Tarcze tektro... U mnie przód przestał po jakichś 2,5kkm. Tył trochę później, ale w sumie to obie czasem jeszcze sobie wydają ten dźwięk. Polecam się przyzwyczaić
Czy ktoś mógłby potwierdzić, że przerzutka GX Eagle będzie współgrać z napędem 11rz (manetka GX Gripshift)? Ciąg wygląda na ten sam, ale wolałbym się upewnić. Chcę zrobić na razie taki myk, że wrzucę 12 z tyłu, a za jakiś rok jak już wyjadę 11rz wrzucę 12rz (chyba, że przewidujecie mocny spadek ceny eagla i możliwość sprzedaży gx 11sp? :P). Znalazłem jedynie taki temat o tym: https://bicycles.stackexchange.com/questions/44178/sram-x01-eagle-12speed-in-11speed-transmission-it-work
+ chcę przerobić korbę slx m675 na jednorzędową. Czy potrzebuję do niej jakichś podkładek/modyfikacji? Czy wystarczy wrzucić blat na miejsce tego mniejszego?
Trochę wtopiłem i zapomniałem sprawdzić pojemności przedniej przerzutki. Ma 10T. Na korbie mam tarcze 38-24. Czy komuś udało się to jakoś dograć, bo nie wiem czy warto nawet próbować?
To jasne, ale wątpię, żeby ją tam odcinać
O borzu... przypomniałeś mi, że już zapakowałem pakę... i zapomniałem zmierzyć... ale głuptak ze mnie :|
Ale mam pod ręką SIDa RLC z 2017roku, sterówka 23,5cm teraz i wydaje mi się, że tamta była sporo dłuższa, obstawiam ok 28cm. Dziwne właśnie.
Pewnie, że piszę realną wagę bez uciętej rury, ale ta jest wyjątkowo długa i te 1720g straszy. Nie widzę w problemu w napisaniu DODATKOWO oszacowania.
@ACTIVIA Jeśli nie byłby to problem, to chętnie bym skorzystał z oferty Sam bym to zrobił, ale nie mam teraz czym.
Cześć!
Czy ma ktoś dane, jakieś oszacowanie nt. gęstości czy wagi na centymetr długości rury sterowej w rock shoxach? Chciałbym oszacować wagę całego amora po docięciu rury, bo wystawianie aukcji Sida z wagą ponad 1720g trochę odstrasza, choć rura jest tam naprawdę długa. Niestety, teraz nie mam jak jej uciąć :/
Poza tym, czy w różnych modelach są różne stopy użyte w produkcji? (oprócz world cup oczywiście ).
Zamierzam niedługo przejść na 11rz. Planuję na przód zębatki 30-34 do przerzucania i 11-46 na tył. Jaką długość wózka potrzebuję? Jakieś polecane modele łańcuchów?
Ja się właśnie przyczajam na te: http://www.rowerowyraj.pl/stery/1651-stery-octane-one-o1-zs44zs56-blekitne.html Łożyska mają opis identyczny z wymaganymi wymiarami.
Jaki estymowany koszt? W międzyczasie kilka moich przedmiotów podrożało i zostały w sumie same niewielkie szpeje, więc nie wiem czy tym razem mi się opyli bulić za przesyłkę.
Szukam:
Kierownicy: mocowanie 31,8mm, długość 680-720mm, płaska lub wznios do 1cm, gięcie do tyłu 3-8*, waga do 230g, max 200zł
Sztycy: średnica 27,2 mm, długość 350+, bez offsetu, waga okolice 200g, też do 200zł.
Znalazłem jeszcze takie łożysko: https://velo.pl/czesci/stery-i-podkladki/stery/dartmoor/lozyska-sterow-118-41x3015x7mm-45x45deg
Wyglądają okej, co myslicie?
Manitou klasa sama w sobie. Tego modelu konkretnie nie pamiętam, ale Splice Elite (bez asysty powietrznej) był dobrym amorem. Spotykałem się z wykorzystaniem go w dircie. Nie dawno nawet na nim jeździłem Na pewno nie jest to zwykły uginacz, ale reby z niego też za bardzo nie będzie