróżniam dobrze napiętego wózka w przerzutce? Na silę chcecie mi udowodnić, że rozciągnięcie fizyczne sprężyny nie jest możliwe i mam jakąś schizofrenię, bo wymyślam coś, co nie ma prawa się zdarzyć? Pomijam przyczynę, bo mogło być ich tysiące.
  10. Wiem że coś takiego istnieje, ale pojęcia nie mam, jak to się ma do Shimano. Nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę. Czy np. ta R9 nie obsłuży kasety 32z, czy tylko koronki 30 i 32?
  11. Tak wiem, rozkręcałem, sprawdzałem, nic to nie daje.
  12. Uzurpator, ty tak poważnie, czy sobie jaja robisz? Czy myślisz, że w obecnych czasach wszyscy są aż tak nieświadomi i nie wiedzą jak powinna wyglądać siła naciągu przerzutki? Czy myślisz, że przy praktycznie wiszącym łańcuchu nie sprawdzałem sprężyny? Sprężyna jest tak słaba, że ledwo co odbija. Czy wiesz co to jest zmęczenie materiału, tym bardziej, że jest niskiej jakości?
  13. Jeżeli sprawdzam paluchami siłę naciągu, to chyba wiem gdzie leży przyczyna. Łańcuch nawet nie jest sztywno naciągnięty tak słaba jest ta sprężyna. Zmęczenie materiału to mit? Oczywiście, że jeżeli byłaby grubsza sprężyna, to pewnie tego problemu by nie było. W serwisie mówili, ze te modele, tj. M772, czy 771 mają słabe sprężyny, więc nie chce mi znowu tego bubla kupować. Jak w modelu M592 wygląda sprawa z brakiem śruby baryłkowej? Czy o wiele trudniej ją później ustawić? Są jakieś zewnętrzne śruby? Z tego co czytałem, to jest taka możliwość. Czy M592 ma lepsza sprężynę od M772? Rozumiem, że nie ma sprężyn w serwisie a inni producenci chińscy czy inni odpadają? Dokładnie.
  14. Cześć, Szukam budżetowej przerzutki jak w tytule na tył. W mojej obecnej leciwej już trochę XT (nie pamiętam modelu: 772, 771?) odmawia posłuszeństwa sprężyna, która tylko na początku spełniała swoje zadanie, później było tylko gorzej. W tym momencie ciężko przycisnąć na pedał, bo zaraz przeskakuje na kasecie. Chyba, że jest możliwość zakupu samej sprężyny, bo używki wiadomo, że też mogą być wyrobione. Może ktoś się w tym orientuje. Jeżeli jednak nie ma części zamiennych, to co sprawdzonego w boju na dzień dzisiejszy jest jeszcze warte zakupu? Oczywiście podstawa to mocna sprężyna, łatwość regulacji, trwałość. Nie musi być w shadow itp. Zmiana napędu na dzień dzisiejszy odpada. Może coś już fajnego Chińczycy wymyślili, a najlepiej ze sprzęgłem? Kompletnie nie orientuje się w ich sprzęcie, a wiem że producenci coraz częściej sięgają po firmy trzecie a nie tylko te dwie oblatane. Korba SLX 3x9 i manetki Alivio.
  15. Otwierasz zamek w u U-locku, wyciągasz, zamykasz rower. Ponownie przychodzisz, otwierasz ściągasz, wkładasz do pasów, zamykasz kluczem. Te czynności robisz z każdym uchwytem, niezależnie od producenta, bo fizycznie się nie da inaczej. Różnica jest tylko taka, że u dołu jest dodatkowy uchwyt, aby wszystko było stabilne. W uchwycie od światełek nie kręcisz śrubką do końca, wystarczy kilka obrotów aby szczeki się nie otwierały - 3 sek, dodatkowego czasu. No tak, cała wieczność.....;-) Czym się różni powyższy uchwyt (zdjęcie na górze) od tego co zrobiłem? Tu jest dodatkowy pasek na rzepę. Kierunek myślenia podobny, ale na powyższym zdjęciu uchwyt może się obijać o ramę. Chyba że tak jak na zdjęciu u dołu, gdzie są przymocowane rzemienie, ale ten pomysł do mnie nie przemawia. Oczywiście można u dołu jeszcze inaczej zabezpieczy aby się nie majtało, ale miałem ten uchwyt od lampki pod ręką i tak zrobiłem. Rozumiem, że ty masz wyjątkowy patent, którym możesz ze wszystkimi się podzielić. ;-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...